Slováci v KHL

Hudáček skóroval a natiahol si bodovú sériu

25. októbra 2020

V sobotu sa v KHL odohrali len dva zápasy, no v jednom sa predstavil aj slovenský hokejista.

Útočník Libor Hudáček otvoril už v štvrtej minúte skóre stretnutia proti Lokomotivu, ktorý jeho Nižnekamsk nakoniec prehral 1:5, aby si pripísal tretiu prehru po sebe. Jaroslavľ, medzitým, oslávil sme víťazstvo v sérii.

Sériu ťahá aj Hudáček, ktorý v zápase odohral 19 minút aj so ziskom plusového bodu, dvoch striel a 52,4% úspešnosťou na vhadzovaniach. Bodoval už v piatom zápase po sebe. Odniesol si z nich dva góly a tri asistencie. Dokopy má po 12 zápasoch tejto sezóny na konte deväť bodov (3+6).

Výsledky - 24.10.2020:

Omsk - Jekaterinburg 6:3 (2:1, 1:0, 3:3)
Góly: 2. Chochlačov (Činachov), 11. Boucher (Bereglazov, Zernov), 33. Chochlačov (Činachov, Knight), 54. Tolčinskij (Sekáč), 55. Jakupov (Boucher, Zernov), 58. Tolčinskij (Kaski, Činachov) – 5. Bočarov (Sexton, Holland), 42. Makejev (Macek), 59. Belousov (Ch. Genoway)

D. Moskva - Riga (odložené)

Nižnekamsk - Jaroslavľ 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Góly: 4. L. Hudáček (Volgin) – 12. Lander (Kraskovskij, Ohtamaa), 16. A. Petersson (M. Osipov, Ivanov), 38. Lander (Kraskovskij), 41. A. Marčenko (Tkačjov, Pääjärvi), 46. Kovalenko (Kudrjavcev, Rafikov)