Slováci v KHL

Bakoš bodoval, Liška sa tešil z výhry. Hudáček prišiel o sériu

28. októbra 2020

V dvoch utorkových zápasoch KHL sa predstavili traja Slováci a dvaja dokonca medzi sebou zažili vzájomný súboj.

Moskovský Spartak nastúpil doma proti Čerepovcu bez Júliusa Hudáčka a hoci viedol 1:0 a 2:1, nakoniec prehral 3:4. Z výhry mal radosť Adam Liška, ktorý odohral 19 minút a 36 sekúnd s dvoma strelami a jedným blokom.

Do bodovania sa zapísal domáci Martin Bakoš, ktorý štvorzápasové bodové suchoty ukončil ziskom asistencie. V akcii strávil 13 minút a pripísal si aj plusový bod a jeden blok.

O svoju päťzápasovú bodovú sériu prišiel Libor Hudáček, ktorého Nižnekamsk prehral štvrtý zápas po sebe, tentoraz v Kazani pomerom 2:3. Slovenský útočník odohral až 20 minút a 53 sekúnd, počas ktorých si pripísal mínusový bod, štyri strely a 52,6% úspešnosť na vhadzovaniach.

Výsledky - 27.10.2020:

Spartak - Čerepovec 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Góly: 1. Radil (Bakoš, Lehterä), 17. R. Hanzl (TS), 57. Talalujev (Fjodorov, D. Višnevskij) – 15. Rogov, 22. Kapustin (Petunin), 35. Roberts Bukarts (Jo. Nättinen, Vittasmäki), 53. Geraskin (Kodola, Provolnev)

Kaza? - Nižnekamsk 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 14. S. Da Costa (Wikstrand, Dawes), 37. Dawes (S. Da Costa, Azevedo), 59. Dawes (V. Tichonov) – 22. Bikmullin (A. Kosticyn, Volgin), 35. A. Osipov (A. Kosticyn, Volgin)