Slováci v KHL

Hudáček otvoril i uzavrel skóre, v akcii piati Slováci

30. novembra 2020

V nedeľu sa v Kontinentálnej hokejovej lige odohralo šesť zápasov, v ktorých malo Slovensko až päťnásobné zastúpenie.

Najlepší de? má za sebou útočník Libor Hudáček, ktorý otvoril i uzavrel skóre zápasu, v ktorom jeho Nižnekamsk zdolal Čeľabinsk 5:3. Jeho druhý gól padol do prázdnej brány. V akcii odohral 17 minút a 13 sekúnd, počas ktorých zaznamenal aj tri strely na bránu a 50% úspešnosť na vhadzovaniach.

Jeho brat Július inkasoval dva góly z 21 striel pri prehre Spartaka 1:2 s Barysom. Martin Bakoš odohral 21 minút a 54 sekúnd, počas ktorých vyslal na bránu až šesť striel.

Pomerom 1:2 prehral aj Kunlun s Omskom. Dávid Bondra počas necelých deviatich minút (08:54) zblokoval dve strely súpera. Z víťazstva sa netešil ani Adam Liška, ktorý odohral 7 minút a 6 sekúnd s dvoma mínusovými bodmi a dvoma strelami pri prehre Čerepovca 2:5 s Kaza?ou.

Výsledky - 29.11.2020:

Kaza? - Čerepovec 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Góly: 5. K. Petrov (Pedan, Biljalov), 6. Dawes (Judin, S. Da Costa), 19. Dawes (Jarullin, Žuravljov), 25. Dawes (Cormier), 39. Pedan (Chenkel, Dawes) – 9. Petunin (Vittasmäki, Kodola), 36. J. Jakovlev (Kudako)

Kunlun - Omsk 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 34. Werek (Shinkaruk, T. Murphy) – 11. Sekáč (Šaripzjanov), 18. Boucher (Zernov, Jakupov)

Jaroslavľ - Minsk 3:2 PP (1:0, 1:0, 0:2, 2:0)
Góly: 9. Kovalenko (Kudrjavcev, Alexejev), 37. J. Averin (A. Marčenko), 65. Kraskovskij (Alexejev) – 44. R. Murphy (Gorbunov, Suško), 49. Šarangovič (Koljačonok)

Nižnekamsk - Čeľabinsk 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Góly: 2. L. Hudáček (A. Kosticyn), 24. Šafigullin (Čiviljov), 35. Chajrullin (Kučerjavenko, Porjadin), 46. Porjadin (Čiviljov, Šafigullin), 59. L. Hudáček – 38. Osnovin (Kalinin), 40. Kalinin (Pilut, Byvalcev), 59. Sedlák (Fedotov)

N. Novgorod - Magnitogorsk 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Góly: 9. Žafjarov (Szwarz, Čechovič), 59. Žafjarov (Austin) – 14. S. Plotnikov (Karpov, Prochorkin), 47. Čibisov (S. Plotnikov), 57. Zemčonok, 60. Čibisov

Barys - Spartak 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 13. Valk, 37. Lilja (Valk, Videll) – 55. Širokov (Lehterä)