Čajkovský sa tešil z výhry nad SKA, Liška zažil dramatický zápas

27. decembra 2020

V sobotu sa v KHL predstavili v akcii len dvaja Slováci. Obaja boli súčasťou vyrovnaných meraní síl.

Z víťazstva sa tešil obranca Michal Čajkovský, ktorého Dynamo zdolalo Petrohrad 2:1 po predĺžení. Bratislavský rodák odohral 20 minút so ziskom mínusového bodu, strely a bloku.

Čerepovec prehral s Jokeritom až po nájazdoch pomerom 3:4 po tom, čo dokázal zmazať trojgólové manko. Adam Liška odohral 18 minút a 55 sekúnd, pričom si pripísal plusový bod, dve strely a 50% úspešnosť na vhadzovaniach.

Výsledky - 26.12.2020:

Kunlun - Čeľabinsk 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Góly: 5. Leščenko (A. Lazarev, Šaškov), 5. P. Foo (Monachov, Jevsejenkov), 54. Mozík (Nikolišin), 60. A. Lazarev (Sproul, Leščenko) – 34. Sedlák (Hyka, Karpuchin), 39. Kravcov (Isajev, Will), 45. Pilut (Jevenko, Polygalov)

Minsk - Riga 3:2 PP (2:0, 0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 2. Menell (Spooner), 19. Kogalev (Jerjomenko, Falkovskij), 61. Menell (Spooner) – 23. Zyrjanov (Ošenieks, Berzinš), 41. Paršin (Indrašis)

Omsk - Spartak 2:3 PP (2:0, 0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 7. Jakupov (Zernov), 18. Chochlačov (Solovjov, K. Semjonov) – 33. Serikov, 40. R. Hanzl (Radil, Fjodorov), 61. Radil (R. Hanzl)

Jokerit - Čerepovec 4:3 SN (3:2, 0:0, 0:1, 0:0)
Góly: 4. Haapala (D. Sklenička), 6. Savinainen (Norman, Haapala), 9. Haapala (Norman, J. Krejčík), roz.SN: Joensuu – 14. Geraskin (Vicharev, Provolnev), 19. Petunin (Vittasmäki), 44. Vovčenko

D. Moskva - Petrohrad 2:1 PP (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 38. Kagarlickij (Šipačov), 63. Šipačov (Hietanen) – 40. A. Belov (Tkačjov)

Jekaterinburg - Nižnekamsk 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 39. Sexton (Holland, Protapovič), 57. Sexton (Zborovskij, Makejev), 60. Sexton (Makejev)

Barys - Chabarovsk 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 6. Lilja (Dietz, Valk), 39. Frattin (R. Starčenko, Samat Danijar), 41. Valk (Dietz, Frattin), 53. Asetov (Heatherington, R. Starčenko), 58. Lilja (Valk, Videll) – 25. Jordán (H. Zohorna, S. Tereščenko), 59. Mašín (V. Butuzov, Pjanov)

Novosibirsk - Ufa 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 10. Puustinen (K. Alexejev) – 7. Koledov (Hartikainen), 35. M. Granlund (Manninen, Larsen), 56. M. Granlund (Manninen, Hartikainen)