Bakoš a Čajkovský bodovali, ich tímy však nevyhrali

05. januára 2021

V dvoch z troch pondelkových zápasov KHL sa predstavili aj slovenskí hokejisti. Obaja korčuliari pritom bodovali.

Moskovský Spartak prehral tretí zápas po sebe, keď nestačil na Magnitogorsk pomerom 3:4. Július Hudáček inkasoval štyri góly z 37 striel. V akcii bol aj Martin Bakoš, ktorý si pripísal dve asistencie. Odohral 16 a pol minúty, pričom si pripísal aj plusový bod, dve strely a bodyček.

Tesnú prehru zažilo aj moskovské Dynamo, ktoré prehralo v Rige 4:5. Slovenský obranca Michal Čajkovský odohral 19 minút a 45 sekúnd, počas ktorých zaznamenal aj mínusový bod, tri strely, bodyček a blok.

Výsledky - 04.01.2021:

Riga - D. Moskva 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)
Góly: 18. Dzierkals (Švanenbergs, Mamčics), 28. Roberts Bukarts (Maione), 35. Lipon (Roberts Bukarts, Gračov), 52. Rihards Bukarts (Dzierkals), 52. Roberts Bukarts (Scarlett, Lipon) – 14. Jaškin (Kagarlickij, Čajkovský), 18. J. Zajcev (Mironov, Kruglov), 43. An. Sergejev (O. Zajcev), 54. Šipov (An. Sergejev)

Magnitogorsk - Spartak 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Góly: 29. A. Nestrašil (Holm, Beck), 47. N. Kuljomin (Zemčonok, J. Jakovlev), 49. S. Plotnikov (Čibisov), 60. Prochorkin (J. Jakovlev, Goldobin) – 3. R. Hanzl (Širokov, Djuse), 23. Djuse (Bakoš, Radil), 44. R. Hanzl (Bakoš, Radil)

Chabarovsk - Barys 4:5 SN (2:1, 1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 15. Polunin (Golubev), 18. Lugin (V. Butuzov, Pjanov), 28. Jordán (T. Zohorna), 53. S. Tereščenko (Pjanov) – 13. Frattin (Panjukov), 33. Akolzin (Musorov), 35. R. Starčenko (Blacker, Michajlis), 53. Michajlis (Akolzin, Dietz), roz.SN: R. Starčenko