Hrivík bodoval, Cehlárik je zranený

09. októbra 2021

V šiestich sobotných zápasoch sme videli v akcii dvoch Slovákov. Ani jeden sa netešil z výhry, jeden však bodoval.

Slovenský útočník Peter Cehlárik vynechal prvý zápas v sezóne, keď na včerajšom tréningu utrpel zranenie. Charakter zranenia nie je známy. Jeho Omsk zdolal Spartak Moskva 5:2, aby si ukončil trojzápasovú sériu prehier.

Adam Liška si natiahol svoju bezbodovú sériu na štyri zápasy a rovnako dlhú sériu prehier teraz ťahá jeho Čerepovec. V sobotu prehral s Dynamom Moskva 2:3. Slovenský útočník odohral 15 a štvrť minúty s troma strelami, dvoma bodyčekmi a jedným blokom.

Bez víťazstva, ale s asistenciou skončil útočník Marek Hrivík, ktorého Nižnij Novgorod podľahol Minsku bez Patrika Rybára v bráne 3:4. Rodák z Čadce si pripísal aj jednu strelu a 58% úspešnosť na buly, pričom absolvoval 14 a pol minúty. Bieloruský tím vyhral šiesty zápas po sebe.

Libor Hudáček bol pri prehre Nižnekamska 2:3 s Jekaterinburgom. Slovenský útočník odohral 17 minút s mínusovým bodom, blokom a 52,9% úspešnosťou na vhadzovaniach.

Výsledky - 09.10.2021:

Kunlun - CSKA 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 15. Tyler Wong (Riche, C. Kane), 58. C. Kane (T. Schultz, Nicholls) – 4. N. Nesterov (Kotkov, Svetlakov)

Omsk - Spartak 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 5. Tolčinskij (TS), 30. C. Knight (Tolčinskij, N. Jakupov), 45. Paré (Kaski), 51. Gricjuk (Šaripzjanov, I. Telegin), 56. Brjukvin (Pokka) – 32. Drozdov, 40. Loktionov (Širokov, Chochlačov)

D. Moskva - Čerepovec 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 15. Bryzgalov (Fisenko), 17. Raševskij (Volkov, Klinkhammer), 31. Šipačov (Galijev, Vojnov) – 9. Press, 22. Vovčenko (Timašov, Stenqvist)

Nižnekamsk - Jekaterinburg 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 13. Miťakin (D. Popov), 53. J. Popov (M. Sidorov) – 36. Spooner, 37. V. Kuznecov (Chripunov), 47. B. Macek (Blacker)

N. Novgorod - Minsk 3:4 (1:0, 1:4, 1:0)
Góly: 20. Agostino (Zaar), 31. Zaar, 60. Lennström (Hrivík) – 24. Bujnickij (Sapego, Usov), 28. Derjabin (Sapego, Graovac), 38. Mosaljov, 39. K. Voronin (R. Gorbunov, T. Beck)

Chabarovsk - Čeľabinsk 4:5 (1:3, 0:1, 3:1)
Góly: 6. Fajzullin (A. Kuznecov, Michasjonok), 47. Nikolišin, 57. Volgin (Galuzin, Fajzullin), 59. A. Gorškov (Volgin) – 8. V. A. Tkačov (Karpuchin, V. Abramov), 10. Pulkkinen (Bailen, S. Kalinin), 11. Tertyšnyj (Jarullin, Osnovin), 21. Bailen (L. Sedlák), 48. L. Sedlák (Bailen, Tertyšnyj)