Cehlárik bodoval pri výhre, Čajkovský a Jurčo sa tiež tešili z víťazstva

21. decembra 2021

V utorok sa v KHL odohralo šesť zápas a v nich sa predstavilo šesť Slovákov. Bodoval len jeden.

Útočník Peter Cehlárik si rozšíril svoje konto o asistenciu, ktorou prispel k výhre Omska 3:2 nad Nižným Novgorodom. O nej v predĺžení rozhodol Griciuk. Žilinský rodák odohral 16 minút a 23 sekúnd, počas ktorých zaznamenal aj jednu strelu. V akcii bol aj Marek Hrivík, ktorý odohral 17 minút a 6 sekúnd s troma strelami, 29% úspešnosťou na buly a menším trestom za držanie.

Rovnakým pomerom skončil aj zápas medzi Soči a Dynamom Moskva, v ktorom o výhre prvého menovaného tímu rozhodol v nadstavenom čase Nikolajev. Martin Bakoš zaznamenal štyri strely a jeden blok počas 16 minút a 25 sekúnd strávených na ľade.

Obranca Michal Čajkovský sa tešil z výhry Novosibirska 2:1 nad Lokomotivom, o ktorej rozhodol v predĺžení Kudako. Bratislavský rodák odohral 21 minút a 44 sekúnd, počas ktorých sa prezentoval troma strelami, blokom a bodyčekom.

Z víťazstva sa tešil aj Tomáš Jurčo, ktorého Barysu vyhral aj s prispením nuly Ortia (32 zákrokov) 2:0 v Jekaterinburgu. Slovenský útočník odohral 18 minút a 8 sekúnd s jednou strelou na bránu.

Útočník Adam Liška odohral 17 minút pri prehre Čerepovca 3:4 s Magnitogorskom, o ktorej v nadstavenom čase rozhodol Karpov. Pripísal si tri strely, päť bodyčekov a jeden blok. Jeho tím prehral štvrtý zápas po sebe a piaty z posledných šiestich.

Výsledky - 21.12.2021:

Omsk - N. Novgorod 3:2 PP (0:1, 2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 26. Prochorkin (N. Jakupov, Cehlárik), 29. N. Jakupov (Prochorkin), 65. Gricjuk (C. Knight) – 9. Miele (Agostino, Žafjarov), 23. Čechovič (Miele, Agostino)

D. Moskva - Soči 2:3 PP (2:2, 0:0, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Jakimov (Igumnov, Klinkhammer), 18. Raševskij (O'Dell, A. Belov) – 4. Točickij, 6. Točickij, 63. A. Nikolajev (Zavgorodnij)

Kaza? - Čeľabinsk 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Góly: 3. Kampfer (Kagarlickij, P. Lindholm), 8. Zaripov (Safonov, Lukojanov), 15. K. Petrov (Weal, P. Lindholm), 34. Kampfer (Arťom Galimov), 46. Pa?ukov (P. Lindholm) – 18. V. Abramov (Pilut, V. A. Tkačov)

Jekaterinburg - Barys 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 35. R. Starčenko, 60. Vey (Morrow)

Magnitogorsk - Čerepovec 4:3 PP (2:0, 1:2, 0:1, 1:0)
Góly: 6. Korosteljov (Minulin, S. Košelev), 8. Akolzin (Korobkin), 31. Zernov (J. Jakovlev, Currie), 62. M. Karpov (Minulin) – 33. Pilipenko (M. Tichonov, Kodola), 39. Pilipenko (Vovčenko), 59. Chochlov (Abrosimov)

Novosibirsk - Jaroslavľ 2:1 PP (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 55. Pjanov (N. Korotkov, Šarov), 63. Kudako (Pjanov) – 29. Korškov (Barancev, Polunin)