Bakoš skóroval, bodovali aj Čajkovský, Jurčo a Liška + video

25. decembra 2021

V deviatich zápasoch sobotného programu KHL bodovali štyria Slováci.

Martin Bakoš strelil gól, ale jeho Soči prehralo s moskovským Spartakom 2:3. Slovenský útočník odohral 21 minút a 22 sekúnd, počas ktorých zaznamenal aj tri strely na bránu.

Obranca Michal Čajkovský zaznamenal asistenciu, aby si ukončil päťzápasovú sériu bez bodu. Z víťazstva sa však netešil, keď Novosibirsk prehral s Petrohradom 3:4. Bratislavčan si pripísal aj strelu a blok počas 22 minút strávených v akcii.

Asistenciu zaznamenal aj Tomáš Jurčo, ktorého Barys prehral 2:4 s Čeľabinskom. V akcii strávil 13 minút a 46 sekúnd, počas ktorých zaznamenal aj štyri strely.

Adam Liška zaznamenal asistenciu a aj sa tešil z výhry, keď si Čerepovec ukončil päťzápasovú sériu prehier triumfom 4:3 nad Kaza?ou. Slovák odohral necelých 20 minút aj s jednou strelou, bodyčekom a blokom.

Nižnij Novgorod prehral s Dynamom Moskva 3:6 a Marek Hrivík nebodoval. Počas 18 a pol minúty v akcii zaznamenal päť striel, bodyček, dva bloky, dve trestné minúty a 33,3% úspešnosť na buly.

Výsledky - 25.12.2021:

Kaza? - Čerepovec 3:4 PP (0:2, 3:1, 0:0, 0:1)
Góly: 23. Kagarlickij (M. Gluchov, N. Ljamkin), 28. K. Petrov (Tarasov, Kampfer), 35. Kampfer (Kagarlickij, P. Lindholm) – 5. D. Dumbadze (N. Chlystov, Abrosimov), 12. J. Morozov (Liška), 27. Kodola, 65. D. Dumbadze (Jemec)

D. Moskva - N. Novgorod 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)
Góly: 15. Jakimov (Igumnov, A. Belov), 15. A. Fjodorov (Vojnov, Wedin), 23. Šipačov (Wedin), 33. Igumnov (Jakimov), 35. O. Lindberg (O'Dell, Raševskij), 60. Šipačov (O. Lindberg) – 1. Miele (Pajgin, Agostino), 27. Agostino (Žafjarov, Lennström), 40. N. Demidov (Urakov, A. Michejev)

Soči - Spartak 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Góly: 48. Bakoš (Feoktistov, Glotov), 48. Garajev (A. Nikolajev) – 13. Nikišin (Chochlačov), 26. I. Baranov (Drozdov), 29. Drozdov (Emil Pettersson, Ručkin)

Víťaz - Magnitogorsk 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Góly: 9. Malychin (Starkov), 27. Ojamäki (Golovkov), 42. Audette (Lisovec) – 6. S. Košelev (M. Karpov, Zernov), 9. Korosteljov (Goldobin), 12. A. Nekolenko (Akolzin), 51. Maillet (Goldobin, Leipsic), 60. Čibisov (Minulin)

Čeľabinsk - Barys 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 9. Tertyšnyj (I. Isajev, Bailen), 10. L. Sedlák (Bailen, Pulkkinen), 35. L. Sedlák (Bailen, Hyka), 59. Pulkkinen (Osnovin) – 38. J. Berglund (Savickij), 41. Sagadejev (Jurčo, Morrow)

Ufa - Jekaterinburg 4:2 (4:1, 0:0, 0:1)
Góly: 1. Kadejkin (N. Kuljomin), 14. Baškirov (Sannikov), 16. Markus Granlund (V. Tichonov, S. Manninen), 18. Koledov (Kadejkin, Šmeljov) – 12. S. Bočarov (P. Cormier, Golyšev), 43. P. Cormier (Chripunov)

Novosibirsk - Petrohrad 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
Góly: 26. N. Shore, 30. Jokipakka (D. Bodrov, Pjanov), 33. Setdikov (Čajkovský, K. Alexejev) – 5. L. Komarov (Fantenberg), 21. N. Gusev (Kuzmenko), 27. Burdasov (Fantenberg, N. Gusev), 49. M. Vorobjov (N. Gusev)

Chabarovsk - Jaroslavľ 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Góly: 19. Fajzullin (Volgin, A. Gorškov), 48. Archipov (Fajzullin, Šarov) – 8. Korškov (Kraskovskij), 18. Georgij Ivanov (A. Marčenko), 27. Denis Alexejev (A. Anisimov, Boucher), 56. Boucher (A. Anisimov, Denis Alexejev)

Vladivostok - Nižnekamsk 3:2 SN (1:1, 0:0, 1:1, 0:0)
Góly: 18. Mozík (Šulák, A. Garejev), 51. Šulák (Vjačeslav Ušenin), roz.SN: Vladislav Ušenin – 16. Berezin (Bikmullin, Šafigullin), 52. Ansel Galimov (Klok, D. Sexton)