Rybár zažiaril s čistým kontom, Jurčo bodoval

29. decembra 2021

V šiestich zápasoch stredajšieho programu KHL si zahrali aj traja Slováci.

Patrik Rybár zneškodnil všetkých 35 striel, aby doviedol Minsk k triumfu 1:0 nad silným Magnitogorskom. Vychytal svoje prvé čisté konto v KHL.

Tomáš Jurčo zaznamenal asistenciu pri jedinom góle Barysu, ktorý prehral s Ufou tesne 1:2, aby si pripísal tretiu prehru z posledných štyroch zápasov. Slovenský útočník odohral 13 a pol minúty aj s jednou strelou a jedným bodyčekom.

Z víťazstva sa tešil Michal Čajkovský, ktorého Novosibirsk zdolal Nižnekamsk 3:2 po predĺžení. Slovenský obranca zaznamenal jednu strelu a dva bloky počas 19 minút a 37 sekúnd strávených v akcii.

Výsledky - 29.12.2021:

Minsk - Magnitogorsk 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Góly: 8. Demkov (T. Beck, Almqvist)

Jaroslavľ - Spartak 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Góly: 41. Korškov (Jelesin, Barancev), 46. A. Anisimov (M. Osipov) – 3. D. Kvartalnov (Soloduchin, Jevenko), 6. I. Baranov, 36. Nikišin (Chochlačov, Heed), 60. Chochlačov (Lehterä, Širokov)

Jekaterinburg - Kaza? 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)
Góly: 59. P. Kulikov (Rylov, I. Ovčinnikov) – 4. Arťom Galimov, 14. M. Gluchov (Barberio), 16. Safonov (Lukojanov), 53. Barberio (Zaripov, Lukojanov), 54. Arťom Galimov (Dy?ak, Kampfer)

Barys - Ufa 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 24. Vey (Morrow, Jurčo) – 13. Šmeljov (N. Kuljomin, Naumenkov), 28. Šmeljov (Kadejkin)

Novosibirsk - Nižnekamsk 3:2 PP (0:1, 1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 28. Šarov (Šenfeld, N. Shore), 55. J. Alanov (O. Li, Ilja Morozov), 63. Jokipakka (Litovčenko) – 19. Miťakin (Porjadin), 57. V. Leščenko (Gimatov)

Vladivostok - Petrohrad 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 18. Chamidullin (Makarenko, Kestner) – 26. Pylenkov (M. Vorobjov, M. Robinson), 34. Kuzmenko, 54. Timkin (E. Galimov)