Správy

ZOH 2022: Rusi zdolali na úvod Švajčiarov, Dáni Čechov

09. februára 2022

V stredu sa v čínskom Pekingu začal mužský hokejový turnaj na Zimných olympijských hrách 2022. Odohrali sa dva zápasy zo skupiny C.

V prvom stretnutí o výhre ruských hokejistov rozhodol jediný gól, ktorý z nahodenia strelil v závere prvej tretiny Anton Slepyšev. K výhre 1:0 nad Švajčiarskom pomohol čistým kontom Ivan Fedotov, ktorý kryl 33 striel, o štyri viac ako Reto Berra.

Zápas medzi Českom a Dánskom bol na góly bohatší. Po góle Markusa Lauridsena a premenenom trestnom strieľaní Fransa Nielsena viedli severania po prvej tretine o dva góly a nakoniec papierového favorita zdolali 2:1, keď v druhej tretine znížil Roman Červenka. Sebastian Dahm pomohol k triumfu 39 zákrokmi a v samom závere mu pomohla aj tyčka, Šimon Hrubec ich urobil 15.