Slováci v OHL, QMJHL, WHL, USHL, NCAA

Traja Slováci dvojbodoví, dvaja hviezdami zápasov + video

Ako sa v sobotu darilo slovenským mladíkom v popredných zámorských ligách USHL, WHL a QMJHL?

V USHL sme videli v akcii dvoch spoluhráčov z Des Moines, ktorých klub prehral s Dubuque 4:5 po predĺžení. Ján Korec pri svojej premiére urobil 35 zákrokov, Ľubomír Kupčo strelil dva góly, vrátane vyrovnávajúceho, a bol ocenený postom 2. hviezdy zápasu. Pripísal si aj tri plusové body a štyri trestné minúty.

Dočítať článok »
Sledujte nás na sociálnych sieťach: Facebook

Marinov hviezdou zápasu, bodovali dvaja Slováci

V piatok sa odštartovala už aj juniorská WHL, a tak sme videli Slovákov v akcii v troch popredných zámorských ligách. Ako sa im darilo?

Brankár Matej Marinov dal o sebe vedieť najviac, keď sa stal 3. hviezdou zápasu, v ktorom kryl 21 striel pri výhre Farga 8:1 nad Madisonom. Peter Císar ho neohrozil ani raz a nebodoval. Bez bodu zostali aj Marián Moško a Maxim Štrbák. Adam Žlnka zaznamenal asistenciu a tri plusové body pri výhre 8:0 nad Cedar Rapids.

Štrbák začal prvú zámorskú sezónu gólom a asistenciou + video

V USHL sa vo štvrtok začala základná časť sezóny 2022/23 a boli pri tom aj Slováci. V akcii sme ich videli štyroch, do bodovania sa zapísal jeden.

Obranca Maxim Štrbák zaznamenal gól a asistenciu pri prehre Sioux Falls 4:7 s Muskegonom. Otváral skóre zápasu a rovnako ako Adam Žlnka, ktorý zaznamenal mínusový bod, bol členom otváracej formácie Stampede. Marián Moško, Peter Císar a Leo Eperješi nebodovali. Posledný menovaný si pripísal dve trestné minúty. On a Moško sa tešili z víťazstiev ich klubov. Matej Marinov nechytal.

MSJ 2022: Slovensko prehralo s Fínskom, Lotyšská výhra ho vyradila z turnaja

Slovenská reprezentácia do 20 rokov zavŕšila skupinovú fázu majstrovstiev sveta nedeľným zápasom proti Fínsku. Nakoniec išlo o ich posledný duel na turnaji.

Fínsko - Slovensko 9:3 (2:1, 4:1, 3:1)

Góly: 1. Simontaival (Hirvonen), 15. Määttä (PP), 21. Hirvonen (Simontaival, Puutio)(PP), 32. Määttä (Jarventie, Kemell)(PP), 37. Raty (Kemell), 39. Kapanen (Rafkin, Jarvantie), 47. Väisänen (Mäenpää, Rajaniemi), 52. Simontaival (Puutio, Raty)(PP), 56. Puutio (Raty, Niemelä)(PP) - 8. Repčík (Groch), 28. Petrovský (Petrovický, Nemec), 50. Nemec (Petrovický, Mišiak)

MSJ 2022: Slovensko si proti Lotyšsku štvrťfinále nezaistilo

Slovensko potrebovalo v piatok vyhrať v normálnej hracej dobe, aby si zaistilo postup do štvťfinále MS juniorov. Lotyšsko však nakoniec zdolalo až po nájazdoch.

Slovensko – Lotyšsko 3:2 SN (1:1, 1:1, 0:0, 0:0 - 2:1)

Góly: 18. Sýkora (Demek, Nátny), 30. Dvorský (Nemec, Faith), rozh. SN: Kašlík – 10. Ločmelis (Lavinš, Bergmanis)(PP), 33. Fenenko (Andersons, Bergmanis)

MSJ 2022: Slovensko podľahlo Kanade o 10 gólov

Slovensko absolvovalo svoj druhý zápas na juniorských MS proti domácej Kanade. Dominantnému favoritovi podľahlo o desať gólov. Nikdy v histórii šampionátov do 20 rokov takú prehru neutrpelo.

Slovensko – Kanada 1:11 (0:4, 1:4, 0:3)

Góly: 35. Kašlík (Myklucha, Nemec) – 7. Bedard (McTavish, Roy), 14. Cuylle (Greig, McTavish), 16. Othmann (Cuylle), 20. Zellweger (Stankoven, Foerster), 22. Stankoven (Johnson, Cormier)(PP), 27. McTavish (Sebrango), 36. McTavish (Othmann, Cormier), 40. McTavish (Roy, Bedard), 44. McTavish (Othmann), 56. Roy (Dufour, Zellweger), 60. Ostapchuk (Roy, Dufour)