ikonka
18. 10. 2012 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 0 komentárov

Kovaľčuk rozhodol o výhre Petrohradu

Vo štvrtok bol na programe iba jeden zápas Kontinentálnej hokejovej ligy. V Petrohrade vyhral domáci SKA nad Novosibirskom.

Tréner domáceho Petrohradu Miloš ?íha mohol vo štvrtok počítať aj so službami talentovaného Vladimira Tarasenka, ktorý sa po zranení vrátil do zostavy SKA. A boli to práve hostitelia, ktorý pred vypredaným hľadiskom vyhrali nad Novosibirskom 2:0. Prvý a zárove? víťazný gól zápasu strelil v 25. minúte kapitán Iľja Kovaľčuk. O dve minúty neskôr pridal druhý gól Petrohradu Kučerjavenko. Ruský veľkoklub sa dostal do čela medzinárodnej súťaže aj vďaka Ežovovi, ktorý udržal čisté konto po tom, čo zlikvidoval 25 striel. Jeho náprotivok, Gaidučenko, urobil 40 zákrokov. Obranca Kristián Kudroč v drese hosťujúceho Sibita nenastúpil.