25. 10. 2012 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Sta?a uspel aj v Prahe, dvakrát ho prekonal Surový

Štvrtý pracovný de?, štyri zápasy a štyri slovenské body. Tomáš Surový strelil dva góly, Zdeno Chára a Juraj Mikúš zaznamenali po asistencii, no proti CSKA sa Lev nedočkal prerušenia série prehier. Radosť mal Rastislav Sta?a, ktorý pre Moskvu vychytal ďalšiu výhru.

CSKA po víťazstve nad Slovanom dobyla aj Prahu. Rastislav Sta?a urobil 25 zákrokov, aby doviedol „armádny klub“ k výhre 3:2 nad tímom HC Lev, ktorý Moskovčania zdolali aj pred šiestimi d?ami. Góly začali padať až po vyrovnanej prvej tretine. V tej druhej herne dominovali hostia, ktorých do dvojgólového vedenia poslali Marčenko a Grabovskij. V 47. minúte vyslal na Sta?u tvrdú strelu Zdeno Chára, puk ešte tečoval Tomáš Surový a rozdiel bol len jednogólový. Igor Radulov však už o 18 sekúnd neskôr prekonal Pöpperleho. Bodku za stretnutím však dal Surový, ktorý v 59. minúte strelil po prihrávke Juraja Mikúša aj svoj piaty gól v ročníku. Pöpperle čelil 25 strelám pri siedmej prehre pražského celku v rade. Duel sledovalo 12 731 divákov.

Donbass je prvýkrát v sezóne na víťaznej vlne! Po víťazstvách nad Jekaterinburgom a Magnitogorskom pridal vo štvrtok výhru nad Čeľabinskom, ktorý zdolal doma 3:2 po samostatných nájazdoch. Ten víťazný premenil Pettersson, kým o oba góly v normálnom hracom čase sa postaral Clay Wilson. Erik Ersberg zneškodnil 23 striel a puk vyťahoval z brány po góloch Kuznecova a Kosticyna. Garnett takisto urobil 23 zákrokov a zlikvidoval i tri pokusy Petra Podhradského, resp. jeden Jaroslava Obšuta. Obaja slovenskí obrancovia odohrali zhruba 24 minút a raz boli aj vylúčení na dve minúty.

Iiro Tarkki vychytal svoje prvé čisté konto v sezóne, keď zastavil všetkých 23 striel a Ufa vďaka nemu uspela nad Novosibirskom 2:0. K ukončeniu dvojzápasovej série prehier pomohli aj Paršin a Proškin, ktorí strelili góly počas poslednej dvadsaťminútovky. Z víťazstva sa tešil i obranca Ivan Baranka, ktorý na ľade strávil takmer 17 minút a ďalšie dve odsedel na trestnej lavici. V dueli sa stretol s krajanom Kristiánom Kudročom, ktorý zaznamenal štyri strelecké okusy počas 19 minút a 42 sekúnd strávených v akcii. Gaidučenko čelil tiež 23 strelám.

Alexej Morozov ako jediný uspel v samostatných nájazdoch, aby rozhodol o víťazstve Kazane 3:2 na ľade Chabarovsku. V normálnom hracom čase sa presadili Immonen a Petrov, kým Barulin zneškodnil 39 striel Amuru. Z domácich hráčov ho prekonali Osipov a Ožiganov. Jakub Petružálek si zo zápasu odniesol dve asistencie a Murygin urobil 32 zákrokov. Všetky štyri góly padli v prvej tretine, tri z nich počas presiloviek.