29. 10. 2012 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Slovan vyhral, Lev prehral, siedmi Slováci skórovali

Bratislavský Slovan ukončil sériu prehier víťazstvom 4:2 nad Chabarovskom. Z trápenie sa však nedostal pražský Lev, ktorý opäť prehral. Celkovo v pondelok bodovalo 11 Slovákov, z toho siedmi sa presadili strelecky.

Slovan ukončil sériu prehier výhrou 4:2 nad Amurom

Slovanu vstúpil do duelu proti trápiacemu sa Chabarovsku aktívne, čomu mu spočiatku pomohlo aj vylúčenie Fisenka. S pribúdajúcimi minútami jeho aktivita rástla a už v ôsmej minúte sa prvýkrát tešil z gólu. Jeho autorom bol Andrej Sekera, ktorý dorazil za Murygina strelu Kukumberga. Pred prvou prestávkou dominancia „belasých“ vyústila ešte do ďalších dvoch gólov, ktoré padli v rozmedzí 34 sekúnd. V 15. minúte uspela teč Jána Lipianskeho, ktorý počas presilovky umne usmernil do brány strelu Sekeru. Na 3:0 zvýšil Peter Ölvecký, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránkou Amuru. Asistencie si pripísali aj Da?o a Šťastný.

Chabarovsk Branislava Konráda pri jeho prvej tretine v KHL ohrozil len troma strelami, no v tej druhej bol aktívnejší a nakoniec to prinieslo aj svoje ovocie. Nástup do tretiny mal lepší Slovan, no hostia sa začali osmeľovať pri vylúčení Šatana strelili svoj prvý gól. V 26. minúte bol jeho autorom Alexander Loginov. Gól Amur povzbudil a v nasledujúcich minútach bol aktívnejší ako domáci tím. V 29. minúte sa mu podarilo streliť kontaktný gól, keď tentokrát vylúčenie Vondrku potrestal po peknej kombinácii Miko Pyorala. Bratislavčania boli zaskočení, no ku koncu tretiny si vytvorili aj tlak. Bez úspechu.

Prevaha domáceho mužstva pokračovala aj v úvode tretej tretine, no dlho si Slovanisti nevedeli vytvoriť strelecké príležitosti. Po čase sa hra vyrovnala a oba tímy hrali opatrne. V 52. minúte vzrušila divákov „kultúrna vložka“, pri ktorej Andrej Šťastný vyhral pästný súboj s Buturlinom. Slovenský útočník pomstil svojho brankára Konráda, ktorého ruský hráč atakoval. Z ubúdajúcimi minútami sa hostia snažili o vyrovnanie, no napokon sa Slovanu podarilo svoje vedenie potvrdiť. V 59. minúte upravil z brejku na konečných 4:2 Michel Miklík. Asistovali Lipiansky a Vondrka. Konrád duel opustil so 16 zákrokmi.

Lev podľahol Novokuznecku 2:3 po predĺžení

Pražský Lev mal dobrý štart do zápasu a už v prvej tretine sa vďaka gólom slovenských hokejistov, Marcela Hossu a Zdena Cháru, dostal do vedenia 2:0. Nádejné vedenie však stratili v druhej časti. Najprv sa strelecky presadil Jefimov a pred druhou prestávkou vyrovnal Robitaille. Čas sa krátil a aktívnejší Lev (pomer striel 43:21) sa opäť rútil do útoku. Šance však skončil na brankárovi Lazušinovi. V základnej hracej dobe sa nerozhodlo a na rad prišlo predĺženie. Už v úvode putoval na trestnú lavicu najproduktívnejší hráč českého klubu Jakub Klepiš, ktorý dostal dve plus dve minúty za hru vysokou hokejkou. „Levi“ sa dlho nevydržali brániť a po smolnom odraze od kapitána Novotného skončil puk za chrbtom Pöpperleho. Víťazný presný zásah bol pripísaný Metljukovi. HC Lev prehral ôsmy duel v rade a pokračuje v nepriaznivých výsledkoch. Najbližšie si zmeria sily s Novosibirskom, ktorého privíta na svojom ľade vo štvrtok 1. novembra.

Mezei strelil gól, Baranka sa tešil z výhry

Obranca Branislav Mezei svojím piatym gólom v sezóne dal v 49. minúte nádej Jekaterinburgu na zvrat, no Avtomobilist nedokázal zmazať dvojgólovú stratu a prehral šiesty zápas v rade. Jeho pondelkovým katom bol Čerepovec, ktorý vyhral 2:1, keď oba góly strelil v prvej tretine. Ich autormi boli Kazionov a Kazakovcev. K návratu na víťaznú koľaj však Severstaľu pomohol výrazne aj Košečkin, ktorý zlikvidoval 27 striel a medzi nimi aj ďalších päť z hokejky Mezeia. Ten v akcii strávil 26 minút, čo bolo zhruba o sedem viac ako odohral Rastislav Špirko. Holt zastavil 22 striel.

Ufa zažila úspešný návrat domov a vyhrala druhý zápas v rade, keď zdolala silná Novogrod tesne 3:2. Domáci tím viedol po góloch Zinovjeva, Filatova a Mirnova v prvej tretine už 3:0, no hosťom sa v priebehu zvyšných tretín podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. Tarkkiho z 33 striel prekonali Skousa a dvojbodový Sčastlivij. Koval urobil 27 zákrokov, no ukončeniu trojzápasovej série výhier nezabránil. Ivan Baranka ho neohrozil ani raz. Slovenský bek v zápase odohral 15 a pol minúty.

Ružička, Radivojevič ani Cibák nevyhrali

Galimov rozhodol v samostatných nájazdoch o víťazstve Lokomotivu 2:1 nad Nižnekamskom v zápase, v ktorom excelovali predovšetkým brankári. Varlamov pomohol k tretiemu víťazstvu Jaroslavľu v rade 54 zákrokmi, pričom ho prekonal len Netík počas presilovky v druhej tretine zápasu. I domáci Dalton mal čo robiť – hostia ho zasypali 43 strelami, z ktorých ho prekonal v 54. minúte, tiež počas presilovky, Hagman. V akcii nechýbal ani Martin Cibák, ktorý odohral 18 minút a ďalšie dve strávil na trestnej lavici. Zaznamenal i dve strely na bránu.

Petrohrad sa vrátil domov i na víťaznú koľaj. Po dvoch prehrách zdolal Spartak hladko 4:1. Najvýraznejšie sa o zisk troch bodov zaslúžili Martensson, ktorý strelil dva góly a na jeden prihrával, a Thoresen, ktorý zaznamenal tri asistencie, vrátane prihrávky na gól Kovaľčuka. Do streleckej listiny sa zapísal aj Kučerjavenko a Bobrovskij urobil 23 zákrokov. Prekonal ho len Bušujev. V drese moskovského klubu nechýbali ani dvaja slovenskí útočníci. Štefan Ružička počas 14 minút strávených na ľade zaznamenal jednu strelu na bránu, Branko Radivojevič dve počas 18 a pol minúty.

Magnitogorsk, Dynamo i Kaza? potvrdili formu, Čechov prekvapil

Magnitogorsk privítal v zápase dvoch vo forme hrajúcich tímov Dinamo Minsk, avšak svojho bieloruského súpera neprivítal vrelo a zvíťazil zaslúžene 7:2. Víťazný gól strelil Kazionov po prihrávke Hodgmana, ktorý si zo zápasu odniesol aj ďalšiu asistenciu a dva góly. Mozjakin, Lisin, Zdunov a Zuccarello sa tiež presadili, kým Ahonen urobil 26 zákrokov. Prekonali ho Kulakov a Kane. V bráne hostí stále Pekka Rinne. Čelil 29 strelám.

Čeľabinsk viedol 3:0, no ako favorit stretnutia nedokázal vedenie ustrážiť a nakoniec s Čechovom prehral 3:4 po samostatných nájazdoch. Ten víťazný premenil Panarin. Viťaz vyhral aj vďaka 31 zákrokom Kasutina a gólom Faheyho, Hennessyho a Timkina. Traktor do pohodlného vedenia poslali Bulis, Kuznecov a Kosticyn. Líder Západnej konferencie svojho súpera prestrieľal pomerom 34:21. Jeden bod mu však na zotrvanie na čele nestačil. Predbehol ho Magnitogorsk.

Moskovské Dynamo nastúpilo proti Rige bez chorého Ovečkina (viac) a tešilo sa z víťazstva 3:1, o ktorom rozhodol v Kvapil. Strelecky sa presadili aj Kokarev a Backstrom, ktorý strelil svoj prvý gól v KHL. Zásluhu na výhre mal i Jerjomenko, ktorý zlikvidoval 29 striel. Gól Rigy strelil Meija a Tellqvist zaregistroval 23 zákrokov.

Kaza? zaknihovala svoju tretiu výhru v rade, keď zdolala trápiaci sa Atlant 3:1. Dva góly a jednu asistenciu si zo zápasu odniesol Zaripov a víťazný gól vsietil Golubev. Barulin sa prezentoval 31 zákrokmi a ako jediný na?ho našiel recept Kablukov. Tím z Moskovskej oblasti prehral ostatných osem zápasov.