30. 10. 2012 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 3 komentáre

Slovan deklasoval Novosibirsk, štyri góly Slovákov

Bratislavský Slovan nastúpil v utorok po menej ako 24 hodinách po víťaznom zápase s Amurom Chabarovsk na štvrtý domáci zápas v rade. Pred vypredanou Slovnaft Arénou deklasoval Sibir Novosibirsk 6:2. Päť gólov „belasých“ zaznamenali slovenskí hokejisti.

Novosibirsk šokoval domácich a už v 29. sekunde sa ujal vedenia. Po biliardovej akcii našiel z ľavého krídla Lehtera pred bránkou Glazačova, ktorý poslal puk za chrbát Jaroslava Janusa, ktorý sa po jednozápasovej pauze vrátil do bránky nováčika medzinárodnej súťaže. Na rozdiel dvoch gólov mohol v polovici úvodného dejstva zvýšiť Enlund, ale puk si po skrumáži pred bránkou nenašiel cestu za bránkovú čiaru. Slovan vyrovnal v presilovej hre, v jedenástej minúte sa strela Sekeru odrazila od zadného mantinelu k Jonathanovi Sigaletovi, ktorý bez problémov prekonal Glassa. Ten musel riešiť aj nebezpečný bekhendový pokus Vondrku, ktorý s vypätím všetkých síl dokázal vyraziť.

Domáci mali lepší vstup do druhej tretiny a využili aj svoju druhú presilovku. V 25. minúte sa ujali vedenia po góle Ľubomíra Viš?ovského, ktorý prestrelil Glassa od modrej čiary. S pribúdajúcim časom prevzali iniciatívu na svoje hokejky „belasí“. V polovici zápasu, po skončení vylúčenia Viš?ovského, zaznamenal Andrej Sekera tretí gól Slovana a vyhnal Glassa z bránky. Gajdučenko sa nestihol ani zahriať a už inkasoval. Po pár sekundách skončila za jeho chrbtom strela Romana Kukumberga, ktorý si pripísal svoj prvý tohtosezónny gól. Oba tímy mali potom niekoľko dobrých šancí na skórovanie, ale ujala sa iba strela Krivonožkina, ktorý v závere tretiny znížil na 2:4 z pohľadu Sibira.

Bratislavčanom vyšiel aj úvod tretej tretiny a v 44. minúty využili ďalšiu početnú výhodu. Viš?ovský nabil Martinovi Štajnochovi a po jeho príklepe skončil puk za Gajdučenkom. Vypredaná aréna sledovala pekný hokej a Slovan potešil svojich fanúšikov ešte raz. Gólovú bodku za duelom dal minútu pred koncom Kukumberg, ktorý pridal svoj druhý gól v dueli po samostatnom úniku.

Zverenci Rostislava Čadu vyhrali druhý zápas v rade a po pár d?och oddychu ich čaká ostrosledovaný duel v Prahe, kde si v sobotu zmerajú sily s HC Lev.

mala pripomienka pre admina :)
Sice trosku od temy, ale uz davnejsie som si vsimol, ze v tabulkach KHL mate uvedene namiesto CSKA Moskava, CSKA Moskva Petrohrad. :) Inak gratulujem Slovanu k vynikajuco zvladnutemu dvojzapasu. :)
30. 10. 2012, 22:49    Reagovať
Vdaka za upozornenie. Uz je to opravene.
31. 10. 2012, 7:21    Reagovať
pa3ck
?
V nadpise mate: "Slovan deklasoval Novosibirsk, štyri góly Slovákov" a v clanku: "Päť gólov „belasých“ zaznamenali slovenskí hokejisti." Nejako mi to nesedi :). P.S: Nemohli by ste urobit to, ze po vypisani chyby, ze som nevyplnil nejake policka mohlo samo vyplnit tie policka co som uz mal vyplnene, aby som nemusel odznova pisat to iste?
31. 10. 2012, 12:44    Reagovať