06. 12. 2010 ⋅ Marek Kantorík Slováci v KHL 1 komentár

Surový, Radivojevič, Hossa a Cibák skórovali

V šiestich zápasoch, ktoré boli na programe v pondelok, nastúpilo 12 Slovákov a piati sa zapísali do kanadského bodovania.

Víťaz Čechov vyhrával v 59. minúte nad Kaza?ou 4:2, ale v rozpätí 45 sekúnd dostal dva góly a zápas sa musel predlžovať. V nadstavenom čase gól nepadol a o výhre rozhodli až nájazdy, v ktorých sa hrdinom stal Megalinsky, ktorý rozhodol o výhre Čechova. Marcel Hossa odohral za Kaza? 16 a pol minúty, počas ktorých dal jeden gól a dva prihral.

Skórovať sa podarilo aj Martinovi Cibákovi z Čerepovca. Severstaľ však podľahol Dinamu Minsk 4:5 po predlžení. Víťazný gól zaznamenal v 62. minúte Platt. Na gól mu prihrával Peter Podhradský. Jeden gól Čerepovca strelil Ondřej Němec a Josef Straka nahral na dva presné zásahy. Kapitán bieloruského klubu, Jozef Stümpel, sa po vynechaní siedmich duelov vrátil do akcie.

Z českých hráčov bodovali aj Jiří Novotný, ktorý rozhodol v prvej minúte nadstaveného času o víťazstve Astany nad Dynamom Moskva, a Jan Bulis, ktorý rozhodol o výhre Mytišči nad Novgorodom.

Päť slovenských hokejistov sa stretlo v Rige, kam sa po prvýkrát od návratu do Spartaka vrátil Juraj Mikuš. Skóre stretnutia otvoril jeho niekdajší spoluhráč Tomáš Surový, no hosťom sa podarilo stav otočiť. Na 1:1 vyrovnával Branko Radivojevič a víťazný gól strelil Sidyakin. Dominik Hašek prispel k víťazstvu 26 zákrokmi.

Jekaterinburg - CSKA 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Petr Čáslava (CSKA) 20:11, 2 strely, 4 trestné minúty
Astana - D. Moskva 2:1 PP (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 31. Gavrilin (Zhaylauov), 61. Novotný (Novopashin, Dallman) - 24. Milovzorov (Derlyuk)

Dominik Gra?ák (DYN) 20:40, 5 striel

Lukáš Kašpar (AST) 20:20, 7 striel, 2 trestné minúty
Tomáš Klouček (AST) 17:48, 1 strela, 2 trestné minúty
Jiří Novotný (AST) 20:45, 1+0, 2 strely
Filip Novák (DYN) 19:51, 5 striel
Čechov - Kaza? 5:4 SN (1:0, 3:2, 0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 11. Gratton (Bobrov, Verot), 22. Velichkin (Boychenko), 25. Verot (Bobrov, Khafizulin), 34. Simon, rozh. SN: Megalinsky - 24. Panin (Medvedev, Alekseyev), 36. Hossa (Immonen, Pesonen), 59. Pesonen (Hossa, Immonen), 60. Pesonen (Hossa, Emelin)

Marcel Hossa (KAZ) 16:31, 1+2, 2 strely
Čerepovec - Minsk 4:5 PP (0:1, 1:3, 3:0, 0:1)
Góly: 39. Rybakov (Straka), 42. Cibák (Straka), 46. Cvetkov (Schipachev), 58. Němec (Schipachev, Cvetkov) - 9. Varlamov (Spridonov, Glazachev), 24. Meleshko (Antonov), 30. Kulakov, 33. Kulakov, 62. Platt (Podhradský)

Novgorod - Mytišči 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Góly: 54. Potapov (Rozin, Nikitenko) - 16. Nepriayev (Mozyakin, Glukhov), 18. Bulis (Petrov, Mozyakin), 21. Mozyakin (Petrov), 27. Li (Nurislamov, Fedorov)

a
Zdravím. Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas. Naprostá 100% jistota. Zápas dám dnes zdarma. info zde: http://camse.blog.cz/
7. 12. 2010, 2:46    Reagovať