ikonka
20. 02. 2013 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 0 komentárov

Slovan začal play-off hladkou prehrou, Sta?a zvíťazil

Hokejisti Slovana Bratislava začali play-off prehrou na ľade Dynama Moskva v pomere 1:5. V stredu sa odohrali aj ďalšie tri stretnutia úvodného kola vyraďovacích bojov a zvíťazili v nich Petrohrad, CSKA a Čerepovec.

D. Moskva - Slovan 5:1 (stav série: 1-0)
Dynamo vstúpilo do zápasu aktívnejšie a už v piatej minúte sa mohlo ujať vedenia, avšak Kasjančuk nedokázal prekonať Janusa. Na druhej strane sa do šance dostal mladý Da?o. Následne poslali rozhodcovia na trestnú lavicu Kytnára a domáci početnú výhodu využili na strelenie vedúceho gólu, ktorý zaznamenal Cvetkov. Jerjomenko potom musel zlikvidovať pokus Sigaleta a zneškodnil aj šancu Kukumberga. Staré známe nedáš-dostaneš sa potvrdilo o chvíľu. Dve minúty pred prvou sirénou zvýšil na rozdiel dvoch gólov Mosaljov, ktorý dostal pred brankárom Slovana až príliš veľa priestoru.

Obhajcovi titulu patril aj úvod druhej tretiny, ale ďalší gól z toho nebol. V úniku pred Janusom nepochodil Kokarev a Petružálek netrafil do odkrytej svätyne mladého slovenského gólmana. V 27. minúte sa Slovanisti dočkali prvého presného zásahu v play-off, keď Miklík našiel Vondrku a ten už vedel, čo má urobiť s pukom. V 33. minúte strieľal tesne vedľa Gra?ák, ale o ďalšiu minútu už Derľjuk vrátil domácim dvojgólové vedenie. Blízko ku gólu v druhej časti boli aj Petružálek a Kasjančuk, no Janus držal svoje mužstvo nad vodou.

V piatej minúte tretieho dejstva však mal šťastie pri strele Cvetkova, ale o dve minúty neskôr sa aktívny Petružálek nemýlil a zaknihoval štvrtý gól moskovského celku. Český útočník bol pri chuti a mohol pridať ďalší gól. Tentoraz si Janus dal pozor a vzápätí sa prezentoval aj zákrokom pri šanci Kokareva. Nanešťastie, na ďalšiu strelu Petružálka už nemal nárok a Dynamo zvíťazilo v prvom stretnutí hladko 5:1.

Petrohrad - Atlant 1:0 PP (stav série: 1-0)
Petrohrad dominoval v úvodných dvoch tretinách a Atlant prestrieľal 26:5. V treťom dejstve sa hra vyrovnala a podmoskovský klub dokonca zaznamenal až jedenásť striel, pričom domáci SKA o dve menej. O osude stretnutia rozhodol v štvrtej minúte predĺženia nórsky kanonier Patrick Thoresen, vďaka ktorému sa víťaz základnej časti ujal vedenia v sérii. Brankár Ežov nemal veľa práce a čisté konto si pripísal po tom, čo urobil šestnásť zákrokov. Naopak, Galimov čelil až 37 strelám (97,3 %). Druhé stretnutie je na programe vo štvrtok v Petrohrade.

CSKA - HC Lev 3:2 PP (stav série: 1-0)
Praha bola CSKA viac než vyrovnaným súperom a hoci prehrala 2:3 po predĺžení, za svoj výkon sa vôbec nemusí hanbiť. Favorizovaný klub išiel do vedenia po prensom zásahu Igora Radulova v dvanástej minúte. V druhej tretine videli diváci tiež jeden gól, ale zaznamenal ho hosťujúci Vrána. CSKA v tretej časti ohrozilo Popperleho len trikrát, no strelilo jeden gól, o ktorý sa v 46. minúte postaral Kvaša. Štyri minúty pred koncom však poslal zápas do predĺženia ?epík, ktorý mal prsty aj v prvom góle Leva. Rozhodujúci gól dosiahol v 75. minúte Rylov. Moskva navyše využila tri presilové hry a k prvému triumfu prispel aj skvelý Rastislav Sta?a, ktorý kryl 36 striel. Až sedemkrát ho ohrozil Marcel Hossa, ktorý hral viac ako 16 minút. Surový, Cingeľ ani Mikuš nebodovali. Odveta je na programe vo štvrtok v ruskej metropole.

Jaroslavľ - Čerepovec 1:2 (stav série: 0-1)
Hosťujúci Kazionov bol už v úvodnej minúte vylúčený do konca stretnutia za nebezpečný zákrok za bránkou domácich. Tým sa naskytla skvelá príležitosť na otvorenie skóre a už v nasledujúcej minúte sa do čierneho trafil Kaľjužnyj. Mierny favorit však nedokázal najtesnejší náskok udržať a Čerepovec priklonl misky váh na svoju stranu. Postarali sa o to Stoljarov a Šipačjov, ktorí prekonali Sanforda. Ten inak zlikdoval 30 striel, pričom v druhej časti čelil 20 pokusom. Košečkin urobil 31 zákrokov. Ďalší duel sa odohrá vo štvrtok na ľade Lokomotivu.