12. 03. 2013 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Petrohrad postúpil, Gra?ák asistoval pri výhre

Čeľabinsk s Garnettom v bráne opäť vynuloval Omsk a od postupujú ho delí už len jedno víťazstvo. Aj Dynamu Moskva už bude stačiť len výhra k postupu, ktorý si už zaistil Petrohrad. Naopak, stav série sa podarilo znížiť hráčom Kazane.

VÝCHODN? KONFERENCIA

Ufa - Kaza? 0:3 (stav série: 2-1)
Barulin zlikvidoval všetkých 28 striel, zaznamenal aj asistenciu a Kaza? prežila za stavu 2:0 v závere zápasu oslabenie o dvoch hráčov. Nakoniec vyhrala v Ufe 3:0 a znížila stav série na 1:2 na zápasy. Prvé dva góly stelili hostia v závere druhej tretiny, kedy sa v priebehu 77 sekúnd presadili Immonen a Golubov. V tretej tretine dal bodku za stretnutím Petrov, ktorý poslal puk do prázdnej brány. Domáci Tarrki inkasoval dva góly z 37 striel a Štefan Ružička odohral 15 minút. Na svoje konto si pripísal štyri strely na bránu.

Čeľabinsk - Omsk 3:0 (stav série: 3-0)
Neskutočne dobre sa darí Michaelovi Garnettovi a Čeľabinsku v sérii proti Omsku. Aj po návrate domov sa tešili z víťazstva a od postupu ich tak delí už len jediná výhra, ktorú môžu dosiahnuť zajtra. Navyše, v sérii kanadský brankár ani jeho tím ešte neinkasoval gól. V treťom zápase urobil Garnett 24 zákrokov, kým z jeho spoluhráčov sa presadili pri triumfe 3:0 Vasilčenko, Jakutsenia a Popov. Ramo inak kryl 17 striel a Tomáš Záborský počas necelých 15 minút strávených na ľade zaknihoval dve strely a štyri trestné minúty. Okrem toho, že Avangard je v sérii strelecky prestrieľaný 0:10, gól nedal už 208 minút!

Z?PADN? KONFERENCIA

Čerepovec – Petrohrad 2:4 (konečný stav série: 0-4)
Čerepovcu sa podarilo zareagovať na otvárací gól Petrohradu a hoci sa v úvode druhej tretiny ujal vedenia 2:1, nakoniec prehral 2:4 a rozlúčil sa so sezónou. K postupu SKA najkratším možným spôsobom pomohol 34 úspešnými zásahmi tentokrát Ivan Kasutin. Víťazný gól strelil Kučeriavenko, ktorý pridal aj dve asistencie. Z gólov sa tešili aj Kalinin, Alexandrov a Arťjuchin. Kasutina prekonali Kazionov a Anisin. Košečkin sa rozlúčil s ročníkom 28 zákrokmi.

Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 PP (stav série: 3-1)
Len 38 sekúnd potrebovalo Dynamo na to, aby v predĺžení rozhodlo o svojom treťom víťazstve v sérii proti CSKA. Rozhodnutie priniesol Sergej Konkov, ktorý nadviazal na presný zásah Soina z prvej tretiny. K výhre prispel asistenciou aj slovenský obranca Dominik Gra?ák, ktorý tiež počas 22 a pol minúty strávenej v akcii zaznamenal dve strely. Všetky mu však Rastislav Sta?a zlikvidoval. Košický rodák urobil spolu 27 zákrokov, teda o sedem viac ako Jerjomenko v domácej bráne. Dynamo bude môcť o svojom postupe rozhodnúť už v ďalšom zápase, ktorý sa odohrá na ľade CSKA v piatok.