12. 12. 2010 ⋅ Marek Kantorík Slováci v KHL 0 komentárov

Demitra získal tri body, Vašíček päť

V ôsmich nedeľ?ajších dueloch sa z víťazstiev radovalo sedem domácich tímov. Do bodovania sa zapísali štyria Slováci (traja skórovali) a šiesti Česi (štyria skórovali).

Lokomotiv Jaroslavľ zdolal v domácom prostredí tím Severstaľ Čerepovec vysoko 8:2 a výraznou mierou sa na výhre podieľali útočníci Pavol Demitra a Josef Vašíček. Slovenský center získal tri body za jeden gól a dve prihrávky, český center nazbieral päť prihrávok. Za hostí chytal od 21. minúty Rastislav Sta?a, ktorý dostal tri góly z 19 striel.

Spartak Moskva vyhrával nad Mytišči už 3:0, no nakoniec prehral 3:4. O dva góly moskovského klubu sa postarali slovenskí hokejisti. Úvodný gól zápasu strelil v 16. minúte obranca Ivan Baranka. Asistoval mu Štefan Ružička, ktorý zvyšoval v 18. minúte na 2:0. Bodoval aj Jaroslav Obšut, ktorý zaznamenal sekundárnu asistenciu pri víťaznom góle. Pre Obšuta to bol prvý duel proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. Dominik Hašek odchytal za Spartak celý duel a chytil 38 z 42 striel. Jeho krajan Jan Bulis z Mytišči nazbieral jednu asistenciu.

Darilo sa aj Jaromírovi Jágrovi, ktorý sa vrátil do akcie po zranení a Omsku dopomohol k víťazstvu nad Astanou v pomere 3:2 dvoma presnými zásahmi. Z českých hráčov skórovali aj Jan Marek z CSKA Moskva a Pavel Brendl, ktorý rozhodol o víťazstve Nižnekamsku nad Dinamom Minsk.

Bodoval aj Petr Čajánek z Petrohradu, ktorý získal jednu asistenciu, ale jeho tím podľahol Novgorodu 2:5. Brankár Jakub Štěpánek zlikvidoval 17 z 19 striel.

Omsk – Astana 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Góly: 1. Jágr (Ramo), 9. Jágr (Kulyash, Kalyuzhny), 54. Bondarev (Averin) – 27. Vorontsov, 39. Gimaev (Gavrilin)

Slováci a Česi v akcii:
Marek Svatoš (OMS) 12:38, 1 strela

Jaromír Jágr (OMS) 19:07, 2+0, 5 striel
Tomáš Klouček (AST) 17:11, 1 strela
Jiří Novotný (AST) 17:29, 1 strela, 2 trestné minúty
Jugra – Čechov 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Góly: 2. Yakubov (Hlynchev), 17. Buljanskiy (Tyulyapkin), 26. Buljanskiy (Yakubov, Hlynchev), 41. Emeleyev (Vorobiev, Metlyuk), 47. Yakubov (Hlynchev) – 41. Romanov (Khafizullin, Sergeev), 46. Sergeev (Khafizullin)
Kaza? - Riga 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 53. Emelin (Morozov), 58. Bodrov (Lemtyugov, Stepanov) – 56. Karsums (Ankipans, Nizivijs)

18 Marcel Hossa (KAZ) 18:48, 3 strely
43 Tomáš Surový (RIG) 22:45, 6 striel, 2 trestné minúty
Jaroslavľ – Čerepovec 8:2 (3:1, 5:1, 0:0)
Góly: 4. Galimov (Kalyanin), 12. Korolyuk (Demitra, Vašíček), 18. Anikeenko (Kalyanin, Churilov), 21. Korolyuk (Galimov, (Vašíček,), 21. Korolyuk (Demitra, Vašíček), 28. Galimov (Kotschnew, Anikeenko), 35. Guskov (Vašíček, Korolyuk), 38. Demitra (Vašíček) – 6. Bardin (Soin, Zemchenko), 29. Kazakovtsev (Lyamin)

D. Moskva – CSKA 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Góly: 27. Kudashov, 28. Kokarev (Velikov), 31. Mosalev (Babenko, Kudashov) – 21. Parshin (Zubov), 47. Marek (Kozlov)

Dominik Gra?ák (DYN) 21:55, 1 strela
Martin Štrbák (DYN) 19:07

Jan Marek (CSKA) 17:38, 1+0, 4 strely
Tomáš Netík (CSKA) 15:33
Karel Pilař (CSKA) 15:04, 2 strely
Petr Čáslava (CSKA) 20:17, 2 strely, 2 trestné minúty
Spartak – Mytišči 3:4 PP (3:1, 0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 16. Baranka (Ružička), 18. Ružička, 20. Sidyakin (Suglubov, Piganovich) – 20. Nesterov (Gorokhov), 39. Mozyakin (Bulis), 57. Nepriayev (Glukhov), 62. Mozyakin (Petrov, Obšut)

Zbyněk Irgl (MYT) 16:20, 2 strely, 2 trestné minúty
Novgorod – Petrohrad 5:2 (5:2, 0:0, 0:0)
Góly: 9. Ellison (Gru, Vyshedkevich), 12. M. Potapov (A. Potapov), 15. Rozin (Linglet, Gru), 16. M. Potapov (Krikunov), 17. Gru (Linglet) – 4. But (Čajánek, Weinhandl), 19. Sushinsky (Yashin, Martensson)

Petr Čajánek (SKA) 16:27, 0+1, 5 striel, 2 trestné minúty