ikonka
28. 12. 2010 ⋅ Marek Kantorík Slováci v KHL 0 komentárov

Surový a Petrovický asistovali, dvaja Česi bodovali

V utorok bolo v Kontinentálnej hokejovej lige na programe päť zápasov, v ktorých sa do kanadského bodovania zapísali dvaja Slováci a dvaja Česi.

Riga podľahla v domácom prostredí Omsku tesne 2:3. Víťazný gól zápasu padol až v 59. minúte a jeho autorom bol Popov. V drese domáceho tímu nastúpili aj Róbert Petrovický a Tomáš Surový. Obaja sa zapísali do bodovania a obaja nazbierali jednu asistenciu. Pre Petrovického to bol prvý kanadský bod v tejto sezóne.

Bodovať sa podarilo aj Liborovi Pivkovi, ktorý strelil jeden gól a Nižnekamsku pomohol k výhre 3:1 nad Jekaterinburgom. Jan Marek z tímu CSKA Moskva, ktorý porazil Jugru 4:2, asistoval na jeden gól.

Riga - Omsk 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Góly: 10. Sprukts (M. Karsums, Galvins), 18. Nizivijs (Surový, Petrovický) - 5. Perezhogin (Popov, Kuryanov), 15. Perezhogin (Kulyash), 59. Popov (Perezhogin, Kuryanov)

Slováci a Česi v akcii:
Tomáš Surový (RIG) 17:30, 0+1, 3 strely
Róbert Petrovický (RIG) 16:03, 0+1, 1 strela

Roman Červenka (OMS), 17:02, 5 striel
Martin Škoula (OMS) 24:25, 1 strela
Jaromír Jágr (OMS) 17:59, 3 strely, 2 trestné minúty
Jekaterinburg - Nižnekamsk 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Góly: 42. Ryazantsev - 8. Pivko (Islamov), 28. Bortnikov, 29. Yakutsenya (Ivanov)

Michal Sersen (JEK) 22:11, 1 strela

Angel Krstev (JEK) 21.04
Libor Pivko (NIŽ) 10:37, 1+0, 1 strela
Pavel Brendl (NIŽ) 12:09, 3 strely
CSKA - Jugra 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Góly: 3. Parshin (Rylov, Marek), 4. Andronov (Stastny), 12. Gusev (Andronov, Stastny), 56. Monya (Zubov, Kozlov) - 14. Anisin, 25. Emeleyev (Blokhin)

Jan Marek (CSKA) 17:30, 0+1, 4 strely Tomáš Netík (CSKA) 11:52, 2 strely Karel Pilař (CSKA) 5:19, 2 trestné minúty Petr Čáslava (CSKA) 15:46, 1 strela
Novosibirsk - Novokuzneck 2:1 PP (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 49. Y. Petrov (Nieminen), 61. Drugov (Pujacs) - 26. Bumagin (Golubtsov, Khasanshin)

Václav Nedorost (NVK) 17:33
Magnitogorsk - Kaza? 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Góly: 29. Skachkov (Tereschenko), 32. Kapanen, 34. Immonen

Marcel Hossa (KAZ) 13:07, 2 strely