ikonka
13. 11. 2013 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 3 komentáre

Slovan proti Jugre uspel, Hossa rozhodol o výhre Rigy

Bratislavský Slovan proti Jugre uspel po nájazdoch. V iných zápasoch sa predstavilo aj niekoľko Slovákov, no do bodovania sa z nich zapísal len jeden – Marcel Hossa, ktorý rozhodol o výhre Rigy.

Slovan – Jugra 3:2 SN

Bratislavský Slovan mal veľmi dobrý vstup do zápasu a dokonca si vypracoval veľký tlak, z ktorého však neprichádzali stopercentné šance. V 11. minúte potom domáci pykali, keď Arťjom Burjanskij prešiel cez Šťastného a po peknej kľučke otvoril skóre. Slovan sa krátko na to dostal do prvej veľkej šance, keď sa dostali do prečíslenia Bartovič s Radivojevičom, no druhý menovaný netrafil odkrytú bránu. Odvtedy Jugra vyrovnala partiu a bránila si dobre aj svoje pásmo.

V úvode druhej časti zápasu mal Slovan výhodu presilovej hry, ale hral ju katastrofálne a za to si vyslúžil aj piskot divákov v nevypredanej Slovnaft Aréne. Vrcholom bola 26. minúte, kedy sa hostia dostali v oslabení dokonca do prečíslenia, z ktorého zvýšil vedenie Michail Žukov. Po góle Jugra ožila a začala diktovať tempo zápasu. Spomaliť ju mohol gól v 31. minúte, no rozhodcovia ho neuznali, pretože puk do brány poslal korčuľou Škoula. Slovan sa snažil urobiť niečo zo stavom, ale výsledkom toho boli len strely, s ktorými si Birjukov poradil.

Aj v tretej tretine mali „belasí“ na úvod početnú prevahu a tento raz dopadla podstatne lepšie. V 44. minúte zakončil Michel Miklík svoj výpad strelou spomedzi kruhov, ktorá sa pretavila na kontaktný gól. Domáci potom prežili oslabenie a v 48. minúte sa do veľkej šance dostával Hudáček, ktorý však nestihol poslať puk nad nemohúcne ležiaceho Birjukova. Vyrovnaniu na poslednú chvíľu zabránila obrana hostí. Následne sa hral dlhšie hokej z jednej strany na druhú, ale šance chýbali. Slovan sa nakoniec vyrovnania dočkal. V 59. minúte zakončil peknú individuálnu akciu Tomáš Mojžíš.

V predĺžení sa hral svižný hokej, ale ten opäť nepriniesol veľa šancí, a tak nakoniec o osude zápasu rozhodovali samostatné nájazdy. V nich ten víťazný premenil Netík, ktorý rozhodol o výhre Slovana 3:2, ku ktorej 20 zákrokmi prispel aj Jaroslav Janus.

Hossa rozhodol o výhre Rigy

Slovenský útočník Marcel Hossa premenil víťazný samostatný nájazd, aby rozhodol o triumfu Rigy v náročnom zápase proti Astane. Hossa zaznamenal aj jednu asistenciu a dve strely, pričom odohral 20 minút. Z víťazstva sa tešil aj Marcel Haščák, ktorý počas 10 minút nebodoval. Z ich spoluhráčov sa v normálnej hracej dobe presadili Wilson a Ozolinš, kým Tellqvist zastavil pri štvrtej výhre v rade 28 striel. Prekonali ho Upper a Antropov. Ahonen čelil 27 strelám.

Ševc rozhodol o výhre Leva

Pražský Lev dvakrát viedol, ale nakoniec o jeho víťazstve rozhodol až Ševc v poslednej minúte predĺženia. K výhre 3:2 nad Jekaterinburgom pomohli aj góly O’Byrnea a Klepiša, kým Vehanen urobil len 16 zákrokov. Ako jediný ho dokázal prekonať Demagin, ktorý dvakrát vyrovnával skóre, druhý raz v 58. minúte. Vďaka nemu a Kovařovi, ktorý zlikvidoval 23 striel, získal Avtomobilist aspo? bod. V akcii nechýbali ani Lukáš Cingel a Juraj Mikuš, ale nebodovali. Obaja zaznamenali po jednej strele.

Lisutin vynuloval Novokuzneck, Mezei nebodoval

Pyett a Afinogenov sa zapíslai do streleckej listiny v priebehu 39 sekúnd v závere druhej tretiny, aby Podoľsk zdolal Novokuzneck 2:0. Lisutin udržal čisté konto po tom, čo zneškodnil 37 striel. Jeho náprotivok Sorokin urobil iba šestnásť zákrokov. Slovenský obranca Viťaza Branislav Mezei odohral vyše 21 minút, počas ktorých nebodoval. Metallurg prehral deviaty z uplynulých desiatich stretnutí.

Kudroč sa tešil z víťazstva nad Gra?ákom

Gól neinkasoval ani brankár Sibira Mikko Koskinen, ktorý 26 zákrokmi pomohol k futbalovej výhre 1:0 nad moskovským Dynamom. Jediný presný zásah zaznamenal v 49. minúte Sannikov. Slovenský obranca Kristián Kudroč strávil na ľadovej ploche zhruba devätnásť minút s bilanciou jedna strela a dve trestné minúty. Do hry zasiahol aj bek Dominik Gra?ák, ktorý v prvom stretnutí po zranení odohral 21 minút. Do štatistík si zapísal jeden strelecký pokus.

Kaza? zakopla vo Vladivostoku

Sokolov poslal v 51. minúte Vladivostok do vedenia 3:2, ktoré už nováčik súťaže udržal, aby si pripísal cenné víťazstvo nad Kaza?ou. Bergfors a Commodore skórovali v druhej tretine, zatiaľ čo Ivannikov zaznamenal 25 zákrokov. Góly dvojnásobného šampióna KHL strelili Vincour a Medvedev. Garipov čelil 34 strelám. Kaza? ukončila sériu piatich výhier na súperových klziskách.

Chabarovsk prehral siedmy zápas za sebou

Krasnoslobodtsev ako jediný premenil svoj samostatný nájazd a Novgorod zvíťazil na ľade Chabarovska 2:1. Ten istý hráč skóroval aj v základnej hracje dobe, kým brankár Kovaľ zlikvidoval 37 striel. Aspo? bod pre domáci tím zabezpečil v 56. minúte Petružálek. Murygin si pripísal 29 zákrokov. Amur prehral už siedmy duel v rade a deviaty z posledných desiatich.

Quint rozhodol o výhre Spartaka

Quint strelil víťazný gól v poslednej minúte predĺženia, Glass urobil 31 zákrokov a Spartak vyhral štvrtý zápas v rade, keď zdolal Ufu 2:1. Z výhry sa tešil aj Rastislav Špirko, ktorý odohral 21 minút a zaznamenal jeden strelecký pokus. Tomáš Záborský odohral len 13 minút. Z jeho spoluhráčov sa presadil len Hartikaoinen, kým Vasilevskij urobil 20 zákrokov. Ufa prehrala tretí duel v sérii.

Leighton vynuloval Čeľabinsk

Michael Leighton vychytal čisté konto, keď zaznamenal 25 zákrokov a zneškodnil aj trestné strieľanie. Jeho Donbass porazil Čeľabinsk futbalovo 1:0, keď sa v tretej tretine presadil Kiskinen. Garnett kapituloval raz z 25 striel. Raz ho ohrozil i obranca Peter Podhradský, ktorý odohral 21 a pol minúty.

Magnitka zdolala Minsk, Košečkin vychytal nulu

Košečkin zastavil všetkých 37 striel, aby vychytal druhé čisté konto v sezóne a doviedol Magnitogorsk výhre 3:0 nad Minskom. Gólmi k návratu na víťaznú koľaj pomohli Zaripov, Kovař a Ibragimov. Poslední dvaja menovaní pridali aj po asistencii. Haugen čelil 29 strelám a Tomáš Surový odohral 17 minút a 19 sekúnd so ziskom dvoch striel.

Cibák sa tešil z výhry nad Švarným

Koukal premenil rozhodujúci samostatný nájazd, aby Nižnekamsk na domácom ľade porazil Záhreb tesne 3:2. Ukončil tak svoju trojzápasovú sériu prehier a trojzápasovú víťaznú sériu Medveščaka. Strelecky sa presadili Kolář a Tolpeko, kým Sudnicin zlikvidoval 33 striel, vrátane dvoch z hokejky Ivana Švarného. Ten v akcii strávil 23 minút. Z jeho spoluhráčov skórovali Thomas a Jessiman. Dekanich urobil 27 zákrokov, pričom dvakrát ho ohrozil Martin Cibák. Ten odohral 16 minút a 40 sekúnd.

Prochorkin doviedol CSKA k výhre nad Avangardom

Prochorkin strelil dva góly, Proskuriakov urobil 27 zákrokov a CSKA uspelo nad Avangardom 3:1. Gól do prázdnej brány pridal Saprykin. Z hráčov Omskej oblasti sa presadil len Semin. Obranca Ivan Baranka odohral 19 a pol minúty, ale nebodoval. zaznamenal dve strely na bránu. Garon inkasoval dva góly z 26 striel.

J. Mikuš (LEV) 09:31 0+0 1 0
Podla mna je potesujuce, ze zacali hrat Granak s Barankom. Takto sa vyplna nasadenie obrancov pre ZOH...
14. 11. 2013 11:52    Reagovať