17. 11. 2013 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 0 komentárov

Slovan podľahol Astane, Hossa, Baranka a Starosta skórovali

Bratislavský Slovan v nedeľu nestačil na favorizovanú Astanu. Z výhier sa však tešilo niekoľko Slovákov v iných zápasoch. Do bodovania sa v nich zapísali traja - Hossa, Baranka a Starosta.

Slovan – Astana 2:6

Astana sa hneď od úvodu vrhla na Slovan a už po 15 sekundách zvonila tyčka Janusovej brány. Hostia sa nakoniec ujali vedenia v siedmej minúte, kedy sa presadil Roman Starčenko. Na jeho gól však dokázal za menej ako minútu odpovedať Tomáš Netík, ktorý zakončil prečíslenie dvoch na jedného po prihrávke Andreja Šťastného. Následne sa hral otvorený hokej a bratislavský tím si vytvoril niekoľko sľubných šancí. Nakoniec však odchádzal do šatne s jednogólovou stratou. Gól do šatne mu strelil v 20. minúte Nigel Dawes.

Po zmene strán sa hral vyrovnaný hokej, ale Barys mal jemne navrch. V 27. minúte však inkasoval, keď sa po druhýkrát presadil Netík. Stav bol vyrovnaný 2:2. Slovan gól nakopol a hrnul sa vpred. V 29. minúte ho však spomalil gól Konstantina Rudenka. Útlme nezažívali len domáci hráči, ale aj fanúšikovia. Tých mohlo vzrušiť črtajúce sa prečíslenie v 32. minúte, no k nemu nedošlo. Slovan mal puk viac na hokejkách, ale do gólových šancí sa nedostával.

Astana sa už v úvode tretej tretiny dostala do veľkej šance, no Janus brejk Dawesa eliminoval. Potom sa však na trestnej lavici ocitol Sersen a krátko na to z toho bol gól Barysu. Do dvojgólového vedenia ho dostal v 44. minúte Alexej Litvinenko. O pol minúty neskôr viedli hostia už 5:2, kedy Roman Starčenko rozhodol domácich hokejistov. Tí sa síce snažili s výsledkom niečo urobiť, no od 52. minúte už prehrávali o štyri góly. Najskôr síce Janus podržal pri úniku Žajlauova, no potom nestačil na šancu Dustina Boyda. Tieto minúty duelu už pripomínali skôr exhibíciu. V 55. minúte trafil Dawes tyčku a odvtedy sa už duel viac-menej len dohrával.

Slovan prehral prvý zápas po reprezentačnej prestávka a Janus v ?om urobil 19 zákrokov. Naopak, Jerjomenko prispel k prvej výhre Astany po prestávke 26 zásahmi. Starčenko k dvom gólom pridal aj dve asistencie, Antropov asistoval trikrát.

Hossa pomohol k ďalšej výhre Rigy

Riga vyhrala už šiesty zápas v rade, keď si tento raz poradila s trápiacou sa Jugrou, ktorej séria prehier sa natiahla na deväť zápasov. Prsty v tesnom víťazstve 4:3 mal aj Marcel Hossa, ktorý počas 22 minút strávených v akcii strelil gól a na jeden nahrával. Duel však rozhodol jeho spoluhráč Indrasis z prvej strely v nadstavenom čase. Bol to jeho druhý gól v zápase. Strelecky sa presadil aj Wilson, kým Sedláček urobil 26 zákrokov. Jedným z hráčov, ktorí ho prekonali, bol aj Tomáš Starosta, ktorý odohral necelých 16 minút. Okrem neho to boli Smole?ák a Kniazev. Birjukov čelil 31 strelám, pričom najviac ich vyslal Hossa – až 11. Z výhry sa tešil aj Marcel Haščák, ktorý odohral 18 a pol minúty.

Klepiš rozhodol o výhre Leva, Baranka skóroval

Jakub Klepiš vyrovnal v 53. minúte stav zápasu, ktorý nakoniec rozhodol v samostatných nájazdoch. Vďaka tomu pražský lev zdolal pomerom 3:2 Avangard, aby predĺžil série oboch tímov na štyri zápasy. K výhre viedol aj gól Sekáča a 23 zákrokov Engrena. Dvakrát ho ohrozil aj Ivan Baranka, ktorý odohral 19 a pol minúty. A raz dokonca uspel. Okrem neho skóroval z hráčov Omskej oblasti aj Perežogin, kým Garon zastavil 27 striel. Lukáš Cingel ho neohrozil ani raz, pričom na ľade strávil deväť a pol minúty.

Nižnekamsk porazil Minsk 5:2

Nižnekamsku sa po prestávke darí a v nedeľu vyhral už svoj tretí zápas v rade, keď na domácom ľade porazil Minsk 5:2. Víťazný gól strelil Taratuchin, no dva góly strelil Liaduchin. Strelecky sa presadili aj Milovzorov a Koukal, kým Sudnicin urobil 27 zákrokov. Martin Cibák nebodoval, no v akcii strávil 13 a pol minúty s jednou strelou a dvoma trestnými minútami. Tomáš Surový si zo stretnutia odniesol to isté, no odohral takmer 15 minút. Z jeho spoluhráčov skórovali Materuchin a Irgl. Haugen čelil 25 strelám. Bieloruský tím sa trápi a prehral už posledné štyri stretnutia v rade.

Dynamo zdolalo Vladivostok 4:3

Nováčik z Vladivostoka bol proti Dynamu Moskva viac než vyrovnaným súperom. Obhajca titulu nakoniec pozíciu favorita potvrdil a zvíťazil tesne 4:3. Rozhodujúci gól strelil necelé tri minúty pred koncom tretej tretiny Sopin, ktorý v streleckej listine doplnil Karsumsa, Cvetkova a Kasiančuka. Jeriomenko chytil 23 striel. V prvej tretine ho prekonali Barbašev a z trestného strieľania Sokolov. V úvode tretej časi sa v oslabení presadil Bergfors. Obranca Dynama Dominik Gra?ák strávil na ľade zhruba štrnásť minút a po jeho faule v devätnástej minúte nariadili rozhodcovia trestné strieľanie.

Donbass zdolal Ufu, Podhradský nebodoval

Robitaille a Jakutsenia skórovali v samostatných nájazdoch, aby Donbass vyhral na ľade Ufy 3:2. Kašpar a Torianik strelili góly v úvodných jedenástich minútach, zatiaľ čo Leightona prekonali Pihlström a Pankov. Kanadský gólman inak zneškodnil 23 striel. Dres Donecka si obliekol aj obranca Peter Podhradský. Počas 22 minút nazbieral tri strely. Ufa prehrala piaty zápas v rade.

Čeľabinsk zdolal Spartak, Kontiola dvojgólový

Kontiola sa dvakrát zapísal do streleckej listiny v priebehu troch minút druhej tretiny, aby pomohol Čeľabinsku k tesnej výhre 3:2 nad moskovským Spartakom. Rozhodujúci gól si pripísal Ćistov v úvode tretieho dejstva. Garnett zlikvidoval 26 striel. Kozlov a Junkov sa postarali o presné zásahy Spartaka, ktorý prehral druhýkrát v rade. Útočník Rastislav Špirko nebodoval. Počas vyše sedemnásť a pol minúty v akcii zaregistroval tri strelecké pokusy.

Barulin vynuloval Sibir

Kaza? ostane aj po dnešnom dni na prvej pozícii Východnej konferencie po tom, čo vyhrala na ľade Sibira 2:0. Prvý a zárove? víťazný gól strelil v 36. minúte Pesonen. Druhý pridal 29 sekúnd pred treťou sirénou do prázdnej brány Kornejev. Barulin podal skvelý výkon, keď zlikvidova až 48 striel, aby si pripísla už piate čisté konto v sezóne. Štyrikrát ho ohrozil aj obranca Kristián Kudroč, ktorý inak odohral 20 minút a 44 sekúnd.

Moziakin, Kovař a Košečkin doviedli Magnitku k výhre

Moziakin strelil druhýkrát v rade dva góly, Košečkin zlikvidoval tridsať striel, aby Magnitogorsk zdolal Medveščak 4:0. Lee zaznamenal víťazný gól v prvej minúte zápasu a pridal aj jednu asistenciu. Kovař skóroval v závere druhej časti a v tretej nazbieral dve asistencie. Magnitka vyhrala tretí raz v rade. Obranca Záhreba Ivan Švarný strávil na ľade vyše 26 a pol minúty a ďalšie dve na trestnej lavici. Do štatistík si zapísal dva strelecké pokusy.

Dvojgólový Petružálek rozhodol o výhre Chabarovska

Jakub Petružálek strelil dva góly v druhej tretine, aby Chabarovsk zdolal Viťaz Podoľsk 4:2. Dubinin otvoril v deviatej minúte skóre a strelecky sa presadil aj Mursak. V závere tretej časti nepremenil Junkov samostatný nájazd. Murygin prispel k druhej výhre v rade 23 zákrokmi. Oba góly inkasoval v treťom dejstve z hokejok Šitikova a Afinogenova. Slovenský obranca Branislav Mezei odohral za Viťaz dvadsať minút s bilanciou jedna strela na bránu a dve trestné minúty. Lisutin čelil až 48 strelám.

Novokuzneck si pripísal ôsmu prehru za sebou

Novgorod prehrával na ľade Novokuznecka po góle Kartajeva 0:1, no nakoniec sa tešil z výhry 4:1. Žarkov sa postaral o víťazný gól a strelecky sa presadili aj Paršin, Immonen a Valentenko. Gelašvili si pripísal 29 zákrokov. Metallurg prehral ôsmy duel v rade.

Zajcev rozhodol o výhre CSKA

Proskurjakov zaznamenal 33 zákrokov a Zajcev strelil gól v 59. minúte, aby moskovské CSKA porazilo pomerom 2:1 Jekaterinburg a rozšírilo si tak víťaznú sériu na tri zápasy. Strelecky sa presadil aj Rylov, po ktorého gólu viedla Moskva od 14. minúty. Drámu z duelu urobil b 57. minúte Černov, ktorý stav vyrovnal. Nakoniec Avtomobilist prehral tretí duel v rade a nepomohlo mu ani 18 zákrokov Kovařa. Všetky góly zápasu padli pri presilovkách.