22. 11. 2013 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 1 komentár

Slovan zdolal Jugru po nájazdoch, Hossa trojbodový

Slovan začal trip futbalovým víťazstvom na ľade Jugry. V piatok sa darilo aj Slovákom - Hossa strelil dva góly a pridal asistenciu, Ružička a Gra?ák skórovali, Cibák, Surový, Baranka a Švarný asistovali a Janus vychytal čisté konto.

Jugra - Slovan 0:1 SN

Od začiatku sa hral opatrný hokej a prvú väčšiu šancu si vypracovali domáci v ôsmej minúte. Buľanskij však z bezprostrednej blízkosti netrafil bránku Slovana. Na druhej strane ohrozili gólmana Hudáček a z následného vhadzovania aj Ölvecký. V štrnástej minúte bol blízku k otvoreniu skóre Dixon, no netrafil odkrytú Janusovu sväty?u.

V úvode druhej časi mala Jugra viac z hry. Skvele pracujúca defenzíva Slovana odolávala a Janus nečelil veľkému množstvu striel. V 29. minúte po chybnej rozohrávke sa pred ním úplne sám ocitol K?azev. Brankárska jednotka Slovana však držala svoj tím nad vodou. V druhej polovici tretiny hostia zlepšili hru a výsledkom boli šance Hudáčka, Miklíka i Juraja Mikúša. Po druhej siréne bol stav stále bezgólový.

Domáci začali aktívne aj v treťom dejstve a už po pár sekundách vyskúšal pozornosť Janusa K?azev. O štyri minúty neskôr minul bránku Kuznecova Miklík. Najväčší vietor v obrannom pásme Slovana urobila prvá formácia. Z viacerých dobrých striel si ani jedna nenašla cestu za chrbát brankára. V závere neskóroval ani jeden z tímov a zápas tak išiel do predĺženia.

Hneď v úvode zamotal domácim obrancov hlavy Vondrka. Jeho bekhendový blafák i následne dorážky Miklíka zneškodnil Kuznecov. Z hráčov Jugry sa nepodarilo rozhodnúť Sitnikovi ani Žukovi a o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy.

O cennom víťazstve Bratislavčanov rozhodol Tomáš Netík, ktorý premenil ako jediný svoj nájazd rovnako ako minulý týžde? na ľade Slovnaft Arény. Veľký podiel na výhre mal aj Janus, ktorý udržal čisté konto, keď urobil 27 zákrokov.

Trojbodový Hossa a Szczechura doviedli Rigu k výhre

Dinamo Riga natiahlo sériu víťazstiev už na osem stretnutí, keď vyhralo na ľade Astany 5:4 po samostatných nájazdoch. Strelcom rozhodujúceho gólu bol Szczechura, ktorý v závere tretej tretiny poslal zápas do predĺženia. Darilo sa aj slovenskému útočníkovi Marcelovi Hossovi, ktorý dva góly strelil a na jeden prihral. Redlihs sa tiež zapísal do streleckej listiny a Tellqvist zaznamenal 25 zákrokov. Z domácich hráčov ho prekonali Boyd (dvakrát), Starčenk a Dawes. Ahonen čelil devätnástim strelám. Hossa ho ohrozil štyrikrát počas takmer 21 minút, ktoré strávil v akcii. V závere prvej tretiny ho rozhodcovia vylúčili za sekanie. Druhý Slovák v drese Dinama Marcel Haščák odohral vyše triinásť a pol minúty.

Gra?ák prispel gólom k výhre Dynama Moskva

Moskovké Dynamo potvrdilo úlohu favorita a na svojom ľade vyhralo nad Vladivostokom tesne 3:2. Karsums strelil víťazný gól v závere druhej tretiny počas presilovej hry, zatiaľ čo Kokarev a Dominik Gra?ák prekonali Ivannikova v úvode prvej časti. Jeremienko zlikvidoval 27 striel a prekonali ho iba Nikitenko a Drugov. Gra?ák odohral zhruba devätnásť a pol minúty. Do štatistík si zapísal aj jednu strelu a dve trestné minúty. Dynamo vyhralo štvrtýkrát v rade.

Ružička skóroval, no Avangard podľahol CSKA

Slovenský útočník Štefan Ružička strelil kontraktný gól v 46. minúte po prihrávke Ivana Baranku, no Avangard nedokázal využiť prevahu na zvrat v zápase, v ktorom neustále prehrával a nakoniec podľahol CSKA pomerom 3:5. Víťazný gól Moskvy vsietil Reid, no Prochorkin strelil dva góly, kým Radulov a Saprykin zaznamenali po dve asistencie. K štvrtej výhre z posledných piatich duelov prispeli gólmi aj Filppula a Morozov, zatiaľ čo Proskuriakov zneškodnil 40 striel. Okrem Ružičku ho prekonali aj Kuliaš a Perežogin, kým Popov zaznamenal dve asistencie. Garon čelil len 16 strelám a Omská oblasť prehrala už šiesty duel v sérii. Ružička v zápase odohra 18 a pol minúty so štyrmi strelami, Baranka 20 minút a 16 sekúnd s troma streleckými príležitosťami.

Spartak zdolal Nižnekamsk, Cibák asistoval

Moskovský Spartak ukončil trojzápasovú sériu prehier, keď na domácom ľade zdolal Nižnekamsk pomerom 4:2. Víťazný gól strelil dvojbodový Bodrov, Ivanov urobil 19 zákrokov a skórovali aj Quint, Wandell a Anderson. Rastislav Špirko odohral viac ako 18 minút, ale zaznamenal len dve strely na bránu. Jednu asistenciu zaznamenal jeho krajan Martin Cibák, ktorý odohral takmer 13 a pol minúty a nazbieral aj 12 trestných minút. Z jeho spoluhráčov našli na Ivanova recept Tolpeko a Rybin. Dalton inkasoval tri góly z 21 striel.

Švarný pomohol Záhrebu otočiť zápas proti Magnitke

Slovenský obranca Ivan Švárny prihrával na gól Thomasa, ktorým Záhreb vyrovnal stav zápasu proti Magnitogorsku na 1:1. O päť minút neskôr, v 55. minúte, ho rozhodol Cheechoo. Medveščak vyhral pomerom 2:1, aby ukončil súperovi štvorzápasovú sériu výhier. Brust k tomu pomohol 18 zákrokmi a ako jediný ho prekonal Moziakin. Košečkin čelil 29 strelám. Švarný ho neohrozil ani raz, pričom na ľade strávil 22 minút a 40 sekúnd.

Surový asistoval pri prehre s Ufou

Minsk sa vrátil domov, ale ani tam nedokázal ukončiť sériu prehier, ktorá sa po prehre 1:4 s Ufou natiahla už na šesť zápasov. Jediný gól strelil po prihrávke Tomáša Surového Platt. Haugen čelil 27 strelám, z ktorých ho prekonali Mereskin, Pankov, Makarov a Mirnov. Volkov prispel k výhre Ufy 28 zákrokmi a zneškodnil aj jednu strelu Surového. Ten odohral takmer 16 minút. O tri minúty menej strávi na ľade Tomáš Záborský, ktorý opäť nebodoval.

Lemťjugov doviedol Sibir k výhre nad Kaza?ou

Lemťjugov vyrovnával v tretej tretine stav na 1:1, aby nakoniec v samostatných nájazdoch rozhodol o výhre Novosibirska 2:1 nad Kaza?ou. Koskinen zneškodnil 27 striel a Sibir vyhral zaslúžene, keď bol aktívnejší a svojho súpera prestrieľal 36:28. Garipova trikrát ohrozil aj Kristián Kudroč, ktorý odohral 22 minút. Jediný gól Kazane vsietil už v prvej minúte Tereščenko.

Donbass nemal žiadne problémy s Novokuzneckom

Žiadne prekvapenie sa na Ukrajine nekonalo a Doneck porazil hladko 5:1 najslabší tím súťaže Novokuzneck. Donbass bol lepší od úvodu až po záver a nakoniec sa dočkal gólov z hokejok Laineho, Jakuceniu, Fedotenka, Piganoviča a Robitaillea. Leighton urobil 19 zákrokov a prekonal ho len Gareiev. V akcii nechýbal ani Peter Podhradský, ktorý odohral 20 a štvrť minúty. Zaznamenal tri strely a dve trestné minúty.

Novotný zaznamenal hetrik pri víťazstve Leva

Pražský Lev odpovedal na utorkovú prehru s Astanou najlepším spôsobom – výhrou 3:1 na ľade Jekaterinburgu. O všetky tri góly českého mužstva sa postaral kapitán Jiří Novotný, ktorý sa strelecký presadil v štvrtej, 43. i 59. minúte. Posledný presný zásah zaznamenal do prázdnej brány. Vehanen zlikvidoval 28 striel a čisté konto mu pokazil necelé dve minúty pred treťou sirénou Lepistö. Slovenský útočník Leva Lukáš Cingel odohral vyše osem a pol minúty, počas ktorých nazbieral tri strelecké pokusy.

Petrohrad a Novgorod tiež vyhrali

Kuľomin strelil v 32. minúte gól, ktorým rozhodol o vysokej výhre Novgoroda nad Chabarovskom v pomere 6:2. Wolski, Hietanen, Denisov, Paršin a Grigoriev tiež skórovali, zatiaľ čo Kovaľ urobil 20 zákrokov. O presné zásahy Amuru sa postarali Stepanov a Tarasov. Murygin čelil 38 strelám.

Iľja Kovaľčuk strelil gól a pridal jednu asistenciu, Alexander Salák udržal čisté konto, keď zneškodnil 29 striel, aby Petrohrad zdolal Čeľabinsk hladko 3:0. Víťazný gól zaznamenal Skačkov a strelecky sa presadil aj Chudinov. Traktor ukončil sériu troch výhier.