24. 11. 2013 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Jekaterinburg deklasoval Slovan, Gra?ák rozhodol zápas

Slovan v Jekaterinburgu zahanbujúco prehral, no v ostatných nedeľných zápasoch sa slovenským zástupcom darilo. Štefan Ružička, Kristián Kudroč, Tomáš Surový a Dominik Gra?ák skórovali, Marcel Haščák asistoval.

Jekaterinburg – Slovan 8:1

Slovan vstúpil do zápasu s ambíciou predĺžiť víťaznú sériu nad Jekaterinburgom na štyri zápasy, no už od úvodných minút mali navrch domáci hráči. Netrvalo im dlho ani nájsť recept na Janusa. Už v šiestej minúte ho prekonal Alexander Strelcov, ktorý zavŕšil tlak hráčov Avtomobilistu. Ten pokračoval v aktivite a svoje vedenie si rozšíril pre vylúčení Da?a. V 11. minúte zvyšoval na 2:0 Igor Jemelejev, ktorý využil zaváhanie bratislavskej obrany. Kovář bol prvýkrát otestovaný krátko po góle, no nájazd Kukumberga zneškodnil. To bola jediná väčšia šanca Slovana v tretine, hoci na jej konci hrla aj presilovku. Naopak ešte jednu využil domáci celok, keď v 16. minúte Alexej Simakov upravoval stav už na rozdiel troch gólov.

V úvode druhej tretiny sa hralo dlhšie v situácii štyroch proti štyrom, no góly z toho nevyplynuli. Jekaterinburg mal však naďalej zdrvujúcu prevahu a Slovan mohol inkasovať minimálne trikrát predtým, než sa tak opäť skutočne aj stalo. V strede zápasu využil vylúčenie Vondrku Nikita Trjamkin a to bola pre „belasých“ veľká rana. Ďalšiu im v 33. minúte uštedril Alexej Jefimov, ktorý mal dosť priestoru na to, aby pomerne jednoduchou strelou prekonal Janusa a zvýšil vedenie domácich už na 5:0. Slovan mohol ešte inkasovať gól do šatne, no Lazarev sa z vyloženej pozície netrafil presne.

Úvod tretej tretine už bol pomalý a obe strany vyzerali byť zmierené s osudom zápasu. Slovan bojoval aspo? o čestný úspech, ktorý sa mu podarilo dosiahnuť už v 46. minúte počas hry štyroch proti štyrom, kedy Kovařovi pokazil čisté konto jeho krajan Michal Vondrka. Avtomobilist potom hral zbytočne oslabenie, no prežil ho a ďalšie minúty záverečnej dvadsaťminútovky sa snažil hrať predovšetkým dobre defenzívne. Napriek tomu sa mu však podarilo vedenie ešte trikrát rozšíriť, keď sa od 55. minúty presadili Anton Lazarev, Iľja Arkalov a Arťjom Černov. Trpká prehra bola na svete.

Ružička pomohol gólom Avangardu k výhre nad Rigou

Sergej Širokov strelil gól a pridal dve asistencie, Mathieu Garon urobil 23 zákrokov, aby Avangard víťazstvom 5:2 nad Rigou ukončil sériu šiestich prehier. O góly tímu z Omsku sa postarali aj Slovák Štefan Ružička, Popov, Siomin a Kosticyn (prázdna brána). Z hráčov Rigy, ktorá prehrala prvý zápas v normálnej hracej dobe od 9. októbra a ukončila 14-zápasovú bodovú šnúru, sa strelecky presadili Pavlovs a Szczechura. Na ľade sa predstavilo aj kvarteto Slovákov – Ružička, Ivan Baranka (obaja Avangard), Marcel Haščák, Marcel Hossa (obaja Riga). Do bodovania sa zapísal aj Haščák, ktorý asistoval pri presnom zásahu Pavlovsa.

Gra?ák rozhodol o výhre Dynama

Obranca Dominik Gra?ák zaknihoval svoj štvrtý gól v tejto sezóne, aby v 37. minúte strelil víťazný gól v zápase proti Chabarovsku. K piatej výhre Dynama v rade pomohli aj Lazušin, ktorý urobil 21 zákrokov, a Soin, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu. Z gólov sa tešili aj Mosaliov a Komarov. Gra?ák pri výhre odohral viac ako 23 minút a na svoje konto si pripísal aj tri strely na bránu. Hosťujúci Jarvinen čelil dokopy 41 strelám. Z jeho spoluhráčov sa do listiny strelcov zapísali Petružálek, Stepanov a dvakrát Junkov.

Kudroč strelil gól, Mezei sa tešil z výhry

V Podoľsku na seba narazili dvaja slovenskí obrancovia. Kristián Kudroč sa tešil z jedného gólu, no Branislav Mezei oslávil víťazstvo. O triumfe Viťaza 4:3 nad Sibirom rozhodol v samostatných nájazdoch Soloduchin, ktorý nadviazal na presné zásahy Chafizulina, Golovkovova a Selezniova z normálnej hracej doby. Lisutin k výhre pomohol 26 zákrokmi a Kudroč ho počas 19 minút strávených na ľade ohrozil štyrikrát. Okrem neho sa z hráčov hostí presadili aj Enlund a Kopeikin. Koskinen urobil 20 zákrokov a zlikvidoval aj jedinú strelu Mezeia. Ten na ľade strávil takmer 21 minút.

Minsk aj vďaka Surovému ukončil sériu prehier

Tomáš Surový svojím štvrtým gólom v ročníku pomohol Minsku zdolať favorizovaný Magnitogorsk 3:1. V prvom zápase pod vedením Ľubomíra Pokoviča Dinamo síce prehrávalo po góle Malinovského, no Haugen už viac gólov z 33 striel neinkasoval a jeho spoluhráčom sa podarilo trikrát skórovať. Víťazný gól vsietil Materuchin a poistku pridal v poslednej minúte Platt. Minsk ukončil šesťzápasovú sériu prehier. Košečkin v bráne Magnitogorsku čelil 21 strelám, pričom Surový ho ohrozil dokopy dvakrát. V akcii strávil 17 minút a 40 sekúnd.

Donbass zdolal Ufu 4:2

Slepyšev nepremenil trestné strieľanie a Ufu to môže mrzieť, pretože mohla vyhrávať 2:0. Namiesto toho však v druhej tretine inkasovala tri góly a z víťazstva 4:2 sa tešil Doneck. Torjanik strelil víťazný gól, Dadonov, Razin a Kiiskinen sa tiež trafili do čierneho, kým Leighton zaznamenal 29 zákrokov. Prekonať ho dokázali len Chlystov a Kolcov. Volkov čelil 33 strelám. Proti sebe nastúpili aj dvaja Slováci, ale nebodovali. Peter Podhradský odohral 15 a pol minúty, Tomáš Záborský o šesť minút menej. V tretej tretine nehral.

Čeľabinsk otočil zápas v Medveščaku

Čeľabinsk prehrával v tretej tretine na ľade Medveščaku 1:3 a neskôr aj 3:4, no nakoniec sa tešil z víťazstva 5:4 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci gól strelil Darzins. V základnej hracej dobe sa strelecky presadili Artamonov, Borodkin, Bulis a Glinkin. Garnett chytil 38 striel a prekonali ho iba dvaja hráči – Ryan a Vesce. Obaja zaznamenali po dva presné zásahy. V domácom drese nastúpil aj obranca Ivan Švarný, ktorý bol najvyťažovanejším hráčom zápasu – 26 minút a 45 sekúnd.

Chudinov rozhodol o výhre Petrohradu

Chudinov rozhodol v 58. minúte o tesnom víťazstve Petrohradu 2:1 nad Nižnekamskom. O tretej výhre v rade mohol rozhodnúť už Kovaľčuk, no ten nepremenil v tretej tretine trestné strieľanie. Recept na Sudnicina (30 zákrokov) našiel aj Ketov, kým Ježov kapituloval zo 17 striel len raz. Ako jediný ho prekonal Belov. V akcii nechýbal ani slovenský center Martin Cibák, ktorý odohral 15 minút a ďalšie dve strávil na trestnej lavici. Na vhadzovaniach mal 68,8% úspešnosť.

Lev zdolal Jugru 4:1

Pražský Lev zdolal Jugru aj v druhom zápase tejto sezóny, keď tentokrát na jej ľade uspel pomerne hladko 4:1, aby bodoval v siedmom zápase v rade. Vehanen k výhre prispel 31 zákrokmi, Novotný nazbieral dve asistencie a strelecky sa presadili Azevedo, Ullstrom, Jaakola a Thornberg. Jediný gól Chanty-Mansijsku vsietil Bulianskij z trestného strieľania v úvode druhej tretiny. Biriukov a Kuznecov spolu čelili 30 strelám. Proti sebe sa postavili aj dvaja Slováci. Lukáš Cingel odohral pri výhre 10 a pol minúty, kým Tomáš Starosta odohral viac ako 16 minút s jedným streleckým pokusom.

CSKA vyhralo na ľade Astany

Moskovské CSKA predĺžilo svoju bodovú sériu na sedem zápasov, počas ktorých vyhralo šesť zápasov. Ten posledný získalo pomerom 5:2 na ľade silnej Astany, ktorá prehrala druhý zápas v rade, hoci za súperom herne nezaostávala. Armádny klub však podržal aj Proskuriakov, ktorý zaznamenal 25 zákrokov. Saprykin strelil dva góly a pridal asistenciu, Morozov, Nepriajev a Grigorenko sa takisto trafili do čierneho. Blochin a Bochenski strelili góly Barysu, ktorého brankár Jeremejev čelil 27 strelám.

Gelašvili, Torpedo vynulovali Novokuzneck

Gelašvili zlikvidoval všetkých 30 striel, aby s čistým kontom doviedol Nižný Novgorod k povinnej výhre 5:0 nad Novokuzneckom, ktorý naposledy vyhral 21. októbra. Z 29 striel Torpeda sa dvakrát presadil Salminen a po góle vsietili aj Paršin, Bernacky a Galuzin.

Kaza? poľahky zdolala Vladivostok

Kaza? strelila štyri góly v tretej tretine, aby rozhodla o svojom hladkom víťazstve 5:1 nad Vladivostokom a vrátila sa na víťaznú koľaj po zaváhaní s Novosibirskom. K tretej výhre z ostatných štyroch zápasov viedlo 18 zákrokov Garipova a góly trojbodového Tereščenka, Nikulina, Stapletona a dvojgólového Vincoura. Admiral, ktorého jediný gól strelil Sokolov, prehral štvrtý duel v rade.