26. 11. 2013 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 2 komentáre

Slovan prehral aj s Astanou, piati Slováci bodovali

Bratislavský Slovan v Astane nedeľnú prehru neodčinil a prehral 1:6. V ostatných dohraných zápasoch sa z výhier tešili aj traja Slováci - Cingel, Podhradský a Hossa. Do bodovania sa okrem posledných dvoch menovaných zapísali aj Miklík, Sersen a Kudroč.

Astana – Slovan 6:1

Do zápasu lepšie vstúpila Astana, no Slovan sa rýchlo oklepal a takisto sa dostával do útočného pásma. Nakoniec sa aj tešil z prvého gólu, keď sa v siedmej minúte presadil Michel Miklík, ktorý dorazil za chrbát Ahonena strelu Michala Sersena. Vedenie však netrvalo dlho. Už o necelú minútu vyrovnal stav Konstantin Rudenko, ktorý zakončil nebezpečný únik domácich. V 11. minúte podržal svoj tím Kopřiva, ktorý odolal aj pri ďalších šanciach Barysu. V 15. minúte mu však neprialo šťastie po zaváhaní jeho spoluhráčov ho prekonal Dmitrij Upper. Krátko na to postihla Slovan ďalšia rana, no nie gólová. Po čistom zákroku jedného z domácich zákrokov ostal Michal Vondrka trasený na ľade a duel nakoniec predčasne opustil.

Po prvej prestávke domáce mužstvo podalo o čosi lepší výkon a k prevahe jej pomohli aj tri presilovky. V úvode dvadsaťminútovky trafil Starčenko tyčku a tlak Astany vyvrcholil v 27. minúte, kedy na 3:1 zvyšoval delovkou od modrej Mike Lundin. Pri prvej presilovky mali domáci šancu zvýšiť svoj náskok, no nevyužil ani zaváhanie obrany Slovana. Druhá presilovka dopadla o poznanie lepšie a vylúčenie Ölveckého v 34. minúte potrestal Dustin Boyd. Ten využil ďalšiu chybu labilnej obrany belasých. Nebyť Kopřivu, skóre by bolo aj horšie, no do konca tretiny sa už nemenilo.

V úvode tretej tretiny sa Bratislava snažila drať vpred, no Ahonena hráči ohrozovali len ľahšími strelami. V 43. minúte sa naopak dostal do dobrej pozície Boyd, no puk netrafil. Slovan mohol znížiť pri presilovke, no Astana sa jej znamenite ubránila. Hoci sa príliš dopredu nehrnula, robila svojím napadaním problémy. V 48. minúte mohla chyba Slovanistov opäť končiť gólom, no zaváhanie za bránou nakoniec vyústilo len do šance, ktorú náhradný brankár slovenského tímu chytil. Hral sa rýchly hokej z jednej strany na bránu, no na zakončenia so závanom gólu sa čakalo dlho. Nakoniec prvá šanca skončila gólom a Astana ním v 53. minúte využila zbytočné vylúčenie Da?a. Autorom gólu bol Nigel Dawes. Vzápätí mohol skóroval Boyd, no Kopřiva len tak tak puk vytlačil nad brvno. Hoci bol duel už rozhodnutý, Slovan sa snažil aspo? o zníženie. Nakoniec však ešte inkasoval. Na 6:1 zvyšoval opäť Dawes. Potom sa zápas už len dohrával.

Riga zdolala Jugru, Hossa asistoval

Szczechura strelil víťazný gól v štvrtej minúte predĺženia, aby rozhodol o víťazstve Rigy 2:1 nad Jugrou. Dinamo sa víťazstvom vrátilo na víťaznú koľaj po zaváhaní v Omsku a vyhralo deviaty zápas z ostatných desiatich. V normálnom hracom čase sa po prihrávke Marcela Hossu presadil Wilson a Tellqvist urobil 36 zákrokov. Prekonal ho len Savinainen, kým Biriukov zaknihoval 24 zásahov. Hossa ho ohrozil štyrikrát, Marcel Haščák raz. Kým Hossa odohral 20 minút, Haščák o polovicu menej. V akcii sa predstavil aj domáci obranca Tomáš Starosta, ktorý odohral takmer 20 minút a raz bol aj vylúčený.

Ullstromov nájazd rozhodol o výhre Leva

Lev stratil dvojgólové vedenie, no Ullstrom nakoniec premenil svoj samostatný nájazd, aby rozhodol o výhre Prahy 3:2 nad Omskou oblasťou. K tretej výhre na tripe v rade pomohli aj góly Zackrissona a Jaakolu. Vehanen čelil 37 strelám, z ktorých ho prekonali Kuliaš a Kurianov. Garon zaznamenal 21 zákrokov a raz ho ohrozil aj Lukáš Cingel, ktorý odohral šesť a pol minúty. V drese domáceho tímu nechýbali Ivan Baranka (22:09, 2 strely) ani Štefan Ružička (15:30, 1 strela), no takisto nebodovali.

Surový sa tešil z víťazstva nad Cibákom

Slovenský tréner Ľubomír Pokovič doviedol Minsk k druhej výhre v rade po tom, čo jeho zverenci zdolali na domácom ľade Nižnekamsk tesne 4:3. Víťazný gól strelil 123 sekúnd pred treťou sirénou dvojgólový Materuchin, ktorý tak odpovedal na vyrovnávajúci presný zásah Milovzorova z 57. minúty. Ten sa tiež zapísal dvakrát do listiny strelcov. Z hráčov Dinama skórovali aj Platt a Kaľužnyj, zatiaľ čo Haugen chytil 23 striel. Okrem Milovzorova ho prekonal aj Rybin. Na ľade sa predstavili aj dvaja Slováci - Tomáš Surový (Minsk) a Martin Cibák. Prvý menovaný odohral 18 a pol minúty a nazbieral tri strely, druhý si pripísal jednu strelu a dvanásť trestných minút počas zhruba pätnásť a pol minúty, ktoré strávil v akcii.

Novgorod zdolal Sibir, Kudroč strelil gól

Novgorod zaznamenal tretie víťazstvo za sebou po tom, čo v domácom prostredí zdolal Sibir 3:1. Dva góly vrátane rozhodujúceho strelil Paršin (oba v presilovej hre) a jeden si pripísal Galuzin. Kovaľ čelil 22 strelám a gól inkasoval iba z hokejky Slováka Kristiána Kudroča. Ten otvoril v jedenástej minúte počas presilovej hry skóre duelu. Kudroč strávil na ľade iba vyše deviatich minút predtým, ako v 29. minúte dostal vyšši trest do konca stretnutia za narazenie na mantinel.

Podhradský asistoval pri výhre Donbassu

Donbass prišiel o dvojgólové vedenie z prvej tretiny, no na góly Piganoviča a Jakutseniu dokázal nadviazať v 51. minúte Laine, ktorý počas presilovej hry rozhodol o víťazstve Donecka 3:2 nad Magnitogorskom. Pri tretej výhre svojho tímu v rade bodoval aj obranca Peter Podhradský, ktorý si počas 26 minút 35 sekúnd strávených v akcii pripísal jednu asistenciu a jednu strelu na bránu. Jeho spoluhráč Leighton predviedol 16 zásahov a puk vyťahoval z brány po góloch Moziakina a Chabarova. Košečkin urobil 31 zákrokov, no Metallurg prehral tretí duel v rade.

Makarov, Vasilevskij doviedli ufu k výhre nad Záhrebom

Makarov sa presadil počas presilovky v 16. minúte a to bolo všetko od ofenzívy, čo Ufa potrebovala na to, aby uspela na ľade Záhrebu, Brankár Vasilevskij totiž zlikvidoval všetkých 37 striel domáceho tímu, aby doviedol Salavat Julajev k tretej výhre z posledných štyroch zápasov. Nebol pri nej Tomáš Záborský. V drese domáceho tímu, ktorý 23 zákrokmi podrzal Dekanich, odohral 19 a pol minúty Ivan Švarný. Ďalšie štyri strávil na trestnej lavici.

Admiral ukončil proti Viťazu sériu prehier

Vladivostok sa po štyroch prehrách v rade dočkal plného bodového zisku, keď uspel na ľade Podoľska v pomere 3:1. Víťazný gól strelil v sedemnástej minúte Ugarov a strelecky sa presadili aj Drugov a Bergfors (prázdna bránka). Ivannikov zlikvidoval 20 striel a prekonal ho iba Afinogenov v úvode tretieho dejstva. Slovenský obranca Branislav Mezei odohral v drese Viťaza devätnásť minút, no nebodoval.

Popov a Garnett doviedli Čeľabinsk k víťazstvu

Popov strelil jeden gól a pridal dve asistencie, dvojbodový Kuznecov zaznamenal rozhodujúci gól, aby Čeľabinsk vyhral na ľade moskovského Spartaka 5:3. Bulis, Glinkin a Kokujov sa tiež zapísali do streleckej listiny, zatiaľ čo Garnett zlikvidoval 32 striel. V každej tretine inkasoval jeden gól, keď ho postupne prekonali Volkov, Nikulin a Toluzakov. Útočník Spartaka Rastislav Špirko odohral vyše šestnásť minút a raz ohrozil súperovho brankára. Jeho tím prehral štvrtý z posledných piatich duelov.

Favorizované Dynamo prehralo s Novokuzneckom 3:4

Hokejisti Novokuznecka ukončili dlhú jedenásťzápasovú sériu prehier, ktorú začali ešte 23. októbra proti Jekaterinburgu, keď zvíťazili na ľade úradujúceho šampióna súťaže Dynama Moskva tesne 4:3. Galimov strelil v úvode tretej tretiny v početnej výhode rozhodujúci gól a z jeho spoluhráčov sa strelecky presadili aj Jemelin, Kosourov a Kuklev. Sorokin zneškodnil 32 striel. O góly Moskovčanov, ktorí vyhrali predošlých päť zápasov a doposiaľ získali o vyše 40 bodov viac ako ich dnešný súper, sa postarali Sopin, Kokarev a Riazancev. Slovenský obranca Dynama Dominik Gra?ák odkorčuľoval vyše 24 minút, počas ktorých nazbieral jednu strelu.

Chabarovsk zvíťazil na ľade Kazane

Veľké prekvapenie sa zrodilo aj v Kazani, kde domáci tím nečakane zakopol s Chabarovskom a prehral tesne 1:2. Kaza? vyhrávala od 38. minúty 1:0 zásluhou Tereščenka, ale Amuru sa v priebehu tretej časti podarilo prikloniť misky váh na svoju stranu. V 49. minúte Kriukov najskôr vyrovnal a o päť minút neskôr strelil víťazný gól Šiškanov. K prvej výhre po troch prehrách v sérii pomohol 29 zákrokmi brankár Järvinen.

Proskuriakov vynuloval Jekaterinburg

Proskuriakov vychytal čisté konto, keď zlikvidoval všetkých 28 striel, aby doviedol CSKA k víťazstvu 2:0 nad Jekaterinburgom. K predĺženiu víťaznej série na tri zápasy viedli aj góly Grigorenka a Morozova. Tí prekonali domáceho Kovařa z 25 striel. Avtomobilist prehral šiesty zápas z ostatných siedmich.