Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/slovakkhl/2014/engine/header.php on line 2
Bakoš, Baranka, Špirko a Švarný skórovali, Slovan prehral | SlovakKHL.sk
28. 11. 2013 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 0 komentárov

Bakoš, Baranka, Špirko a Švarný skórovali, Slovan prehral

Hokejisti Slovana ukončili štvorzápasový trip prehrou s Avangardom v pomere 2:4. Vo štvrtok bodovali desiati Slováci, ale Bakoš, Baranka, Špirko a Švarný sa tešili aj z gólov.

V úvodnej tretine mali viac z hry domáci hokejisti, ktorým pomohli aj vylúčenia troch hráčov Slovana. Ako prvý išiel na trestnú lavicu Kukumberg, po ?om v priebehu ôsmich minút aj Škoula a Šťastný. Práve pri vylúčení posledného menovaného sa Avangard ujal vedenia v stretnutí. Strelcom prvého gólu bol Kurianov. Vyrovnanie mal na hokejke Da?o, ale po peknej prihrávke Šťastného pred Kostinom zaváhal. Po ?om neuspel aj kapitán Bartovič, a tak prišiel osem sekúnd pred prvou sirénou trest v podobe druhého gólu. Janusa tentoraz prekonal Širokov.

Druhé dejstvo začal lepšie Avangard a už po 77 sekundách pridal tretí gól slovenský obranca Ivan Baranka. Ten okamžite po vyhratom buly napriahol k príklepu a puk preletel Janusovi ponad vyrážačku. Zverenci Miloša ?íhu naďalej útočili, no „belasých“ držal nad vodou Janus. V 26. minúte vychytal Kurianova a o dve minúty neskôr, počas ďalšieho oslabenia, aj Popova. V priebehu 30. až 35. minúty putovali postupne na trestnú lavicu Bliž?ák, Mojžiš a Miklík. Avangard bol v tejto časti hry pánom na ľade a obrovský tlak vystup?oval štvrtým gólom. V presilovej hre päť na tri sa do streleckej lisitny zapísal aj Popov. Slovanisti zaznamenali počas štyridsiatich minút iba sedem streleckých pokusov, zatiaľ čo domáci až tridsať.

V šiestej minúte tretej časti hrali „Čadovci“ presilovú hru, v ktorej mal dobrú príležitosť Miklík. O tri minúty neskôr sa predsa len Slovanisti dočkali. Bartovič našiel Netíka a ten strelou do ľavého horného rohu nedal Kostinovi žiadnu šancu. Pár minút po góle uštedrili domácim hráčom niekoľko rán Sigalet a Da?o. V ďalšej presilovke Slovana Sersen nastrelil ľavú žŕdku. Štyri minúty pred koncom pridal druhý gól slovenského tímu Martin Bakoš, no v závere už Kostin neinkasoval. Bratislavčania ukončili trip s bilanciou jedno víťazstvo po samostatných nájazdoch a tri prehry. Ďalšie stretnutie odohrajú v pondelok 2. decembra, keď si v Slovnaft aréne zmerajú sily s Čerepovcom.

Medveščak rozdrvil Sibir, Švarný skóroval

Medveščak sa po dvoch prehrách vrátil na víťaznú koľaj a pomohol mu k tomu aj Ivan Švarný, ktorý strelil jeden gól. K výhre 6:1 nad Novosibirskom však výraznejšie pomohli aj Murley, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu, či Thomas, ktorý si pripísal štyri asistencie. Strelecky sa presadili aj Linglet, Foster a Glumac, kým Dekanicha z 25 striel prekonal len Kugryšev z trestného strieľania. Koskinen čelil 41 strelám a Švarný ho počas 22 minút a 26 sekúnd ohrozil len raz. V drese Sibiru nechýbal Kristián Kudroč, ktorý odohral 18 a pol minúty.

Záborský asistoval pri výhre nad Spartakom, Špirko skóroval

Medzi Spartakom a Ufou sa všetko najpodstatnejšie udialo v poslednej tretine, v ktorej padli všetky góly. Viac ich strelila Ufa, ktorá sa tešila z výhry 3:2, ktorú jej priniesol gól Mirnova z 59. minúty. Jednou asistenciou k štvrtej výhre z piatich zápasov prispel i Tomáš Záborský, ktorý odohral 15 minút a zaznamenal ja dve trestné minúty. Z jeho spoluhráčov skórovali aj Kolcov a Hartikainen, kým Vasilevskij urobil 34 zákrokov. Prekonali ho počas presiloviek Quint a Rastislav Špirko, ktorý na ľade strávil 16 a štvrť minúty. S piatimi strelami bol najaktívnejším strelcom tímu. Glass previedol 27 zákrokov, ale piatu prehru z posledných šiestich duelov neodvrátil.

Lev vyhral štvrtý duel v rade, Cingel asistoval

Pražský Lev zakončil štvorzápaosvý trip na klziskách súperov štvrtou výhrou, keď zdolal Astanu tesne 3:2. Víťazný gól strelil v 48. minúte Sekáč, zatiaľ čo Thörnberg a Matai sa strelecky presadili v prvej, resp. druhej tretine. Engren čelil 21 strelám. Prekonali ho iba Bochenski a Starčenko. V drese Prahy sa predstavili aj dvaja Slováci. Útočník Lukáš Cingel odohral vyše deväť minút a nazbieral asistenciu. Obranca Juraj Mikúš strávil na ľadovej ploche dvanásť a pol minúty.

Jekaterinburg zdolal Rigu, Haščák a Hossa nebodovali

Jekaterinburg sa po prehre s moskovským CSKA v pomere 0:2 vrátil na víťaznú koľaj, keď vyhral 3:1 nad Dinamom Riga. Strelcov bol autorom víťazného gólu a z jeho spoluhráčov sa strelecky presadili aj Viklund a dvojbodový Jefimov. Kovař zlikvidoval 24 striel. Jediný gól hostí zaznamenal Begovs. Slovenskí útočníci Marcel Haščák a Marcel Hossa nebodovali. Prvý menovaný odohral desať minút a dvanásť sekúnd, druhý devätnásť a pol minúty. Spolu nazbierali sedem striel.

CSKA uspelo na ľade Jugry, Starosta asistoval

Denisov prekonal Biriukova 27 sekúnd pred koncom tretej tretiny, aby rozhodol o výhre CSKA nad Jugrou v pomere 4:3. Filppula, Prochorkin a Grigorenko tiež skórovali, kým Proskuriakov urobil 28 zákrokov. Všetky góly inkasoval v tretej tretine z hokejok Trončinského, Žukova a Smole?áka. Slovenský obranca Jugry Tomáš Starosta získal asistenciu počas zhruba 24 minút, ktoré strávil v akcii.

Surový pomohol k tretej výhre Minska v rade

V Minsku na seba narazili dva tímy ťahajúce dvojzápasové série výhier. Tu svoju natiahli hráči Dinama, ktorí porazili Čeľabinsk pomerom 4:2 vďaka trom gólom z tretej tretiny. Víťazný gól strelil Kitarov, no do čierneho sa trafili aj Platt, Kaznadej a Nogačiov. Haugen urobil 29 zákrokov a jednu asistenciu si pripísal Tomáš Surový, ktorý odohral 18 minút. Z hráčov Traktora skórovali Popov a Kuznecov. Garnett zaznamenal 28 zákrokov a raz ho ohrozil aj Surový.

Šitikov v nájazdoch rozhodol o výhre Podoľska

Šitikov premenil rozhodujúci samostatný nájazd, aby sa Podoľsk dočkal víťazstva 2:1 nad Chabarovskom vo veľmi vyrovnanom zápase. V ?om sa Viťaz ujal vedenie v 31. minúte zásluhou Makejeva, no Amur vyrovnal o šesť minút neskôr vďaka gólu Reesea. Obaja brankári, Lisutin i Jarvinen, urobili 29 zákrokov. Z víťazstve sa tešil aj slovenský obranca Branislav Mezei, ktorý strávil v akcii 20 minút a 16 sekúnd, a zaknihoval aj štyri trestné minúty. Počas jeho druhého vylúčenie inkasoval Podoľsk gól.

Jakutsenia rozhodol o výhre Donbassu

Trend pokračuje ďalej. Donbass na domácom ľade zdolal Nižnekamsk 2:1 po samostatných nájazdoch, aby predĺžil svoju sériu výhier na štyri zápasy a zárove? priviedol Neftechimik k štvrtej prehre v rade. O triumfe rozhodol nájazd Jakutseniu, no dôležitý bol aj výkon Leightona, ktorého z 25 striel prekonal len Beliakov. Donbass však gól mohol mrzieť, pretože prišiel v 60. minúte. To ukrajinský celok veril, že mu gól Nedorosta bude stačiť na víťazstvo. Dalton čelil 32 strelám a trikrát ho ohrozil aj Peter Podhradský, ktorý odohral 20 minút a 39 sekúnd. Martin Cibák odohral v drese Neftechimiku zhruba 20 minút.

Novokuzneck zdolal Kaza? a vyhral druhý duel v rade

Novokuzneck vyhral druhý zápas v rade, keď zdolal Kaza? 5:4 po samostatných nájazdoch. Ten víťazný premenil McLean. V normálnej hracej dobe skórovali Lapenkov, Katajev, Galimov a Aksionenko, kým Sorokin zaznamenal 38 zákrokov. Dvakrát ho prekonal Stapleton a recept na?ho našli aj Nikulin a Petrov. Barulin čelil 30 strelám pri tretej prehre Ak Bars zo štyroch zápasov.

Novgorod porazil Vladivostok 2:1

Novgorod vyhral svoj prvý zápas proti Vladivostoku, keď ho doma porazil 2:1, aby vyhral štvrtý zápas v rade. Hietanen a Wolski sa v druhej tretine postarali obrat po tom, čo Gelašviliho v prvej tretine prekonal Lesnuchin. Inak brankár Torpeda urobil 11 zákrokov. Jeho náprotivok Hovinen čelil 30 strelám. Admiral prehral piaty duel z posledných šiestich.