Česko: Malec rozhodol o výhre Brna a udržaní sa v sérii

V utorok pokračovala semifinálová séria českej TELH medzi Brnom a Litvínovom. Domáce Brno odvrátilo vyradenie aj vďaka brankárovi Marekovi Čiliakovi a víťaznému gólu Tomáša Maleca.

Semifinále:

Brno - Litvínov 4:1 (stav série 1-3)

Slovenský obranca Tomáš Malec strelil v presilovej hre víťazný gól Brna a stal sa najlepším hráčom tímu v zápase. Kometa najmä jeho zásluhou zabránila vyradeniu v sérii s Litvínovom. K zníženiu stavu na 1-3 prispel aj brankár Marek Čiliak, ktorý predviedol 27 zákrokov.

Baráž:

Slavia Praha zvíťazila nad Olomucom 2:1 a dostala sa na čelo barážovej skupiny s ôsmimi bodmi. O bod menej má práve Olomouc, ako aj Chomutov. Ten zdolal 4:3 po predĺžení České Budějovice, ktoré sú s dvoma bodmi posledné. K výhre Chomutova prispel aj útočník Marek Hovorka, ktorý prihrával na víťazný gól Tomana zo 65. minúty. V drese Budějovíc si asistenciu pripísal obranca Ján Mucha.