30. 11. 2016 ⋅ Marián Masaryk Sumáre 0 komentárov

Okulov strelil hetrik, Slovan podľahol Sibiru 2:5 + video

Slovan Bratislava odohral vo štvrtok prvý zápas aktuálnej domácej série proti Sibiru Novosibirsk. Ten mu však nevyšiel, doplatil na chyby aj vylúčenia a prehral 2:5.

SLOVAN BRATISLAVA – Sibir Novosibirsk 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly:24. Cheechoo (Brust)(PP), 49. Smole?ák (Cheechoo) – 7. Okulov (Šalunov), 17. Okulov (Gluchov, Menšikov), 38. Okulov (Gluchov)(PP), 38. Boychuk (Beliakov), 56. Beliakov (Boychuk, Sannikov)
Strely: 29-25, Trestné minúty: 47-12

V prvých minútach sa toho veľa nedialo, hra sa prelievala zo strany na stranu. V 7. minúte však Sibir využil prvú väčšiu šancu na vedúci gól. Zaváhanie domácej obrany potrestal po peknej individuálnej akcii Okulov. V 10. minúte hrali hostia prvú presilovku, ale náskok si v nej nezvýšili. V 17. však už viedli 2:0, keď opäť Okulov prekonal Brusta po samostatnom úniku. V závere prvej tretiny si Slovan vybojoval prvú presilovku, ale rýchlo ju ukončilo vylúčenie Ďalogu.

Druhá tretina sa začala hrou štyroch proti štyrom. Slovan bol aktívnejší a mohol Cheechoo mohol kontaktný gól, ale jeho strelu z dobrej pozície Taylor chytil. V 22. minúte ponúkol Sibir domácim dlhú presilovku o dvoch hráčov. V nej gól nepadol, ale v klasickej už skóroval Cheechoo. Gól bol uznaný až po posúdení videom. V 25. minúte si takmer dal vlastný gól Ďaloga, ktorý tečoval puk do tyčky. Tá zvonila aj na opačnej strane po bekhende Smole?áka. V 32. minúte sa na ľade strhla bitka, do ktorej sa zapojil aj Brust. Dostal za to spolu 14 trestných minút a Sibir hral štvorminútovú presilovku. V jej samom závere Okulov zavŕšil hetrik a zvýšil stav na 3:1. O 41 sekúnd bolo 4:1 po góle Boychuka.

Tretiu tretinu začal Slovan presilovkou, ale nevyužil ju. V 49. minúte však Smole?ák trafil presne z ľavého kruhu a znížil na 2:4. Domáci sa snažili niečo urobiť s výsledkom, ale v 56. minúte ich definitívne zlomil piaty gól Beliakova. Brust inkasoval päťkrát z 25 striel, Taylor predviedol 26 zákrokov.

Slovan prehral piaty zápas z posledných šiestich, tretí domáci po sebe a šiesty proti Sibiru v sérii. V tabuľke sa tak opäť nikam neposunul a play-off sa mu vzďaľuje. Druhý duel domácej série odohrá v piatok od 19:00 proti Novokuznecku.

Zostrihy z celého zápasu:

Zostava Slovana: Brust (Pogge) – Meszároš, Novák, Hlinka, Taffe, Cheechoo – Švarný, Plastino, Chipchura, Luš?ák, Jeglič – Ďaloga, Starosta, Musatov, Kopecký, Smole?ák – Sersen, Petráš, Šiška, Vopelka

Zostava Sibiru: Taylor (Krasikov) – Beľakov, Polášek, Menšikov (A), Lukin, Mišarin, Vereščagin, Arťomov, Naumov – Boychuk, Šalunov, Sannikov (C) – Žafiarov, Kemppainen, Arťuchin (A) – Butuzov, Vorošilo, Pervušin – Okulov, A. Gluchov, Skabelka