21. 12. 2016 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Skvelý Brust vynuloval Čeľabinsk! + video

Slovan Bratislava vyhral aj druhý zápas aktuálnej domácej série za dva dni. Proti Traktoru Čeľabinsk podal ešte lepší výkon než proti Ufe a po čistom konte Barryho Brusta zvíťazil 1:0.

SLOVAN BRATISLAVA – Traktor Čeľabinsk 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Góly: 24. Hlinka (Vopelka)
Strely: 27-31, Trestné minúty: 16-4

Zápas sa začal opatrne z oboch strán, tímy sa oťukávali. V 5. minúte si Slovan zahral prvú presilovku. Zatlačil súpera v pásme a Cheechoo s Jegličom mali aj sľubné šance, no brankár Francouz odolal. V 10. minúte hrali prvýkrát v početnej prevahe hostia. Brust sa blysol pri dorážke Jakuce?u po strele Roya a Slovan sa ubránil. Cheechoo mohol v 14. minúte opäť otvoriť skóre, ale z tesnej blízkosti trafil hornú tyčku. Slovan mal potom vydarenú pasáž hry a gólman Čeľabinska sa musel obracať. Zaskvel sa najmä v 16. minúte, keď mu puk prekĺzol pomedzi nohy, no stihol ho zastaviť na čiare. Následne si poradil aj so zakončením Luš?áka. Pol minúty pred koncom prvej tretiny hral Traktor druhú presilovku, ale predelila ju prestávka.

Slovan sa bez väčších problémov ubránil vo zvyšku oslabenia. V 24. minúte Vopelka prenikol do pásma a prihrávkou bekhendom medzi kruhy našiel voľného Michala Hlinku, ktorý presnou strelou švihom poslal domácich do vedenia 1:0. Bol to jeho tretí gól v sezóne. V 31. minúte sa rútili do prečíslenia 2 proti 1 Nedorost s Taffem, ale tomu puk nesadol. V 36. minúte Brust riskantne vybehol z brány a zastúpiť ho musel Kundrátek. Slovan však kontroloval hru, bol strelecky aktívnejší a udržal si náskok.

Brust mal prácu hneď v úvode tretej tretiny, keď musel zasahovať po nebezpečnej strele z uhla. Traktor bol aktívnejší a od 44. minúte hral ďalšiu presilovku. Paradoxne, mohol v nej inkasovať, ale Jeglič zaváhanie súpera nepotrestal. Skvelo zasiahol Francouz. Na opačnej strane Brust zachránil Slovan reflexívnym zákrokom ramenom po strele Borodkina. V 52. čelil prečísleniu, ale Jakuce?a zakončil sám a neúspešne. Brust robil jeden zákrok za druhým a diváci skandovali jeho meno. Hostia v závere odvolali brankára a snažili sa vyrovnať v šestici.

To sa im však už nepodarilo a Slovan zvíťazil 1:0. Brust vychytal shutout s 31 zákrokmi. Traktor prestieľal domácich v tretej tretine pomerom 16:5. Slovan vyhral dva zápasy za dva dni, tretí duel domácej série odohrá v piatok proti majstrovskému Magnitogorsku.

Zostrihy z celého zápasu:

Zostava Slovana: Brust (Pogge) – Sersen, Kundrátek, Nedorost, Taffe, Cheechoo – Švarný, Plastino, Luš?ák, Chipchura, Jeglič – Ďaloga, Starosta, Musatov, Zigo, Petráš – Bačík, Pätoprstý, Vopelka, Šiška, Hlinka

Zostava Čeľabinska: Francouz (Demčenko) – Belov, Borodkin, Kolcov, Denisov (A), Klimontov, Šinin (C), A. Petrov – Kručinin, Szczechura, Jakuce?a – Šarov, Roy, Pestunov (A) – Novotný, Černikov, J. Petrov – Afonasjevskij, Zinovjev, Penkovskij – Šolochov