Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
11. 02. 2017 ⋅ Marián Masaryk Reprezentácia 0 komentárov

Švajčiari získali Slovakia Cup na úkor Slovákov

Slovenskí hokejisti nedokázali obhájiť domáci Slovakia Cup. Vo finále 15. ročníka turnaja podľahli Švajčiarsku 3:4 a skončili na druhom mieste.

SLOVENSKO – Švajčiarsko 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Góly: 36. Gernát (Cingel), 37. Bakoš (Šedivý), 56. Čerešňák (Šťastný, Lušňák) – 2. Riat (Sutter, Zangger), 9. Sutter (Senteler, Leone), 29. Leone, 47. Fazzini (Hofmann)
Strely: -, Trestné minúty: 4-8

Slováci nezačali finále vôbec dobre. Už po 87 sekundách hry otvoril skóre hosťujúci Riat, ktorý pred Jánusom tečoval strelu Suttera. Domáci hrali potom dve presilovky, ale nedokázali v nich vyrovnať. Naopak, v 9. minúte zvýšil náskok Švajčiarov na 2:0 Sutter presnou strelou zápästím z pravého kruhu. Slováci sa tlačili do útoku, ale nepomohla im ani tretia presilovka. V polovici duelu, navyše, opäť inkasovali. Leone využil zmätok pred Jánusovou bránou. Domácim sa podarilo zdramatizovať zápas v závere druhej tretiny, keď v rozmedzí 66 sekúnd znížili stav na 2:3 Martin Gernát s Martinom Bakošom. Švajčiari si obnovili dvojgólový náskok v 47. minúte po chybe domácich a následnom prečíslení. Na 4:2 zvýšil Fazzini. Iskierku nádeje vykresal Slovensku Peter Čerešňák, ktorého nahodenie v 56. minúte prekvapilo Boltshausera. Vyrovnať sa však domácim už nepodarilo, a tak nezískali tretí Slovakia Cup v sérii.

Švajčiarsko zdolalo v prvom zápase na turnaji Bielorusko 4:2. Tretie miesto obsadil olympijský výber Ruska.

Zostava SLOVENSKA: Janus (Konrád) – Jánošík, Čerešňák, Gernát, Čajkovský, Švarný, Šedivý, Valach – Hrnka, Slovák, Macík – L. Hudáček, Cingel, Kudrna – Bakoš, Suja, Skokan – Šťastný, Lušňák, Buc

Zostava Švajčiarska: Boltshauser (Senn) – Marti, Fora, Paschoud, Heldner, Guerra, Sutter, P. Baltisberger – Jörg, Walser, Schmutz – Zangger, Albrecht, Riat – Fazzini, Hofmann, Ch. Baltisberger – Herren, Senteler, Leone

Pozri aj:
Cíger po triumfe nad Rusmi: Vyhrali sme ako kolektív

Zostrihy zo zápasu s Ruskom (6:2):
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist