Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
01. 06. 2017 ⋅ Marián Masaryk Správy 0 komentárov

Historický líder Astany zavesil korčule na klinec + video

Tím Barys Astana prišiel o svoju najväčšiu hviezdu v histórii. Útočník Brandon Bochenski sa totiž v uplynulých dňoch rozhodol ukončiť hráčsku kariéru vo veku 35 rokov.


Americký rodák, ktorý reprezentoval USA aj Kazachstan, sa stihol stať klubovou ikonou za sedem rokov. Počas nich sa stal historickým lídrom Barysu v počte asistencií (218) i bodov (372). So 154 gólmi mu patrí druhé miesto a s 368 odohranými zápasmi piate. Drží aj rekord v počte asistencií v jednej sezóne (41).

Bochenski mal v Astane celkový priemer vyše bodu na zápas. Dva roky bol kapitánom tímu, rok nosil na drese „áčko“. Jeho najlepšou bola sezóna 2015/16, v ktorej nazbieral 61 bodov v 60 dueloch (20+41). Paradoxne, v nej tím jedinýkrát v KHL nepostúpil do play-off. Pri ôsmich účastiach sa dostal najďalej do druhého kola (2014, 2017).

Dvojnásobného účastníka Zápasu hviezd KHL (2012, 2014) draftoval do NHL tím Ottawa Senators v roku 2001 až v siedmom kole. Výraznejšie sa v súťaži nepresadil, počas piatich sezón v piatich kluboch odohral spolu 156 zápasov so ziskom 68 bodov. Obliekol si aj dresy Chicaga, Bostonu, Nashville a Tampy Bay.

Bochenski zamieril v roku 2010 do hlavného mesta Kazachstanu, kde už zostal a prijal miestne občianstvo. Novú krajinu reprezentoval na lanských MS elitnej kategórie, za USA hral na svetovom šampionáte o deväť rokov skôr.

V ročníku 2011/12 bol Bochenski najlepším strelcom KHL s 27 gólmi, o jeden menej ako je jeho osobný rekord. V sezóne 2013/14 strelil najviac víťazných gólov (7) a vlani bol najproduktívnejším neruským hráčom v lige (61). Žiaden cudzinec zatiaľ nezískal v KHL viac bodov.Pozri aj: Najbližší Zápas hviezd KHL privíta metropola Kazachstanu
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist