ikonka
17. 08. 2017 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Slovan na záver prípravy podľahol slovenskému majstrovi

Tím Slovan Bratislava ukončil vo štvrtok prípravné obdobie pred novou sezónou KHL zápasom proti slovenskému majstrovi. Ťahal v ?om však za kratší koniec a v Banskej Bystrici prehral o tri góly.

HC 05 IClinic Banská Bystrica – SLOVAN BRATISLAVA 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
Góly: 13. Faille (Brittain, Belluš), 20. Brittain (Faille), 25. Brittain (Mihálik), 31. Ďatelinka (Belluš, Brittain), 58. Bort?ák (EN) – 17. M.Hecl (Ebert, M.Hlinka), 18. Genoway (PP)
Trestné minúty: 31-37

Slovan začal aktívnejšie a už v 5. minúte ohrozili domáceho Lasillu Buchtele s Voráčkom. V 8. minúte si Bystričania zahrali prvú presilovku, no takmer v nej inkasovali. Voráček však z úniku ani na dvakrát neskóroval. Na opačnej strane zahodil prvú veľkú šancu Bystrice Bartánus. Svoju úvodnú presilovku nevyužil ani Slovan a doplatil na to v 13. minúte, keď Faille otvoril skóre. Hostia vyrovnali v 17. minúte zásluhou Hecla, ktorému po peknej akcii naservíroval puk Ebert. Slovan dokonca od 18. minúty viedol 2:1 po góle debutanta Genowaya v presilovej hre. Prestrelku v prvej tretine zakončil 42 sekúnd pred jej koncom domáci Brittain gólom na 2:2.

Bystrica sa druhýkrát ujala vedenia v 25. minúte, keď po nedorozumení v obrane Slovana strelil svoj druhý gól v zápase Brittain. V polovici duelu sa strelecky presadil aj Ďatelinka, ktorý vyhnal z brány Štěpánka. Slovan neskôr nevyužil tretiu presilovku a ďalšie šance na kontaktný gól nepremenili Voráček ani Mikúš po úniku v oslabení. Nervózny záver druhej tretiny priniesol bitku Smole?áka s Bellušom, ktorú vyhral domáci hráč. Obaja však dostali vyššie tresty (5+20 minút) a zápas sa pre nich skončil.

V úvode tretej tretiny hrala Bystrica vyše minútovú presilovku o dvoch hráčov, ale striedajúci Mazanec zostal neprekonaný. Zapotil sa aj pri zakončeniach Failleho a Lampera zo 47. minúty a Ďatelinku, ktorý v nasledujúcej presilovej hre trafil tyčku jeho brány. Neskôr musel zasahovať aj po šanciach Brittaina a Bartánusa. Slovan to v závere skúsil v šestici bez brankára, ale Bort?ák spečatil výhru Bystrice 5:2 strelou do prázdnej brány.

Slovan odštartuje svoju šiestu sezónu v KHL na budúcu stredu v Petrohrade na ľade obhajcu titulu.

Zostava Banskej Bystrice: Lassila – Gélinas, Dame-Malka, I. Ďatelinka, Kubka, Mihálik, A. Sedlák, Gründling, Košecký – Brittain, Faille, Belluš – Gabor, Bort?ák, Lamper – Bartánus, Tamáši, Hohmann – Andrisík, Češík, Róth

Zostava SLOVANA: Štěpánek/Mazanec - Švárný, Ebert, Kašpar, Genoway, Viedenský – Kozák, Bačík, Hrnka, Mikúš, Skalický – Voráček, Taimi, Smole?ák, Ramstedt, Buchtele – Boldižár, Černý, Hlinka, Sádecký, Šťastný – Hecl, Sloboda