21. 12. 2019 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Bakoš trojbodový pri výhre, Ďaloga debutoval v drese Rigy

V zápasoch sobotného programu KHL sa predstavili aj traja slovenskí hráči.

Martin Bakoš pri výhre Vladivostoku 5:1 nad Minskom strelil svoj desiaty gól v sezóne a pridal aj dve asistencie. Trojbodový duel zažil prvýkrát od 19. októbra. So šiestimi strelami bol aj najaktívnejším strelcom zápasu a pripísal si aj menší trest. V akcii strávil 17 minút.

Svoju premiéru v drese Riga zažil obranca Marek Ďaloga, ktorý odohral 20 minút a 39 sekúnd bez bodového zisku. Prezentoval sa blokom a bodyčekom. Dinamo podľahlo Jokeritu 3:5.

Z výhry sa netešil ani Adam Liška, ktorého Čerepovec prehral s Lokomotivom 2:3. Liška odohral 12 a štvrť minúty. Na bránu vyslal jednu strelu a urobil aj jeden bodyček.

Výsledky - 21.12.2019:

Omsk - Ufa 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 13. Martynov (Vojnov, Košelev), 50. Vojnov (Širokov, Andrighetto) – 31. Hartikainen (Omark, Sošnikov)

Kaza? - Novosibirsk 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 35. Romancev (Ruohomaa, Jokipakka), 55. Puustinen (Jokipakka, Šarov), 59. A. Jakovlev (Česalin)

Jokerit - Riga 5:3 (3:1, 0:0, 2:2)
Góly: 8. O'Neill (Regin, Lehtonen), 10. Anttila (A. Grant, Oksanen), 11. Lepistö (Kontiola, Lehtonen), 47. O'Neill (Joensuu, Regin), 51. H. Ikonen (Lehtonen, A. Grant) – 4. Slepec (Darzinš), 44. Darzinš (Ashton, Protapovič), 54. Ališauskas

Jaroslavľ - Čerepovec 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 5. Alexejev, 35. Pääjärvi (Kajumov, Polunin), 42. Pääjärvi (J. Averin, S. Da Costa) – 2. Kapustin (Geraskin), 48. Petunin (Kodola, Vovčenko)

Čeľabinsk - Nižnekamsk 2:1 PP (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)
Góly: 6. Virtanen (Calof, Kosov), 63. Sedlák – 60. Chajrullin (Berglund)

Kunlun - N. Novgorod 2:7 (2:1, 0:4, 0:2)
Góly: 5. Yip, 11. D. Osipov (Foo, Wong) – 5. Schroeder (Rattie), 21. Bočarov (Schroeder, Šenfeld), 21. D. Iljin (Bočarov, Verjajev), 23. Szczechura, 29. Barancev (D. Iljin, Szczechura), 51. Schroeder (Ch. Genoway, Rattie), 55. Urakov

Vladivostok - Minsk 5:1 (1:0, 4:0, 0:1)
Góly: 14. Almqvist (Ljungh, Bakoš), 25. Ljungh (Bakoš), 31. V. Butuzov (Pilipenko), 35. Bakoš (Almqvist, Ljungh), 39. Drobin (Mereskin) – 48. Kovyršin (A. Kosticyn)