03. 01. 2020 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Bakoš skóroval, Čajkovský pomohol k výhre

V piatok sa po krátkej prestávke obnovil program KHL a v akcii sme videli aj troch slovenských hokejistov. Obaja korčuliari pritom bodovali.

Martin Bakoš po trojzápasovej bezbodovej sérii strelil gól, ale išlo iba o čestný úspech pri prehre Vladivostoku 1:4 s Omskom. Bakoš odohral 17 minút a šesť sekúnd, pričom na bránu vyslal až štyri strely. Jeho tím prehral štvrtý zápas po sebe.

Michal Čajkovský sa z výhry tešiť mohol, keď sa jeho Dynamo vďaka triumfu 2:0 nad Kunlunom vrátilo na víťaznú koľaj. K piatej výhre z posledných šiestich duelov pomohol bratislavský rodák asistenciou. V akcii strávil 12 minút a štyri sekundy s troma streleckými pokusmi.

V bráne moskovského Spartaka stále Július Hudáček, ktorý urobil 26 zákrokov. Prehre 2:3 s Podoľskom však nezabránil. Kým jeho tím prehral druhý zápas po sebe, Víťaz si ukončil štvorzápasovú sériu prehier.

Výsledky - 03.01.2020:

Jokerit - Petrohrad 6:0 (0:0, 5:0, 1:0)
Góly: 25. O'Neill (Joensuu, Regin), 31. Regin (Moses, Kivistö), 35. Moses (Norman), 38. Regin (Joensuu, O'Neill), 39. Lehtonen (Nicklas Jensen, Kontiola), 56. Moses (A. Grant)

Omsk - Vladivostok 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 7. McMillan (Franson, Beck), 28. Šumakov (Košelev, K. Semjonov), 45. Andrighetto (Zernov, Šumakov), 51. Ručkin (Šumakov) – 53. Bakoš (A. Osipov)

Čerepovec - Minsk 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 5. Kapustin, 24. Trubačjov (Sizov, Jakimov) – 25. Prince, 43. Stefanovič (Kovyršin), 49. Gragnani (Spooner)

D. Moskva - Kunlun 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 32. Alexejev (Mironov, Igumnov), 52. Pulkkinen (Čajkovský, Šipačov)

Jaroslavľ - Chabarovsk 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 56. Pääjärvi (S. Da Costa), 60. Tkačjov

N. Novgorod - Čeľabinsk 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)
Góly: 16. Bočarov (Žafjarov, Rattie) – 1. Sedlák, 5. Kosov, 8. Avcin (Zajcev, Sergijenko), 41. A. Michejev (Avcin, Karlin), 51. Osnovin (Bailen, Sedlák), 56. Šarov (Bailen, Stepanov)

Spartak - Víťaz 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 6. Malychin (Chochlačov), 19. Zubov (Karsums, Daugavinš) – 3. Jeřábek (Varfolomejev, Vorobej), 28. Vorobej (Petrakov, Varfolomejev), 43. Mojsejev (Voronkov, Grebenščikov)

Magnitogorsk - Jekaterinburg 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Góly: 11. N. Kuljomin (Mozjakin, A. Nestrašil), 24. N. Kuljomin (Loktionov), 35. A. Nestrašil (Mozjakin, Pivcakin) – 5. Alexej Vasilevskij (Holland), 54. Golyšev (Dawes, Macek)

Novosibirsk - Nižnekamsk 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Loginov (Ruohomaa) – 22. White, 53. Padakin (Berglund)