29. 09. 2021 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Cehlárik rozhodol duel, Liška bodoval, Čajkovský debutoval + video

Štyria Slováci si zahrali v stredajších zápasoch KHL. Jeden si z nich po prvýkrát obliekol dres nového tímu.

Slovenský útočník Peter Cehlárik potvrdil formu, keď skóroval v treťom zápase po sebe. Tentoraz bol jeho gól víťazný. Omsk zdolal Soči 3:1. Žilinský rodák odohral 18 minút a 7 sekúnd a prezentoval sa aj troma strelami na bránu. Do zostavy hostí sa vrátil Martin Bakoš, ktorý si natiahol suchoty napriek tomu, že bol so šiestimi strelami najaktívnejším strelcom duelu. Odohral v ?om 14 minút a 37 sekúnd.

Svoj prvý zápas po výmene odohral obranca Michal Čajkovský, ktorého Novosibirsk odohral vyrovnanú partiu s CSKA, no štvrtú prehru po sebe neodvrátil. V predĺžení o futbalovej výhre Moskvy rozhodol Wallmark. Nulu vychytal Reideborn (19 zákrokov), no výborne chytal aj Sateri (26 zákrokov). Čajkovský odohral 16 a pol minúty s troma strelami na bránu.

V akcii bol aj útočník Adam Liška, ktorý si rozšíril konto o asistenciu. Jeho Čerepovec vyhral štvrtý zápas po sebe, keď aj vďaka čistému kontu Šugajeva (15 zákrokov) zdolal Rigu pomerom 2:0. Slovák strávil v akcii 12 a pol minúty, pričom urobil aj jeden bodyček.

Už desiaty zápas po sebe vyhral fínsky Jokerit, ktorý zdolal Kaza? 4:3 po predĺžení. Magnitogorsk si triumfom 4:3 nad Byrasom pripísal ôsmu výhru v sérii a formu má aj Ufa, ktorá vyhrala 10 z posledných 11 duelov.

Výsledky - 29.09.2021:

CSKA - Novosibirsk 1:0 PP (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Góly: 62. Wallmark (Okulov)

Riga - Čerepovec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 37. Jo. Nättinen (J. Morozov, Timašov), 59. J. Morozov (Liška, Press)

Petrohrad - Čeľabinsk 4:3 SN (0:2, 3:1, 0:0, 0:0)
Góly: 25. K. Marčenko (Kuzmenko, M. Vorobjov), 32. Ožiganov (Kuzmenko), 38. Kuzmenko (Händemark, M. Vorobjov), roz.SN: K. Marčenko – 17. S. Kalinin (Byvalcev, Pulkkinen), 18. Tertyšnyj (Hyka), 22. Tertyšnyj (Hyka, Sedlák)

Víťaz - Jaroslavľ 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly: 52. Audette (M. Aaltonen) – 23. P. Kudrjavcev (A. Marčenko, Boucher), 25. Šalunov (Boucher), 57. De. Alexejev (Ge. Ivanov), 58. Kraskovskij (Polunin)

Minsk - Nižnekamsk 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 28. Suvorov (A. Lindholm, Usov), 31. Usov (Suvorov, A. Lindholm), 56. Graovac (L. Bengtsson, T. Beck) – 58. Popov (Sexton, Klok)

Omsk - Soči 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 22. C. Knight (Tolčinskij, Kaski), 31. Cehlárik (Telegin, Š. Hrubec), 53. Paré (Gricjuk, Prochorkin) – 3. Garajev (Nikolajev, Žabrejev)

Jokerit - Kaza? 4:3 PP (1:0, 2:1, 0:2, 1:0)
Góly: 8. Friman (Pakarinen, Norman), 31. Friman (Kivistö, O'Neill), 37. Norman (O. Leskinen, D. Sklenička), 64. Joensuu (TS) – 29. Kovalenko (N. Ljamkin, I. Bobkov), 45. Kagarlickij (M. Gluchov, Judin), 58. A. Galimov (Kovalenko, Burmistrov)

Magnitogorsk - Barys 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Góly: 25. Korosteljov (Maillet, M. Karpov), 40. Čibisov (Currie, Zemčonok), 44. Zemčonok (Maillet, Makljukov), 51. Leipsic (Hultström, Maillet) – 6. Valk (Michajlis, D. Dietz), 24. Frattin (Kunyk, Musorov), 28. Kunyk

Ufa - Jekaterinburg 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: 14. Muchamadullin (Manninen, M. Granlund), 28. N. Kuljomin (Šmeljov, Naumenkov), 39. Manninen (N. Kuljomin, M. Granlund) – 35. S. Bočarov (Trjamkin), 59. Prince (Blacker, Spooner)