02. 11. 2021 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Liška skóroval pri výhre, Rybár nahrádzal Kolosova + video

V piatich utorkových zápasoch KHL sme videli dvoch Slovákov.

Slovenský útočník Adam Liška strelil svoj štvrtý gól v sezóne, ktorým poslal Čerepovec do vedenia 1:0. Severstaľ nakoniec potreboval na výhru nájazdy. Kodola v nich rozhodol o výhre 3:2 nad Spartakom. Liška odohral 15 minút a 23 sekúnd, počas ktorých zaznamenal aj tri strely, dva bodyčeky a jeden blok.

Patrik Rybár síce v bráne Minska proti moskovskému Dynamu neštartoval, ale okolnosti nakoniec spôsobili, že si zachytal. Po prvej tretine vystriedal Kolosova, ktorý inkasoval štyri góly. Slovák následne kapituloval trikrát z 21 striel. Minsk prehral 3:7.

Marek Hrivík dnes v drese Nižného Novgorodu nenastúpil. Jeho Torpedo zdolalo Jaroslavľ 3:2.

Výsledky - 02.11.2021:

CSKA - Jekaterinburg 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Góly: 14. S. Plotnikov (Okulov, Blažijevskij)

Petrohrad - Magnitogorsk 2:3 SN (0:0, 1:1, 1:1, 0:0)
Góly: 22. Kuzmenko (N. Gusev, Alexandr Volkov), 41. Kuzmenko (Švec-Rogovoj, Kemppainen) – 29. Akolzin (A. Nekolenko, Pašnin), 53. Korosteljov, roz.SN: Korosteljov

Minsk - D. Moskva 3:7 (1:4, 0:3, 2:0)
Góly: 6. Demkov (Graovac, K. Voronin), 45. Usov (Almqvist), 56. Usov (Tedenby, A. Lindholm) – 1. Galijev (Wedin, Vojnov), 5. O'Dell (Petunin, N. Novikov), 12. Petunin (O'Dell, Raševskij), 18. Galijev (Andrej Sergejev), 21. Vojnov (Šipačov), 33. Didkovskij (Muranov), 39. O'Dell (Galijev, Šipačov)

Čerepovec - Spartak 3:2 SN (0:0, 1:0, 1:2, 0:0)
Góly: 28. Liška (Joonas Nättinen), 49. Geraskin (D. Dumbadze), roz.SN: Kodola – 44. D. Višnevskij (Jake Virtanen, Lehterä), 58. Lehterä (Heed, Jake Virtanen)

N. Novgorod - Jaroslavľ 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 12. Lennström (Žafjarov, Miele), 26. Lennström (Miele, Zaar), 32. Žafjarov (Mišarin, Miele) – 19. Arťom Iljenko (M. Beljajev), 34. M. Beljajev (A. Marčenko)