19. 12. 2012 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Janus vychytal nulu proti Ufe, Podhradský a Kudroč pomohli k výhram

Slovan zdolal Ufu 1:0 po samostatných nájazdoch. V stredajších zápasoch sa z víťazstiev tešili aj Petrohrad, Novosibirsk, Omsk, Novgorod, Magnitogorsk, Lokomotiv, Minsk, Doneck a Astana. Zo Slovákov bodovali Peter Podhradský a Kristián Kudroč.

Janus vynuloval strelcov Ufy, Vondrka premenil rozhodujúci nájazd

Prvá tretina gól nepriniesla, no diváci sa na kvalitu hokej sťažovať nemohli. V siedmej minúte dostal domáci tím veľkú šanca na otvorenie skóre, no Bartovič nepremenil trestné strieľanie po faule Aťušova. O minútu neskôr prišla pre Slovan rana v podobe vylúčenie Kukumberga, ktorý bol za úder do oblasti krku a hlavy vylúčený do konca zápasu a „belasí“ museli hrať navyše v oslabení päť minút. Bez väčších problémov sa však ubránili a potom dostali aj oni šancu hrať v presile, raz dokonca o dvoch hráčov. Ani oni však nebolo strelecky úspešní.

Bezgólovo skončila aj prostredná časť zápasu. Oba tímy hrali opatrne a snažili sa nerobiť chyby. Viac z hry mala Ufa, ktorá mala lepší vstup do tretiny a v závere aj výhodu trestného strieľania. Jaroslav Janus však v 39. minúte pokus Pankova zlikvidoval. Brankári veľkým šanciam nečelili. Tarkki mal prácu hlavne v 23. minúte, kedy ho dvakrát ohrozil Šťastný.

Slovanu vyšiel úvod do záverečnej tretiny a Bliž?ák hneď v prvej minúte ohrozil Tarkkiho. V 44. minúte mal veľkú šancu aj Bakoš, no bezgólový stav nie a nie prelomiť. Hra bola vyrovnaná a tímy si moc šancí nevytvárali. Keď išlo o nejakú vážnejšiu, bol z hokejky slovanistu. V 52. minúte neuspel Bliž?ák, ktorý stál zoči-voči osamotenému fínskemu brankárovi. Slovan s ubúdajúcimi minútami zvyšoval aktivitu a občasne si vytvoril aj tlak. Divákom sa to páčilo, no gólu v normálnej hracej dobe sa nedočkali.

Nakoniec ho nevideli ani v predĺžení, a tak sa o víťazovi zápasu nakoniec rozhodlo v samostatných nájazdoch. Ten víťazný premenil Michal Vondrka, ktorý tak doviedol Slovan k druhej výhre v rade. Janus k nej pomohol 38 zákrokmi. Tarkki čelil 25 strelám.

Laco a Podhradský prispeli k výhre Donbassu

Doneck nepoľavil v tempe ani po reprezentačnej prestávke a v domácom prostredí zdolal Jugru 4:2, aby zaknihoval už štvrté víťazstvo v rade. Slovenskí hokejisti boli ústrednými postavami duelu. Brankár Ján Laco podal spoľahlivý výkon a zlikvidoval 35 striel. Obranca Peter Podhradský strelil jednu sekundu pred koncom druhej tretiny rozhodujúci gól. Z ukrajinského mužstva sa strelecky presadili aj Nedorost, Kočetkov a Kašpar. Kuzmin a Glazachev boli úspešní na druhej strane. Podhradský strávil na ľade 19 minút a 8 sekúnd, počas ktorých ohrozil brankára Birjukova trikrát. Obranca Jugry Tomáš Starosta vyslal na Laca tri strely.

Kudroč dvoma asistenciami prispel k výhre nad Dynamom

Moskovské Dynamo prišlo o svoju víťaznú sériu, hoci nad Novosibirskom vyhrávalo 3:1 ešte minútu pred koncom tretej tretiny. Sibir nakoniec duel vyhral 4:3 po samostatných nájazdoch, v ktorých Kulda rozhodol o ukončení štvorzápasovej série prehier. Dvoma asistenciami k výhre prispel aj obranca Kristián Kudroč, ktorý na ľade strávil necelých 20 minút a so siedmimi strelami bol najaktívnejším strelcom svojho tímu. Z gólu sa neradoval, no Romanov, Lehtera a Lekomcev áno. Glass urobil 34 zákrokov a prekonať ho dokázali Ovečkin, K?azev a Backstrom. Dominik Gra?ák bol s časom 28:25 najvyťažovanejším hráčom duelu.

Záborský vyhral; Ružička, Radivojevič, Špirko, Mezei a Cibák nie

Traja Slováci na seba narazili v Moskve, kde sa z víťazstva 3:0 nad Spartakom tešil Omsk. Čisté konto vychytal Ramo, ktorý zlikvidoval 31 striel, vrátane piatich pokusov Štefana Ružičku (16:09), ktorý sa vrátil do akcie, a dvoch z hokejky Branka Radivojeviča (13:52). Z výhry sa tešil aj Tomáš Záborský, ktorý počas 17 a pol minúty zaznamenal päť streleckých pokusov. Borisova však neprekonal. Podarilo sa to Frolovovi, Volkovovi a Pervušinovi. Avangard strelil gól v každej tretine. Kým on vyhral tretí zápas v rade, Spartak prehral ostatné štyri.

Siomin strelil gól a pridal asistenciu, aby pomohol Novgorodu k „povinnému“ víťazstvu nad Jekaterinburgom. Strelecky sa presadil aj Varlamov a k výhre 2:1 prispel 24 zákrokmi Koval. Prekonal ho len Straka. Všetky tri góly padli počas presilových hier. V drese Avtomobilistu nechýbali ani Rastislav Špirko a Branislav Mezei. Prvý menovaný odohral 18 minút, druhý takmer 20. Bodovať sa im nepodarilo.

Američan Joe Pavelski strelil dva góly a svoju bodovú sériu natiahol už na osem stretnutí, aby Minsk porazil Nižnekamsk 3:1. Stapleton tiež skóroval a nazbieral aj jednu asistenciu, brankár Haugen zlikvidoval 33 striel. Gól inkasoval iba z hokejky Mamaševa. Za hosťujúci Nižnekamsk, ktorý odohrá najbližší zápas v Bratislave proti Slovanu, nastúpil aj Slovák Martin Cibák, ktorý odohral vyše 18 a pol minúty, no nebodoval.

Lokomotiv, Petrohrad, Astana a Magnitogorsk vyhrali; Malkin 3+1

Lokomotiv a Čeľabinsk odohrali medzi sebou dramatický zápas. Domáci si síce do 27. minúty zásluhou Anisimova a Plitnikova vybojovali dvojgólové vedenie, no v úvodnej minúte tretej tretine znížil Kuznecov a Traktor mal dostatok času na vyrovnanie. Jaroslavľ odolal vďaka dobrej obrane a skvelému Sanfordovi, ktorý si z duelu odniesol 28 zákrokov.

Petrohrad nadviazal na dve víťazstva spred prestávky a na ľade Novokuznecka vyhral zaslúžene hladko 4:1, keď sa o jeho góly postarali Tarasenko, Tichonov, Fiodorov a Chudinov, kým Bobrovskij zlikvidoval 21 striel. Ako jediný ho prekonal Robitaille.

Gluchov mohol byť hrdinom Atlantu, keď strelil dva góly svojho tímu. Za stavu 3:2 sa však dopustil zbytočného faulu a Magnitogorsku sa počas päťminútovej presilovky podarilo dvoma gólmi otočiť, aby nakoniec vyhral 5:3. Víťazný gól strelil Mozjakin, hetrik a asistenciu zaznamenal Malkin (tretí gól dal do prázdnej brány) a z gólu sa tešil aj Hodgman. Ahonena prekonal aj Majorov.

Lotyšsko-kazašský duel vyhrala Astana, ktorá ešte minútu pred koncom prehrávala s Rigou 1:2. Predĺženie vynútil počas hry bez brankára Brandon Bochensku a víťazný gól vsietil v štvrtej minúte predĺženia Rudenko. Strelecky sa presadil aj Savčenko a Jeremejev urobil 25 zákrokov. Prekonali ho Johnson a Dzerins. Tellqvist zlikvidoval 29 striel.