21. 12. 2012 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 1 komentár

Slovan prehral proti Nižnekamsku, Lev deklasoval Ufu

V deviatich zápasoch piatkového programu uspeli Petrohrad, Lokomotiv, Magnitogorsk, Čeľabinsk, Jugra, Astana, Dynamo Moskva, HC Lev, ktorý deklasoval Ufu, a Nižnekamsk, ktorý zdolal bratislavský Slovan 2:1 po samostatných nájazdoch. Švárny, Bartečko a Gra?ák skórovali, Laco prehral.

Slovan podľahol Nižnekamsku 1:2 po nájazdoch

Tréner Slovana Rostislav Čada neurobil oproti poslednému zápasu s Ufou žiadnu zmenu a v zostave figuroval aj útočník Roman Kukumberg, ktorému disciplinárna komisia KHL zrušila trest zo stredajšieho zápasu. V úvodných minútach sa hral útočný hokej a hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V štvrtej minúte sa domáci dostali do prečíslenia dva na jedného, ale strela Miklíka a ani dorážka Bliž?áka neskončili za chrbtom brankára Nižnekamska. V polovici tretiny zlikvidoval Dalton Vondrkovu zrazenú strelu a o chvíľu neskôr si dal pozor aj na Šťastného. Bratislavčania sa dočkali gólu až v 18. minúte, keď po prihrávke Kukumberga otvoril skóre obranca Ivan Švárny. V závere tretiny bolo rušno pred Janusom a po šarvátke dostal domáci brankár dve trestné minúty.

Druhé dejstvo otvorila početná výhoda hostí, ktorí nespôsobili väčší rozruch pred Janusom. V 24. minúte sa Slovanisti opäť dostali do brejku, ale Miklík riešil situáciu strelou, ktorú Selujanov zrazil mimo bránky. Prvú presilovú hru si zahral aj slovenský klub, jedinú vážnejšiu príležitosť si vypracoval Lipiansky. Hostia postupne prebrali iniciatívu na svoje hokejky a Janus sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. Keďže však Neftechimik zabúdal na zadné vrátka, belasí sa dostávali do nebezpečných protiútokov. Kukumberg využil nedorozumenie v obrane hostí, no Dalton jeho pokus vyrazil ramenom. Sľúbné šance nepremenili ani Sersen a Hudáček.

V tretej dvadsaťminútovke sa domáci sústredili na defenzívu a na modrej čiare vyčkávali na útoky hostí. Tí začali stále viac a viac hrýzť. V 51. minúte sa Janus zaskvel pri strele Galimova a puk spred bránkovej čiary upratal až jeden z obrancov SBratislavylovana. O pár minút neskôr mohol zvýšiť náskok Vondrka, ktorý opečiatkoval žrď Daltonovej bránky. Následne neuspel ani Bliž?ák. Hostia odvolali v závere v hre štyri na štyri brankára a nakoniec dosiahli vyrovnávajúci presný zásah, keď 45 sekúnd pred koncom Polygalov z dorážky zaistil svojmu tímu minimálne jeden bod za remízu v riadnom hracom čase.

V predĺžení gól nepadol a tak prišli na rad nájazdy, v ktorých o víťazstve Nižnekamska rozhodli Polygalov a Koukal. Zverenci Čadu odohrajú posledný zápas v KHL pred Vianocami už zajtra, keď o 17:30 opäť na domácom ľade privítajú tím Ak Bars Kaza?, dvojnásobného šampióna nadnárodnej súťaže.

Lev deklasoval Ufu 6:1, Bartečko skóroval

Nová posila pražského Leva, útočník Niklas Danielsson, ukázala svoje kvality už v premiérovom stretnutí. 28-ročný Švéd strelil dva góly a pridal dve asistencie, aby Praha porazila Ufu vysoko 6:1. Na úvodný gól Danielssona dokázal ešte odpovedať Zubarev, no potom sa do streleckej listiny zapisovali iba domáci hokejisti. Voráček tiež dvakrát skóroval, Klepiš a Ľuboš Bartečko raz. Druhý menovaný bodoval ako jediný z pätice slovenských zástupcov. Obranca Zdeno Chára odohral 27 minút a 11 sekúnd a suverénne bol najvyťažovanejším hráčom stretnutia. Lev vyslal na Tarkkiho len pätnásť striel, Štěpánek urobil 38 zákrokov.

Gra?ák pomohol Dynamu k výhre jedným gólom, Laco prehral

Moskovské Dynamo sa vrátilo na víťaznú koľaj a jedným gólom mu k tomu pomohol aj Dominik Gra?ák. Alexander Ovečkin a Nicklas Backstrom zaznamenal po góle a asistencii, aby Moskovčania zdolali Novokuzneck 4:2. Do čierneho sa trafil aj Soin, kým Šarječenkov urobil 18 zákrokov. Prekonali ho len Islamov a Skladničenko v priebehu úvodnej desaťminútovky. Gra?ák v akcii odohral 24 minút a 18 sekúnd.

Donecké mužstvo ukončilo sériu štyroch výhier v rade, v piatok boli nad sily Šuplerových zverencov hráči Astany, ktorí vyhrali 4:2. Antripov zaznamenal v závere druhej tretiny víťazný gól, Upper, Bochenski a Rudenko tiež skórovali. Spiridonov si pripísal dve prihrávky a Jeremejev 30 zákrokov. Prekonali ho Kašpar a Bartulis, zatiaľ čo slovenský brankár Ján Laco zneškodnil 36 streleckých pokusov. Peter Podhradský nebodoval.

Spartak opäť nedal gól, Lokomotiv porazil Jekaterinburg

Moskovský Spartak nestrelil v rekordnom štvrtom zápase v rade ani jeden gól! Tentokrát mu nepomohol ani výkon Jachina, ktorý sa prezentoval 22 zákrokmi. Recept na?ho našiel len jediný hráč Jugry. Počas presilovky v 52. minúte rozhodol o futbalovom víťazstve 1:0 Sitnikov. Všetkých 22 striel zlikvidoval Birjukov a z triumfu sa tešil aj Tomáš Starosta, ktorý na ľade strávil 20 minút. Spartakovci Štefan Ružička a Branko Radivojevič odohrali obaja zhruba 17 minút a zaznamenali 4, resp. 2 strely na bránu.

Lokomotiv potvrdil úlohu favorita a Jekaterinburg zdolal 4:1, aby zaknihoval štvrtú výhru z ostatných piatich zápasov. Varlamov zaznamenal 23 zákrokov a z gólov sa tešili Anisimov, Trijnov, Plotnikov a Malcev. Jediný gól hostí vsietil Žmakin. V drese Avtomobilistu nechýbali ani Rastislav Špirko (10:46) a Branislav Mezei (20:01). Obaja zaznamenali len po jednej strele.

Magnitogorsk otočil, vyhrali aj Petrohrad a Čeľabinsk

Magnitogorsk posledné dve tretiny tlačil, no nie a nie presadiť sa. Nakoniec však v priebehu posledných troch minút strelil tri góly, aby Novgorod porazil pomerom 5:3. Kuľomin vsietil dva góly, Malkin strelil gól do prázdnej brány a pridal asistenciu, a do listiny strelcov sa zapísali aj Hodgman s O’Reillym. Góly domáceho tímu zaznamenal Ščastlivij, Siomin a nová posila Smole?ák. Gelašviliho prekonali v prvých 12 minútach. Ahonen potom už gól neinkasoval.

Petrohrad vyhral štvrtý zápas v rade, keď si poľahky poradil s Chabarovskom 6:2. Dva góly a asistenciu si zo zápasu odniesol Tichonov, Ježov urobil 31 zákrokov a strelecky sa presadili aj Dallman, Nepriajev, Makarov a Tarasenko, ktorý si pripísal aj dve asistencie. Amur neuspel v piatich zápasoch v sérii. Jeho góly strelili Jaakola a Lahti.

Kuznecov premenil rozhodujúci samostatný nájazd, aby rozhodol o výhre Čeľabinska 4:3 nad Atlantom. Strelecky sa presadili Kosticyn a dvakrát Kuznecov a 26 zákrokov predviedolGarnett. Prekonali ho dvakrát Majorov a raz Lemtjugov. Chudobin čelil 37 strelám.

katastrofa
Takto pokazit vyhraty zapas sa podari asi len slovanu..., zacinaju hrat katastrofalny hokej, spoliehaju sa len na janusa, toto nevyzera dobre.
21. 12. 2012, 21:32    Reagovať