30. 12. 2012 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 0 komentárov

Sta?a vyhral, Kudroč skóroval, Petrohrad lídrom KHL

V posledný tohtoročný hrací de? sa v KHL odohralo osem zápasov. Dynamo Moskva prehralo a z líderskej pozície ho zosadil Petrohrad. Sta?a vyhral, bodovali štyria Slováci, pričom Kudroč strelil gól.

Sta?a vychytal moskovské Dynamo, Hossa dvojbodový

Líder súťaže, Dynamo Moskva, zaváhalo druhýkrát v rade. Po prehre s pražským Levom podľahlo aj mestskému rivalovi CSKA. Armádny klub ukončil kalendárny rok 2012 víťazstvom 4:2, čím rozšíril víťaznú sériu už na tri duely. Zubov sa v 52. minúte trafil do čierneho a jeho gól mal prívlastok víťazný. Skórovali aj obaja bratia Radulovci. Navyše, Alex zaknihoval aj jednu asistenciu. Persson tiež prekonal Jerjomenka, ktorý kryl 19 striel. Na opačnej strane, Rastislav Sta?a zneškodnil 24 streleckých pokusov a góly inkasoval iba z hokejok Kokareva a Ovečkina. Obranca Dynama Dominik Gra?ák strávil na ľade zhruba 23 a pol minúty s bilanciou jeden gól a štyri trestné minúty.

Zaváhanie Dynama využil Petrohrad, ktorý vyhral nad pražským Levom 5:3 a prebojoval sa na prvé miesto v ligovom poradí. SKA rozhodol o svojej výhre až v poslednej časti, v ktorej strelil kapitán Kovaľčuk dva góly. K ním pridal aj jednu asistenciu a Bobrovskij zneškodnil 31 striel. Dallman, Nepriajev a Průcha sa tiež zapísal do streleckej listiny. Němec, Voráček a Svoboda sa postarali o góly Leva, v drese ktorého bodovali dvaja Slováci. Marcel Hossa asistoval dvakrát, Tomáš Surový raz. Zdeno Chára bol najvyťažovanejším hráčom Prahy, keď odohral 26 minút a 36 sekúnd.

Kudroč skóroval, Špirko asistoval

Novosibirsk natiahol svoju šnúru výhier na tri zápasy po tom, čo zdolal Čeľabinsk na jeho ľade 3:2 po nájazdoch. Ten rozhodujúci si pripísal Lehtera. Hostia viedli v polovici duelu 2:0 po góloch Šumakova a Kristiána Kudroča, ale Traktor dokázal vyrovnať zásluhou Antipova a Andreja Kosticyna. Glass prispel k zisku troch bodov 34 zákrokmi. Slovák Kudroč odohral vyše 18 a pol minúty, počas ktorých ohrozil domáceho Garnetta dvakrát.

Jekaterinburg sa naďalej trápi a dnes utrpel už 33. prehru v sezóne. Tentoraz s Novokuzneckom, ktorý si z Jekaterinburgu odniesol dva body za výhru 4:3 po predĺžení. Víťazný gól dosiahol Kagarlitskij, ostatné presné zásahy zaznamenali Lazarev a Bumagin (2), ktorý nazbieral aj jednu prihrávku. Lazušin chytil 20 striel, prekonali ho Malychin (2) a Simakov. Rastislav Špirko (18:02) si svoje štatistiky obohatil o jednu asistenciu a tri strely, Branislav Mezei (17:53) nebodoval, no na súperovu bránku vyslal dve strely.

Záborský i Starosta prehrali, Magnitka deklasovala Amur

Batyšin strelil v 26. minúte jediný gól zápasu, v ktorom Atlant nečakane zdolal Omsk. Hrdinom stretnutia sa však stal brankár Galimov, ktorý vychytal shutout po tom, čo zlikvidoval 51 striel! Štyrikrát ho ohrozil aj slovenský reprezentant Tomáš Záborský, ktorý odohral devätnásť minút. Futbalový výsledok a zrodil aj v predchádzajúcom dueli Avangardu.

Z výhry sa neradoval ani obranca Tomáš Starosta z Jugry. Tá vyhrávala nad Jaroslavľom 3:1 po prvej tretine, ale Lokomotiv zaknihoval päť gólov v druhej polovici druhej časti a priklonil misky váh na svoju stranu. Hagman a Galimov si pripísali po dva presné zásahy, Trunjov a Anisimov pridali ďalšie góly. Domáca Jugra bola strelecky aktívnejšia a Sanford čelil až 47 strelám. Dva góly hostitelia dosiahli v oslabení, jeden v presilovke a jeden v hre 5 na 5. Starosta hral 16 a pol minúty a v závere druhej tretiny dostal desaťminútový osobný trest.

Jevgenij Malkin strelil jeden gól a pridal štyri prihrávky, Nikolaj Kuľomin asistoval štyrikrát a Sergej Mozjakin zaznamenal štyri presné zásahy (tzv. Poker) a jednu asistenciu, aby Magnitka deklasovala Chabarovsk 7:0. Strelecky sa presadili aj Antipin a Kazionov, kým brankár Ahonen mal na svojom konte 26 zákrokov. Metallurg sa v tabuľke Východnej konferencie dotiahla na prvé dva celky, Kaza? a Omsk, na rozdiel dvoch bodov.