04. 01. 2013 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Slovan vyhral, Gra?ák s gólom pomohol k výhre

V prvých štyroch piatkových zápasoch sa darilo aj Slovákom – Gra?ák strelil gól pri výhre Dynama, Sta?a vychytal výhru pre CSKA. Z výhier sa tešili aj Petrohrad a Magnitogorsk, ktorému hetrikom pomohol Malkin. V poslednom zápase zdolal Slovan pomerom 3:1 Jekaterinburg. O góly sa v dueli starali len Slováci.

Slovan Bratislava – Avtomobilist Jekaterinburg 3:1

Úvodne dejstvo záverečného zápasu piatkového programu neprinieslo veľmi zaujímavý hokej a nakoniec ani gól. Hostia pozorne bránili a domáci sa nedokázali cez tento defenzívny val dostať k žiadnym väčší šanciam. O niečo lepšie to v útoku išlo Jekaterinburgu, ktorý mal sľubnú šancu v štvrtej minúte. Simakov však po zaváhaní obrany „belasých“ nezakončil úspešne.

Po zmene strán začalo aktívnejšie Slovan, ktorý sa v prvej polovici druhej tretiny dostal aj do viacerých príležitostí, dve z nich boli pritom väčšie. Potom sa opäť domáci trápili a aktivitu prezval Avtomobilist, ktorý bol do zvyšku prostrednej časti aktívnejší. V 32. minúte zlikvidoval Janus jeho najväčšiu šancu. Hra sa síce o niečo zlepšila, no góly stále neprichádzali.

Bezgólový stav sa podarilo zmeniť v záverečnej dvadsaťminútovke. Slovan vyšiel vstup, bol aktívny a nakoniec sa v 42. minúte ujal vedenia, kedy skončila v bráne strela Vladimíra Mihálika. Prihrával mu Kukumberg. Domáci po góle ožili a v 48. minúte pridali druhý gól. Jeho autorom bol Ján Lipiansky, ktorý zakončil prečíslenie dvoch proti jednému, ku ktorému prišlo po tom, čo v strednom pásme získal puk Hudáček. Asistenciu si pripísal aj Bartovič. Janus dlho odolával, no nakoniec čisté konto neudržal. V poslednej minúte ho prekonal pri hre bez brankára krajan Rastislav Špirko. Ešte jeden gól padol do prázdnej brány. Na konečných 3:1 upravil po prihrávke Hudáčka Milan Bartovič.

Jaroslav Janus urobil pri víťazstve 23 zákrokov a najčastejšie ho ohrozil muž, ktorý ho aj prekonal – Špirko, ktorý bol po zápase vyhlásený za najlepšieho hráča hostí. Z domácich si toto ocenenie prevzal Lipiansky. Hosťujúci Jevgenij Lobanov čelil 24 strelám.

Gra?ák strelil gól, Sta?a vychytal víťazstvo

Moskovské Dynamo síce po góle Zainulina prehrávalo, no nakoniec zdolalo Novgorod pomerom 3:1.Víťazný gól strelil Alex Ovečkin a do listiny strelcov sa zapísali aj Gynge a slovenský obranca Dominik Gra?ák. Jerjomenko urobil 23 zákrokov, kým jeho náprotivok Koval čelil 30 strelám. Gra?ák ho ohrozil spolu dvakrát, pričom na ľade strávil 22 a pol minúty. Torpedo prehralo štvrtý zápas v rade.

Rastislav Sta?a urobil 21 zákrokov a doviedol CSKA k víťazstvu 3:1 nad Nižnekamskom, ktoré bolo pre moskovský klub už štvrtým v rade. Zubov strelil víťazný gól a strelecky sa presadili aj Alex Radulov a Širokov. Sta?u prekonal len Pestuško. V drese Neftechimiku nechýbal ani Martin Cibák, ktorý svojho krajana v domácej bráne ohrozil jednu strelou. V akcii strávil takmer 16 minút. Dalton inkasoval dva góly z 27 striel. Posledný gól CSKA padol do prázdnej brány.

Malkin zdolal Traktor, Petrohrad porazil Lokomotiv

Jevgenij Malkin strelil hetrik a Magnitogorsk vďaka nemu porazil Čeľabinsk 3:0. Čisté konto vychytal Ahonen, ktorý čelil 23 strelám, a tri asistencie si pripísal Mozjakin. Metallurg vyhral tretí zápas v rade a opäť je v čele konferencie.

Poľahky vyhral aj Petrohrad, ktorý na domácom ľade zdolal Jaroslavľ 4:0. Thoresen, Kučerjavenko, Tarasenko a Kovaľčuk sa postarali o góly, kým Bobrovksij zostal nepriestrelný. Hráči Lokomotivu ho ohrozili celkovo 26 strelami. Kým v prvej tretine len jednou, v tretej až šestnástimi.