01. 12. 2010 ⋅ Marek Kantorík Slováci v KHL 2 komentáre

Ružička dvojbodový, Mikúš skóroval

V piatich zápasoch, ktoré boli v KHL na programe v stredu, bodovala trojica Slovákov. Dvaja z nich skórovali. Český brankár Jakub Štěpánek zaznamenal shutout.

Útočník Štefan Ružička strelil tretí gól v rade, ku ktorému pridal aj jednu asistenciu, a Spartak Moskva porazil Nižnekamsk tesne 3:2. Moskovčania prehrávali v 59. minúte 1:2, ale 12 sekúnd pred koncom 59. minúty vyrovnal Zhukov a desať sekúnd pred koncom 60. minúty strelil víťazný gól Juraj Mikúš. Slovenský útočník odohral za Spartak premiérový duel. Sekundárnu prihrávku pri jeho presnom zásahu zaznamenal Branko Radivojevič. Brankár Dominik Hašek odchytal len prvú tretinu, v ktorej dostal jeden gól z 13 striel. Jiří Novotný z Nižnekamsku asistoval na jeden gól.

V bráne sa predstavil aj Jakub Štěpánek, ktorý pôsobí v Petrohrade. Svojmu zamestnávateľovi pomohol k výhre 3:0 21 úspešnými zákrokmi a vychytal prvý shutout v Kontinentálnej hokejovej lige. Čerepovec porazil v domácom prostredí Avangard Omsk 3:1 a víťazný gól zápasu dal Josef Straka, ktorý nazbieral aj jednu prihrávku. Na gól mu nahral Ondřej Němec, ktorý strelil aj jeden gól. Jaromír Jágr z Omsku nedohral stretnutie.

Spartak – Astana 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 21. Ružička (Piganovich, Lyuduchin), 59. Zhukov (Ružička, Piganovich), 60. Mikúš (Gubin, Radivojevič) – 3. Armstrong (Novotný), 50. Krasnoslabodtsev (Zhailauov)

Petrohrad – Jugra 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Góly: 8. Afinogenov (Kryukov, Gusev), 14. Kryukov (Vishnevsky, Gusev), 17. Gusev (Afinogenov, Brylin)

Jakub Štěpánek (PET) 21/21
Petr Čajánek (PET) 14:32, 1 strela, 4 trestné minúty
Čerepovec – Omsk 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 3. Shefer, 44. Straka (Němec, Trubachev), 50. Němec (Straka, Cvetkov) – 45. Popov

Martin Škoula (AVA) 22:20, 2 strely, 2 trestné minúty
D. Moskva – Nižnekamsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 18. Balandin (Mosalev), 28. Komarov (Gorovikov, Soloviev), 42. Mosalev (Derlyuk)

Dominik Gra?ák (DYN) 23:45, 1 strely
Martin Štrbák (DYN) 21:20, 1 strela

Filip Novák (DYN) 18:24, 2 strely
Pavel Brendl (NZK) 6:44
Čechov – Jekaterinburg 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Góly: 15. Romanov (Khafizulin, Ternavsky), 16. Khafizulin (Kolesnikov, Panarin), 45. Berdnikov, 46. Simon (Koznev) – 1. Ryazantsev, 33. Streltsov (Shepelenko), 43. Subbotin (Tatarinov)

Michal Sersen (JEK) 21:49, 1 strela

Angel Krstev (JEK) 20:58, 2 strely