13. 02. 2013 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Slovan zdolal Spartak a postúpil do play-off!

Bratislavský Slovan odohral v stredu duel na ľade Spartaka, kde zvíťazil 4:3 po predĺžení a po zaváhaní Donbassu Doneck postúpil do play-off! V ostatných zápasoch bodovali aj dvaja Slováci a súboj slovenských brankárov v zápase medzi Doneckom a CSKA vyhral Sta?a

Slovan postúpil do play-off!
Domáci Spartak mal už v úvodnej minúte početnú výhodu, keď na trestnú lavicu zamieril Vondrka za podrazenie. Janus zasahoval po strele Šefera a do šance sa dostal aj Obšut, no ten nenašiel spoluhráča. Na druhej strane pohrozil Hudáček, no s jeho strelou si Lašák poradil. V ďalších minútach mali Slovanisti navrch a boli aktívnejší. Lašák postupne odolal pokusom Kukumberga, Vondrku či Bakoša.

Druhé dejstvo lepšie odštartoval Slovan a v 22. minúte sa ujal vedenia. Po Tabačkovej prihrávke otvoril skóre Kukumberg. V 26. minúte vylúčili rozhodcovia Kytnára a moskovský celok vyrovnal. Strelcom gólu bol Suglubov, ktorému prihral Radivojevič. O dve minúty neskôr vrátil vedenie Bratislave Bartovič, ale v zápätí dokázali domáci opäť odpovedať a Nikoncev vyrovnal. V závere tretiny zaznamenal svoj prvý gól v drese Slovana Juraj Mikúš a jeho tím išiel do tretice do vedenia.

To nováčikovi súťaže vydržalo iba do 49. sekundy tretej dvadsaťminútovky, keď Vjačeslav Kozlov pretlačil puk za Janusa a opäť bolo vyrovnané. Spartak mohol ísť prvýkrát do vedenia o dve minúty neskôr po vylúčení Bliž?áka, ale napriek tlaku nedokázal skórovať. „Belasým“ sa naskytla veľká príležitosť rozhodnúť v 59. minúte, keď putoval na trestnú lavicu Ankudinov. Zverenci trénera Čadu však výhodu nevyužili a zápas rozhodol až Bartovič v druhej minúte predĺženia.

Slovan získal dva body, no i tak musel čakať na výsledky Leva a Donecka. A keďže druhý menovaný tím nevyhral nad CSKA Moskva v riadnom hracom čase, aktuálny slovenský majster postúpil do play-off!

Lev vyhral, Donbass získal bod

Pražský Lev vyhral na ľade Rigy 3:1 a na postup do play-off už potrebuje získať len tri body v zostávajúcich dvoch zápasoch. O stredajšej výhre rozhodol Oystrick, ktorý rovnako ako Maenpaa pridal ku gólu aj asistenciu. Strelecky sa presadil aj Vrána, Danielsson pridal dve asistencie a Pöpperle zastavil 27 striel. Ako jediný ho prekonal Karsums. V akcii sa predstavili aj štyria Slováci – Surový, Cingel, Mikuš a Hossa. Do bodovania sa ale nezapísali.

Donbass si skomplikoval cestu do play-off, ale proti favorizovanému CSKA aspo? získal bod za remízu v normálnom hracom čase. O víťazstve Moskvy rozhodol v nájazdoch Alex Radulov, v normálnom hracom čase sa presadil Prochorkin a Rastislav Sta?a zlikvidoval 23 striel. Aj v bráne Donbassu stál Slovák. Ján Laco urobil 32 zákrokov. Z jeho spoluhráčov sa presadil Wirtanen, kým Peter Podhradský (21:37) ani Tomáš Matoušek (1:47) nebodovali.

Špirko a Gra?ák bodovali, Ružička porazil Cibáka

Rastislav Špirko si svoje konto rozšíril o jeden gól, no z víťazstva sa neradoval. Jekaterinburg nezvládol zápas v Čeľabinsku, ktorému podľahol 1:3. Víťazný gól Traktora vsietil Kosticyn a strelecky sa presadili aj Quint a Dugin, kým Garnett zastavil 20 striel. Špirko ho počas 19 minút ohrozil spolu trikrát, Branislav Mezei dvakrát. Ten v zápase odohral takmer 19 a pol minúty.

Do bodovania sa zapísal aj obranca Dominik Gra?ák, ktorý zaznamenal jednu asistenciu pri prehre Dynama na ľade Astany. Kazašský celok viedol už 4:0, no nakoniec vyhral 4:2, aby si pripísal štvrtú výhru z ostatných piatich duelov. Lrasnoslobodcev, Bochenski, Rudenko a Žailauov sa zapísali do listiny strelcov, kým Jeremejev urobil 26 zákrokov. Čisté konto mu v 59. minúte zmaril Cvetkov a gólu mu ešte strelil aj Gotochov. Dynamo prehralo druhý duel v rade a Gra?ák v ?om odohral 22 minút a 17 sekúnd.

V Nižnekamsku proti sebe nastúpili dvaja Slováci. Z víťazstva sa tešil útočník Štefan Ružička z Ufy, ktorá zvíťazila tesne 2:1 a dva body získala aj v druhom tohtosezónnom vzájomnom dueli. Slepyšev zaknihoval rozhodujúci gól, Mirnov tiež skóroval a Tarkki urobil 35 zákrokov. Prekonať ho dokázal iba Ľjudučin v polovici tretej tretiny. Domáci kapitán Martin Cibák odohral necelých šestnásť minút, kým Ružička strávil na ľade vyše 16 a pol minúty, počas ktorých vyslal na Daltona (28/30) dve strely. Neftechimik sa prípadnou výhrou mohol stať posledným postupujúcim celkom Východnej konferencie.

Starosta prehral, víťazne aj Jaroslavľ, Kaza? a Novgorod

Jugra bola Petrohradu vyrovnaným súperom, no víťazstvo proti favorizovanému celku nezaknihovala. Hostia vyhrali svoj šiesty zápas v rade, keď v Chanty Mansijsku uspeli pomerom 3:2. Víťazný gól strelil Varnakov, ktorý nadviazal na presné zásahy Pruchu a Kučerjavenka. Kasutin pomohol k výhre 27 zákrokmi. prekonali ho len Krysanov a Pepelajev. Tomáš Starosta odohral 17 minút a 37 minút a ďalšie štyri strávil na trestnej lavici.

Fínsky útočník Niklas Hagman strelil tri góly vrátane dvoch v presilových hrách, Curtis Sanford chytil 25 striel, a Jaroslavľ zdolal Chabarovsk hladko 4:1. Strelecky sa presadil aj Kronwall, ktorý si pripísal aj jednu asistenciu. Kaľjužnyj zaznamenal dve. O jediný gól Amuru, ktorý má vonku bilanciu 3-21-0, sa postaral Junkov. Lokomotiv sa ziskom dvoch bodov udržal v hre o divízny titul.

Kaza? po výhre v Čerepovci v pomere 2:0 ovládla svoju divíziu a do play-off vstúpi ako druhý najlepší celok Východu. K víťazstvu výrazne prispel výkon gólmana Barulina, ktorý zneškodnil všetkých 46 striel, aby vychytal čisté konto. V druhom dejstve si pripísal 20 zákrokov. Rozhodujúci gól strelil v závere druhej tretiny Petrov a Immonen uzavrel skóre strelou do prázdnej brány.

Novgorod porazil Novokuzneck 5:2 a ukončil päťzápasovú sériu porážok, ktorú ťahal od 20. januára. O góly domáceho tímu, ktorý má stále šancu postúpiť do play-off, avšak veľmi malú, strelili Zainulin, Thornberg, Potapov, Vasiljev a Gorbunov. Bespalov chytil 20 striel.