08. 03. 2013 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

CSKA vyrovnalo stav série, Ufa vyhrala v Kazani

V piatok sa odohrali štyri zápasy 2. kola play-off. CSKA dokázalo vyrovnať stav série, kým Petrohrad vedie už 2:0 na zápasy. Na východe lepšie vstúpili do sérii Čeľabinsk a Ufa.

VÝCHODN? KONFERENCIA

Omsk – Čeľabinsk 0:5 (stav série: 0-1)
Omsku otvárací zápas série proti Čeľabinsku nevyšiel podľa predstav a za všetko mohla už prvá tretina, v ktorej už v piatej minúte využil Kontiola presilovku, aby o štyri minúty neskôr zvýšil na 2:0 so samostatného úniku Ničuškin. Traktor potom začal viac brániť a Avangard s tým mal problémy. V tretej tretine sa však dostal do troch vyložených šancí, z ktorých ani jednu nevyužil, aby Rama neskôr prekonali aj Popov a Kuznecov, ktorí v rozmedzí necelej minúty rozhodli o osude zápasu. Druhý gól v závere ešte strelil Kontiola a čisté konto vychytal Garnett, ktorý zlikvidoval 33 striel, vrátane dvoch z hokejky Tomáša Záborského. Ten v dueli odohral 17 a pol minúty.

Kaza? - Ufa 2:3 (stav série: 0-1)
Pihlstrom strelil dva góly, no bol to až Filatov, kto rozhodol o víťazstve Ufy 3:2 na ľade Kazane v otváracom zápase série. Tarkki k výhre prispel 23 zákrokmi a prekonali ho len Obuchov a Pesonen. Barulin zlikvidoval 26 striel. Štefan Ružička, ktorý odohral 15 a pol minúty, ho ohrozil dvakrát.

Z?PADN? KONFERENCIA
CSKA - D. Moskva 2:1 (stav série: 1-1)
Armádny klub dokázal vyrovnať stav série proti obhajcovi titulu, keď si tento raz ustrážil úvod zápasu. Grigorenko otvoril skóre stretnutia v 15. minúte, no na gól CSKA odpovedal ešte v prvej dvadsaťminútovke Mironov. Druhá však patrila domácim, o ktorých výhre rozhodol Kugrešev. V tretej ich podržal Rastislav Sta?a, ktorý zneškodnil 13 striel a celkovo si pripísal 26 zákrokov. Dominik Gra?ák ho ohrozil dvakrát počas 21 minút a 33 sekúnd, ktoré strávil na ľade. Ďalšie dve si odsedel na trestnej lavici. Jerjomenko čelil 21 strelám.

Petrohrad - Čerepovec 4:1 (stav série: 2-0)
Petrohrad vyhral aj druhý domáci zápas v sérii proti Čerepovcu. Ten zdolal opäť trojgólovým rozdielom, tento raz ale pomerom 4:1. Dva góly strelil Tichonov, no víťazný gól strelil Ramstedt. Strelecky sa presadil aj Kučerjakov, no hrdinom SKA bol Ježov, ktorý zastavil 43 striel. Čisté konto mu v tretej tretine prekazil Rjazancev. Severstaľ bol v zápase strelecky aktívnejší.