05. 01. 2011 ⋅ Marek Kantorík Slováci v KHL 0 komentárov

Kukumberg a Hossa prihrávali, Čechom sa darilo

V stredu sa v Kontinentálnej hokejovej lige odohralo šesť stretnutí, v ktorých sa predstavili traja slovenskí hráči. Do bodovania sa zapísali Roman Kukumberg a Marcel Hossa.

Ak Bars Kaza? na domácom ľade privítal Novokuzneck, ktorý porazil tesne 2:1, keď o víťazstve rozhodol v 50. minúte Morozov. Prvý gól Ak Bars strelil Immonen a asistenciu pri ?om zaznamenal aj Marcel Hossa, ktorý strávil v akcii 14 minút a zaznamenal aj tri strelecké pokusy.

Zo Slovákov bodoval aj Roman Kukumberg, ktorý zaznamenal jednu asistenciu v zápase Chabarovsku s Jekaterinburgom, ktorý vyhral domáci výber 5:4 po predĺžení. Víťazný gól strelil Sokolov. V drese domácich nechýbal ani Michal Sersen, ktorý zaznamenal až päť streleckých pokusov, no nebodoval. To sa však podarilo jeho spoluhráčovi Angelovi Krstevovi, ktorý zaznamenal jednu asistenciu.

Česi získali v stredu hojný počet bodov. Omsku pomohol dvoma gólmi k výhre 4:0 nad Čeľabinskom Roman Červenka a asistenciu pridal aj Jaromír Jágr. Strelecky sa presadil aj Lukáš Kašpar, ktorý pomohol Astane k výhre 4:3 nad Ufou. V samostatných nájazdoch rozhodol Jiří Novotný, ktorý pridal aj dve asistencie. Zápas rozhodol aj Pavel Brendl, ktorý má na svojom konte víťazný gól zo zápasu medzi Nižnekamskom a Novosibirskom (3:2). Jednu asistenciu na svoje konto si pripísal Tomáš Rolínek, ktorého Magnitogorsk zdolal Jugru 3:2 po predĺžení.

Kaza? - Novokuzneck 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 22. Immonen (Kazionov, Hossa), 50. Morozov (Nikulin, Zaripov) - 60. Bumagin (Kanarsky, Golovin)

Slováci a Česi v akcii:
Marcel Hossa (KAZ) 13:59, 0+1, 3 strely

Václav Nedorost (NVK) 15:26, 1 strela
Jekaterinburg - Chabarovsk 5:4 PP (3.2, 0:1, 1:1)
Góly: 11. Tatarinov (Khlebnikov), 15. Subbotin, 19. Sitnikov (Bushuev, Subbotin), 57. Bulatov (Krstev, Gulyavtsev), 64. Sokolov (Magogin) - 4. Peretyagin (Bilalov, Cipulis), 10. Nurtdinov (Krysanov), 31. Cipulis (Kopeikin), 45. Nurtdinov (Kukumberg)

Michal Sersen (JEK) 24:14, 5 striel
Roman Kukumberg (CHA) 13:59, 0+1, 3 strely

Angel Krstev (JEK) 23:14, 0+1, 1 strela
Omsk - Čeľabinsk 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 2. Volkov, 7. Červenka (Jágr), 33. Kuryanov (Popov), 60. Červenka (Pervushin)

Roman Červenka (OMS) 19:06, 2+0, 4 strely
Martin Škoula (OMS) 23:27, 2 strely
Jaromír Jágr (OMS) 18:37, 0+1, 1 strela
Petr Vampola (ČEĽ), 14:58, 1 strela
Astana - Ufa 4:3 SN (1:0, 0:2, 2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 16. Bochenski (Savchenko, Dallman), 49. Kašpar (Savchenko, Novotný), 55. Savchenko (Novotný), rozh. SN: Novotný - 29. Schastlivy, 37. Thoresen (K. Koltsov, Radulov), 48. Radulov (Tverdovsky, Polozov)

Lukáš Kašpar (AST) 25:42, 1+0, 1 strela
Jiří Novotný (AST) 26:13, 0+2, 5 striel, 2 trestné minúty
Jakub Klepiš (UFA) 12:49
Miroslav Blaťák (UFA) 20:08, 1 strela
Nižnekamsk - Novosibirsk 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Góly: 15. Mamashev (Yakutsenya, Ivanov), 27. Persson (Yakutsenya), 42. Brendl (Mamashev) - 28. Drugov (Tarasov, Enlund), 45. Kutuzov (Petrov)

Libor Pivko (NIŽ) 12:44, 3 strely
Pavel Brendl (NIŽ) 8.23, 1+0, 2 strely
Jugra - Magnitogorsk 2:3 PP (1:1, 0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 8. Pepelyaev (Yakubov, Buljanskiy), 60. Pepelyaev (Blokhin) - 7. Kaigorodov (Rolínek), 31. Atyushov (Aaltonen, Kontiola), 65. Kontiola (Kaigorodov, Atyushov)