08. 01. 2011 ⋅ Marek Kantorík Slováci v KHL 0 komentárov

Štrbák a Petrovický skórovali, Hašek vychytal shutout

V sobot?ajšom programe KHL figurovalo päť zápasov a v štyroch sa z víťazstiev radovali domáce tímy. Do hry zasiahlo aj viacero slovenských hráčov a siedmi sa zapísali do bodovania. Z gólov sa tešili Štrbák a Petrovický.

Skúsený obranca Martin Štrbák strelil svoj druhý gól v rade (tretí v sezóne), ale Dinamo Moskva prehralo s Petrohradom 2:3 po predĺžení. Autorom víťazného gólu bol Martensson. Druhý Slovák v drese moskovského tímu, obranca Dominik Gra?ák, zaznamenal jednu asistenciu. K výhre Petrohradu pomohol aj brankár Jakub Štěpánek, ktorý chytil 26 striel.

Premiérový gól v aktuálnom ročníku dal útočník Róbert Petrovický z Dinama Riga. Lotyšský tím vyhrával po dvoch tretinách 2:1, no napokon prehral 3:4. Víťazný gól zápasu dosiahol v 55. minúte obranca Zbyněk Irgl. Jeho slovenský spoluhráč, obranca Jaroslav Obšut, nahral na dva presné zásahy.

Druhé čisté konto v posledných troch zápasoch udržal skúsený brankár Dominik Hašek chytajúci za Spartak Moskva. V sobotu si na ?om vylámali zuby hráči Čechova, ktorí ho ohrozili 24-krát. Moskovský tím vyhral 1:0. Jediný gól zápasu strelil Piganovich a asistencie získali Branko Radivojevič a Štefan Ružička.

Zo Slovákov sa do bodovania zapísal aj útočník Pavol Demitra, ktorý prihral na jediný gól Jaroslavľu, ktorý s Minskom 1:2 po samostatných nájazdoch. Za Lokomotiv sa do streleckej listiny zapísal obranca Karel Rachúnek,. Sekundárnu asistenciu zaznamenal útočník Josef Vašíček. Obranca Tomáš Mojžíš z Minsku tiež získal jednu asistenciu.

Petrohrad - D. Moskva 3:2 PP (1:0, 0:0, 1:2, 1:0)
Góly: 18. Grebeshkov (Weinhandl, Denisov), 46. Rybin (Klimenko), 61. Martensson (Weinhandl, Denisov) - 44. Gorbunov (Balandin, Gra?ák), 49. Štrbák (Tolpeko, Gorovikov)

Slováci a Česi v akcii:
Dominik Gra?ák (DIN) 25:40, 0+1, 4 strely
Martin Štrbák (DIN) 21:47, 1+0, 2 strely

Petr Čajánek (SKA) 15:00, 2 trestné minúty
Jakub Štepánek (SKA) 26/28
Mytišči - Riga 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
Góly: 23. Li, 41. Fedorov (Mozyakin, Obšut), 42. Nesterov (Nepryayev, Glukhov), 55. Irgl (Obšut, Fedorov) - 22. Darzins (M. Redlihs, Trotter), 35. Petrovický (Trotter, Sotnieks), 44. Trotter (M. Redlihs, Darzins)

Jaroslav Obšut (MYT) 21:22, 0+2, 1 strela
Róbert Petrovický (RIG) 11:11, 1+0, 1 strela, 4 trestné minúty
Tomáš Surový (RIG) 14:08, 2 trestné minúty

Jan Bulis (MYT) 18:32, 1 strela
Zbyněk Irgl (MYT) 17:01, 1+0, 4 strely
Spartak - Čechov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Góly: 25. Piganovich (Radivojevič, Ružička)

Ivan Baranka (SPA) 22:20, 4 strely
Juraj Mikuš (SPA) 12.02, 2 trestné minúty
Branko Radivojevič (SPA) 18:08, 0+1, 2 strely
Štefan Ružička (SPA) 18:05, 0+1, 3 strely

Dominik Hašek (SPA) 24/24
Jaroslavľ - D. Minsk 1:2 SN (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
Góly: 47. Rachúnek (Demitra, Vašíček,) - 22. Corso (Mojžíš, Mikhalev), rozh. SN: Melesho

Novgorod - CSKA 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Góly: 8. Linglet (Vesce), 24. Shastin, 31. Rozin (Nikitenko, Varnakov), 60. Ellison (Linglet, Vyshedkevich) - 35. Badyukov (Buravchikov), 38. Parshin

Jan Marek (CSKA) 20:28, 2 strely
Tomáš Netík (CSKA) 5:56
Karel Pilař (CSKA) 17:30, 1 strela
Petr Čáslava (CSKA) 20:10, 1 strela