11. 01. 2011 ⋅ Marek Kantorík Slováci v KHL 0 komentárov

Sersen skóroval, Česi zabezpečili Omsku tri body

V troch dueloch KHL, ktoré boli na programe v utorok, bodoval len jeden Slovák a sedem českých hokejistov. Petr Vampola debutoval v drese Omsku.

Jediným Slovákom, ktorý v utorok bodoval, bol obranca Michal Sersen, ktorý strelil jeden presný zásah a aj vďaka nemu vyhral Jekaterinburg nad Nižnekamskom 4:3 po predĺžení. Sersen strávil na ľade viac ako 25 a pol minúty. Víťazný gól zápasu strelil v druhej minúte nadstaveného času Ryazantsev. Sekundárnu asistenciu zaznamenal obranca Angel Krstev, ktorý opustil zápas s dvoma prihrávkami. Prvý gól Nižnekamsku dosiahol útočník Pavel Brendl. Do streleckej listiny sa zapísal aj útočník Tomáš Rolínek z Magnitogorsku, ktorý pomohol k výhre 4:1 nad Jugrou.

V atraktívnom dueli medzi Ufou a Omskom sa z výhry radoval druhý menovaný tím, ktorý zvíťazil tesne 3:2. Výraznou mierou sa na víťazstve podieľali aj štyria českí hokejisti. Víťazný gól zápasu strelil obranca Martin Škoula a gólovo sa presadil aj útočník Petr Vampola, ktorý odohral za Avangard prvý duel. Roman Červenka získal dve asistencie, Jaromír Jágr jednu.

Jekaterinburg - Nižnekamsk 4:3 PP (0:0, 2:2, 1:1)
Góly: 28. Bulatov (Gulyavtsev, Krstev), Sersen (Sokolov, Subbotin), 57. Streltsov, 62. Ryazantsev (Bulatov, Krstev) - 23. Brendl (Bulyin), 37. Pestushko (Safronov), 54. Bortnikov (Islamov, Bulyin)

Slováci a Česi v akcii:
Michal Sersen (JEK) 25:39, 1+0, 6 striel

Angel Krstev (JEK) 18:29, 0+2
Libor Pivko (NIŽ) 13:31
Pavel Brendl (NIŽ) 12:57, 1+0, 3 strely
Ufa - Omsk 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Góly: 5. Saprykin (Antipov, Kondratyev), 47. Svitov (Thoresen, Radulov) - 11. Kulyash (Červenka), 25. Vampola (Jágr), 35. Škoula (Červenka)

Petr Vampola (OMS) 18:41, 1+0, 5 striel, 4 trestné minúty
Magnitogorsk - Jugra 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 30. Rolínek (Kontiola), 37. Lisin (Malenkikh, Aaltonen), 45. Lisin (Kontiola), 55. Potekhin (Zdunov) - 3. Khvostov (Yemeleyev)

Tomáš Rolínek (MAG) 17:58, 1+0, 4 strely