13. 01. 2011 ⋅ SlovakKHL.sk Slováci v KHL 0 komentárov

Demitra získal tri body, Kukumberg dva

V ôsmich štvrtkových stretnutiach Kontinentálnej hokejovej lige sa zrodili štyri výhry domácich a štyri výhry hostí. Zo Slovákov sa najviac darilo Pavlovi Demitrovi, ktorý získal tri body. Roman Kukumberg nazbieral dva body. Bodovalo aj desať Čechov.

Gólové hody videli diváci v Ufe, kde vyhral miestny tím nad Jaroslavľom tesne 7:6. Víťazný gól zápasu strelil v 50. minúte Svitov a sekundárnu asistenciu získal Miroslav Blaťák. Jeho spoluhráč a krajan, Jakub Klepiš, strelil jeden gól a pri jeho presnom zásahu nazbieral prihrávku aj náš obranca Tomáš Starosta. Darilo sa aj Pavlovi Demitrovi, ktorý oblieka dres Jaroslavľu. Na ľade strávil 17 minút a 44 sekúnd, počas ktorých strelil jeden gól a na dva prihral. Josef Vašíček skóroval dvakrát a zaknihoval aj jednu asistenciu a bodoval aj Karel Rachůnek, ktorý nahral na jeden gól.

Roman Kukumberg zaznamenal dva body, aby pomohol Chabarovsku k víťazstvu 5:3 nad Astanou. Slovenský útočník najskôr zaznamenal asistenciu pri úvodnom góle Dixona a potom vyrovnával na 2:2. Víťazný gól domácich strelil Sergei Peretyagin. V drese hostí nechýbalo ani trio Čechov. Strelecky sa presadili Lukáš Kašpar a Tomáš Klouček.

Petr Vampola a Martin Škoula získali po jednej asistencii a Omsku pomohli k výhre nad Novosibirskom v pomere 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil 51 sekúnd pred koncom nadstaveného času Belov. Bodovo sa presadili aj Tomáš Rolínek (Magnitogorsk), Zbyněk Irgl (Mytišči) a Angel Krstev, ktorí zaznamenali po jednej prihrávke a všetci sa napokon radovali z víťazstiev.

Ufa - Jaroslavľ 7:6 (2:1, 1:2, 4:3)
Góly: 11. Kozlov (Schastlivy), 13. Kondratyev (Proshkin), 30. Antipov (Kondratyev, Saprykin), 47. Klepiš (Grigoryev, Starosta), 48. Zinovyev (Proshkin, Saprykin), 49. Kozlov (Schastlivy, Radulov), 50. Svitov (Koltsov, Blaťák) - 8. Korolyuk (Guskov, Demitra), 23. Lehtera (Anikeyenko), 29. Vašíček (Demitra, Korolyuk), 41. Kalyanin (Galimov, Churilov), 42. Demitra (Rachůnek, Vašíček), 59. Vašíček (Mikhnov, Tkachenko)

Chabarovsk - Astana 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Góly: 6. Dixon (Kruchinin, Kukumberg), 36. Kukumberg (Shemelin, Pokrovsky), 38. Makarov (Koksharov, Plotnikov), 53. Peretyagin (Zakiev, Krysanov), 57. Krysanov (Zakiev) – 21. Kašpar, 35. Fadeyev, 49. Klouček (Gavrilin)

Roman Kukumberg (CHA) 15:08, 1+1, 1 strela

Lukáš Kašpar (AST) 18:12, 1+0, 3 strely, 2 trestné minúty
Tomáš Klouček (AST) 20:47, 1+0, 2 strely
Jiří Novotný (AST) 18:14, 3 strely
Novosibirsk - Omsk 2:3 PP (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 31. Chernikov (Pujacs), 54. Zavarukhin (Nieminen, Tarasenko) - 23. Kulyash (Popov, Škoula), 56. Kuryanov (Perezhogin, Kulyash), 65. Belov (Vampola, Pervyshin)

Roman Červenka (OMS) 20:29, 2 strely, 4 trestné minúty
Martin Škoula (OMS) 24:10, 0+1, 2 strely
Jaromír Jágr (OMS) 19:53, 3 strely
Petr Vampola (OMS) 17:52, 0+1, 4 strely, 2 trestné minúty
Kaza? - Jekaterinburg 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 31. Morozov - 6. Magogin (Krstev), 43. Ryazantsev (Bulatov)

Marcel Hossa (KAZ) 14:16, 3 strely
Michal Sersen (JEK) 20:32, 2 strely, 4 trestné minúty

Angel Krstev (JEK) 20:58, 0+1, 1 strela, 4 trestné minúty
Magnitogorsk - Novgorod 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 30. Kontiola (Lisin, Atyushov), 31. Platonov (Varlamov, Rolínek) - 33. Vesce

Tomáš Rolínek (MAG) 16:59, 0+1, 3 strely
Čeľabinsk - Mytišči 2:3 SN (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 0:1)
Góly: 11. Kasyanchuk (Quint, Razin), 49. Katichev (Nikolishin, Galkin) - 30. Fedorov (Mozyakin), 34. Nesterov (Mozyakin, Irgl), rozh. SN: Fedorov

Jaroslav Obšut (MYT) 21:32, 2 strely, 2 trestné minúty

Jan Bulis (MYT) 20:04, 2 strely
Zbyněk Irgl (MYT) 15:10, 0+1, 1 strela
Novokuzneck - Jugra 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 39. Yakubov (Tyulyapkin, Bulyansky), 60. Pepelyaev (Blokhin)

Václav Nedorost (NVK) 19:08, 4 strely