14. 01. 2011 ⋅ SlovakKHL.sk Slováci v KHL 0 komentárov

Šatan debutoval, trio Slovákov s gólom

V piatok sa v Kontinentálnej hokejovej lige odohrali štyri stretnutia s bohatým slovenským zastúpením. Svoju premiéru si odbil v drese moskovského Dynama Miroslav Šatan. Bodovo sa presadili Gra?ák, Ružička, Radivojevič, Baranka a Cibák.

Miroslav Šatan si odbil svoju premiéru v KHL v domácom stretnutí proti Čechovu, ktorý skončil víťazstvom hostí 4:3 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenil Panarin. Skúsený slovenský útočník odohral v stretnutí 19 a pol minúty a na svoje konto si pripísal šesť streleckých pokusov. Gólom ich však nekorunoval. Naopak, do listiny strelcov sa zapísal obranca Dominik Gra?ák.

V bieloruskom Minsku sa stretlo päť slovenských hráčov. Štefan Ružička strelil jeden gól a pripísal si aj jednu asistenciu, aby pomohol Spartaku k víťazstvu 4:2 nad domácim výberom. Dominik Hašek zaznamenal 32 zákrokov a strelecky sa presadil aj Branko Radivojevič. Na Ružičkov gól nahrával Ivan Baranka.

Josef Straka sa stal hrdinom Čerepovca v zápase proti Rige. Najskôr zaznamenal asistenciu, aby potom v 59. minúte strelil gól, ktorým Severstaľu vybojoval predĺženie. O víťazovi napokon rozhodli samostatné zápasy. A v nich premenil ten rozhodujúci práve Straka, ktorý tak zatienil aj hetrik domáceho Darzinsa. Jednu asistenciu zaznamenal aj Martin Cibák.

D. Moskva - Čechov 3:4 SN (0:0, 2:1, 1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 22. Derlyuk (Chernov), 29. Gra?ák (Kokarev, Stolyarov), 46. Tolpeko (Babenko) – 31. Belousov (Kostichkin), 48. Romanov (Simon), 56. Lesnukhin (Bobrov), rozh.SN: Panarin

Slováci a Česi v akcii:
Dominik Gra?ák (DYN) 20:17, 1+0, 3 strely
Martin Štrbák (DYN) 19:31, 6 striel
Miroslav Šatan (DYN) 19:30, 6 striel
CSKA - Petrohrad 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 52. Kulemin (Misharin) – 28. Brylin (Kryukov, Sushinsky), 12. Rybin (Denisov)

Jan Marek (CSKA) 17:51, 4 strely
Petr Čáslava (CSKA) 12:44
Petr Čajánek (SKA) 17:59, 4 strely
Jakub Štepánek (SKA) 20/21
Minsk - Spartak 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 21. Mikhalev (Petrasek, Corso), 27. Platt (Petrasek, Corso) – 11. Shikotov (Ružička), 22. Radivojevič (Makarov, Fedorov), 39. Zhukov (Zheldakov), 60. Ružička (Baranka, Fedorov)

Dominik Hašek (SPA) 32/34
Riga - Čerepovec 3:4 SN (1:1, 2:1, 0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 6. Darzins (Trotter, Redlihs), 28. Darzins (Redlihs, Trotter), 38. Darzins (Redlihs, Trotter) – 10. Ketov (Cibák, Zhmakin), 34. Shipachev (Straka), 59. Straka (Chudinov), rozh.SN: Straka

Róbert Petrovický (RIG) 8:33, 1 strela, 2 trestné minúty
Tomáš Surový (RIG) 16:15, 2 strely
Martin Cibák (ČER) 16:36, 0+1

Ondřej Nemec (ČER) 24:58, 2 strely, 2 trestné minúty
Josef Straka (ČER) 16:05, 1+1, 3 strely