08. 04. 2011 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Úvod finále vyšiel lepšie Ufe

V úvodnom zápase finálovej série bojov o Gagarinov pohár sa z víťazstva tešili hokejisti Ufy, ktorí zdolali tím Atlant Moskovská oblasť pomerom 2:1 po predĺžení.

Do otváracieho zápasu finále KHL vstúpili ideálne domáci hráči, ktorí sa už po šesťdesiatich sekundách ujali vedenia, keď sa presadil Vitaly Proshkin. Ufa mala počas celej tretiny navrch, no viac gólov už nepridala, hoci Atlant prestrieľala pomerom 14:3. Najbližšie ku gólu mal v strede tretiny Jakub Klepiš, ktorého strela trafila bránkovú konštrukciu.

Druhá tretina žiadne góly nepriniesla. Atlant v nej bol o niečo aktívnejší ako v tej prvej, no čo sa týka streleckých príležitostí, stále to bolo málo. Ufa sa aj v druhej dvadsaťminútovke dostala do niekoľkých nebezpečných momentov, no Konstantina Barulina, ktorý sa na nedostatok práce sťažovať nemohol, neprekonala.

Barulinov náprotivok Erik Ersberg prišiel o čisté konto na začiatku tretej tretiny. V 44. minúte ho prekonal Mozyakin, ktorý vyrovnal stav na 1:1. Gól dodal hosťom odvahu a hra sa v treťom dejstve vyrovnala. Viac gólov v nej však nepadlo, a tak sa o víťazovi rozhodlo v predĺžení. Už v jeho druhej minúte rozradostnil domácich fanúšikov obranca Andrei Kuteikin.

Ufa - Mytišči 2:1 PP (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)
Góly: 2. Proshkin (Kozlov, Antipov), 62. Kuteikin (Proshkin, Zinovyev) – 44. Mozyakin

STAV SÉRIE: 1:0

Strely na bránu: 35:20 (14:3, 13:7, 7:10, 1:0)
Brankári: Ersberg - Barulin
Divákov: 7 950