Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
20. 11. 2017 ⋅ SlovakKHL.sk Slováci v KHL 0 komentárov

7 pomôcok, bez ktorých sa domáca posilňovňa nezaobíde

Prečo si kupovať permanentku do fitness-centra, keď si domáci posilňovňu môžete spraviť aj doma! A nemusí vás to stáť žiadne horibilné sumy, ak investujete rozumne a cielene na veci, ktoré budete potrebovať.

Medicinbal
Túto tradičnú pomôcku iste poznáte z hodín telesnej výchovy. Moderné medicinbaly sú, na rozdiel od klasických, tvarované s dvomi úchopmi, ktoré pomáhajú zvýšiť kontrolu napríklad pri dynamických výťahoch nahor.

Bradlá s hrazdou
Túto pomôcku by si mali zadovážiť všetci, ktorí plánujú posilňovať hornú polovicu tela. Takže všetci. Na trhu sú aj stacionárne bradlá s hrazdou, na ktorých precvičíte chrbát, brušné svaly aj ruky len pomocou cvikov s vlastnou váhou.

Masážny valec
Regeneračný masážny valec nie je v profi športe žiadnou novinkou. Slúži na posilnenie aj uvoľnenie svalového napätia, zvýšenie krvného obehu a v kombinácii s dynamickým strečingom môže pôsobiť ako prevencia pred zraneniami.

Jednoručné činky
Absolútny základ domácej posilňovne, s ich pomocou precvičíte celé telo. A nejde pritom o žiadnu dych vyrážajúcu ivnestíciu, veď k dispozícii sú aj lacné činky za pár desiatok eur s váhou 2x10 kg, ktorá na začiatok bohato stačí.

Kettlebell
Výborná alternatíva k činkám v prípade, že chcete zapracovať na strede tela a rovnováhe. Kontrolované hojdavé pohyby s kettlebellom pomáhajú zapájať rôzne svalové skupiny.

Švihadlo
Pomôcke zo „starej školy“ sa nie nadarmo hovorí posilňovňa do vrecka. 10 minút skákanie na švihadlo má údajne porovnateľné zdravotné benefity ako 45 minút behu a spáli sa pri ňom viac ako 700 kalórií. Tieto hodnoty vám moderné švihadlá ukážu na displeji, rovnako ako počet skokov.

Bosu
Trénujú s ním vrcholoví športovci a atléti naprieč celým spektrom športových disciplín. Inšpirujte sa tréningovými videami a zostavte si vlastný plán s Bosu – jeho nestabilný povrch vás pri cvičení donúti zapojiť také svalové skupiny, o ktorých ste možno ani nevedeli.
reklama
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Slovan Bratislava v KHL
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist